Klassindelad lista i pdf-format

  Resultat DM Närke - Värmland 10000 m 11 aug 2010

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    Män 10000 m A      
1Erik Anfält -76Örebro AIK32.07,45
2Tomas Bjurström -87KFUM Örebro34.03,79
3Peter Wiker -72Hällefors LK34.23,70M35
4Jakob Nilsson -84Örebro AIK34.42,23
5Per Eklöf -81IFK Nora 34.43,37
6Daniel Brånn -82Kumla SF34.45,18
7Fredrick Djupström -68Glanshammars IF35.03,79M40
8Thomas Juhlén -82IF Göta35.12,42
9Per-Anders Ottersten -61IF Göta35.45,31M45
10Lars Lundegård -65IF Göta36.11,82M45
11Linus Ryefalk -80Örebro AIK36.46,0m
12Lars Olsson -70SISU Forshaga37.08,76M40
13Johan Nilsson -80IF Start37.20,24
14Lennart Eriksson -66IF Göta37.20,96M40
15Dan Bäck -75Kumla SF38.36,38M35

    Män-kvinnor 10000 m B      
1Fredrik Eriksson -70Säffle FIK37.09,68M40
2Andreas Wendin -80Örebro AIK37.23,28
3Sören Forsberg -63IF Start37.34,62M45
4Kenneth Karlsson -66Åsbro GoIF37.45,73M40
5Morgan Pätsi -77Örebro AIK37.52,02
6Lotta Lennartsson -69IF Start37.55,16K40
7Tauno Mertala -53IF Start38.12,14M55
8Ulf Eriksson -64Hällefors LK38.27,30M45
9Daniel Rudner -83IF Göta38.30,20
10Gabriel Andersson -75Östansjö SK38.49,56M35
11Johan Ingjald -87IF Start38.56,90
12Anders Larsson -69Örebro AIK38.59,33M40
13Jonas Öhrn -69IF Start39.02,79M40
14Johan Östman -76IF Start39.20,37
15Anders Malmstigen -62Glanshammars IF39.28,75M45
16Mikaela Kemppi -73Örebro AIK39.28,89K35
17Oscar Jansson -59Hällefors LK40.50,11M50
18Klas Flygare -65Glanshammars IF41.12,43M45
19Roger Elimä-78Örebro AIK41.23,92
20Axel Lämås -55IF Göta41.38,05M55
21Rickard Bäck -77Åsbro GoIF41.48,98
22Andreas Nylander -80IF Start41.49,38
23Emil Franzén -95Glanshammars IF41.54,87
24Krister Romedahl -50IF Spartacus41.55,12M60
25Thomas Johansson -53Almby IK42.01,75M55
26Leif Andersson -57IF Start42.15,76M50
27Niclas Matstoms -71Örebro AIK42.22,85M35

    Män-kvinnor 10000 m C      
1Peter Comét -56IFK Nora 42.35,67M50
2Håkan Erhardsson -68Örebro AIK42.50,57M40
3Antje Torstensson -75KFUM Örebro42.52,86K35
4Frida Andersson -80IF Start43.08,38
5Håkan Broman -62Östansjö SK43.36,96M45
6K-G Agartsson -47Östansjö SK44.14,93M60
7Anna Pettersson -70IF Start44.27,96K40
8Kjell Svensson -62Säffle FIK44.36,30M45
9Ove Karasiak -53Åsbro GoIF44.44,16M55
10Lars Karlsson -64Östansjö SK45.32,78M45
11Erik Spjut -59Frövi IK45.50,90M50
12Bengt Nilsson -49Sköllersta IF45.53,30M60
13Sören Spjuth -61Aspa IK45.54,80M45
14Jan-Åke Östlund -50Säffle FIK46.06,08M60
15Sture Bodare -44Glanshammars IF46.25,68M65
16Jan Myrtorp -41Brohyttans IF46.30,21M65
17Jan Norén -47Kvismaredalens IF46.32,73M60
18Per Börjesson -54Östansjö SK46.36,70M55
19Jenny Nelson -60Östansjö SK48.12,12K50
20Elisabeth Tegelmark -59Frövi IK48.49,26K50
21Gösta Carlsson -44KFUM Örebro49.17,10M65
22Sven-Olof Dahlgren -44Kopparbergs IF51.17,04M65
23Ruth Svensson -35IFK Nora60.20,59K75
24Carina Wahlström -61Aspa IK60.54,79K45
25Samuel Eriksson -38Brohyttans IF70.34,0mM70

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram