Resultat Inneserien 1000 m 11 dec 2018

  Åsbro GoIF arrangerade i Tybblelundshallen Örebro
  I resultatlistans högerkolumn finns poäng (age performance %) enligt WMA:s omräkningstabell.
  Då tävlingen fortsätter med 1 mile, 2000 m och 3000 m efter nyår så har deltagarnas ålder 2019 använts.
  Lägsta ålder för omräkning = 11 år.
 
  Inneserien på Youtube
 
    1000 M HEAT 1      
1Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro2.34,2285.20
2Markus Bohman -94KFUM Örebro2.34,4284.51
3Michael Welday -99Stocksäters IF2.36,0684.20
4Martin Regborn -92KFUM Örebro2.39,6581.74
5Per Arvidsson -86IF Start2.40,5781.27
6Noha Olsson -02Thorengruppen TFC2.44,3382.64
-Wilhelm Bergentz -02Thorengruppen TFCDNF

    1000 M HEAT 2      
1Axel Sandberg -00KFUM Örebro2.50,3677.78
2Cimmie Wignell -87IF Start2.50,6976.45
3Jonas Rosengren -72KFUM Örebro2.51,7785.75
4Hugo Öhrn -04IF Start2.53,8480.88
5Rodney Hundermark -69IFK Nora2.55,8486.04
6Mattias Nätterlund -86Örebro AIK2.58,4373.14
7Lars Lundegård -65KFUM Örebro3.01,8686.06
8Erik Högkvist -89Örebro AIK3.06,0270.15
9Per Eklöf -81IFK Nora3.08,3571.89

    1000 M HEAT 3      
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro3.00,0278.10
2Anton Eklind -05KFUM Örebro3.02,5678.71
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro3.04,6374.74
4Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC3.08,2978.34
5Filip Öhrn -99IF Start3.12,0768.41
6Eric Andersson -70Örebro AIK3.13,6377.42
7Emil Larsson -04Thorengruppen TFC3.15,0172.10
8Daniel Andersson -77IF Start3.16,9471.44
9Noel Helmersson -04OK Tisaren3.24,1768.86

    1000 M HEAT 4      
1Jon Joelsson -06KFUM Örebro3.39,5467.19
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro3.39,6771.65
3Filip Sjödin -07OK Tisaren3.41,1168.74
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF3.46,2674.65
5Axel Örneland -08IF Start3.48,5168.88
6Kim Semstrand -07IFK Nora3.53,0470.25
7Tindra Tolonen -08(Lindesberg)4.28,6962.86

    1000 M HEAT 5      
1Peter Ström -70Kumla SF3.11,8678.13
2Pontus Lundgren -91Åsbro GoIF3.14,5367.08
3Henrik Hellborg -76Örebro AIK3.16,4672.28
4Andrew Lowry -79Örebro AIK3.18,7069.50
5Maria Eriksson -76IF Start3.22,1377.28
6Marie Dasler -68IF Start3.27,8981.34
7Anders Johansson -72Kvismaredalens IF3.38,2267.50
8Siri Englund -91IF Start3.46,3264.73
9Roger Elimä -78Örebro AIK3.46,9861.42

    1000 M HEAT 6      
1Joakim Oskarsson -61IFK Nora3.41,1373.17
2Mikael Sandberg -75(Örebro)3.41,2264.78
3Lars Karlsson -64Östansjö SK3.48,3169.16
4Ove Karasiak -53Åsbro GoIF3.53,9673.86
5Annica Sjölund -67IF Start3.56,5672.46
6Lasse Eskelinen -48LK Gränslöst4.10,8372.68
7Eric Malm -49IFK Nora4.20,8668.85
8Jimmy Glinnerås -71Örebro AIK4.24,2556.23
9Anders Semstrand -71IFK Nora4.25,7855.91
10Catharina Wahlstedt -44IF Start5.27,4679.34

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram