RESULTATLISTA I PDF-FORMAT MED KLASSUPPDELADE LISTOR

  Resultat Närkes DM 10000 m 15/8 2015

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    MK 10000 M A-HEAT      
1Erik Anfält -76 (M35)Örebro AIK32:17.01
2Peter Wiker -72 (M40)Hällefors LK34:42.48
3Jonas Rosengren -72 (M40)KFUM Örebro34:55.20
4Adam Gillman -97Garphyttans IF34:55.84
5Fredrik Johnsson -75 (M40)Örebro AIK35:26.82
6Pär Englund -77 (M35)Örebro AIK36:14.97
7Josefin Gerdevåg -81KFUM Örebro36:16.48
8Mikael Edberger -70 (M45)Örebro AIK36:34.32
9Dan Bäck -75 (M40)Kumla SF36:42.73
10Mikaela Kemppi -73 (K40)Örebro AIK36:59.93
11Anders Larsson -69 (M45)Örebro AIK37:32.57
12Johan Ingjald -87IF Start37:44.17
13Kim Grip -84Hällefors LK38:26.99
14Mathias Viktorsson -82Karlslunds IF38:36.15
15Erik Svensson -84Karlslunds IF39:13.09
-Jakob Nilsson -84Örebro AIKbröt
-Daniel Brånn -82KFUM Örebrobröt
-Patrik Johansson -65 (M50)Östansjö SKbröt

    MK 10000 M B-HEAT      
1Abdirizak Farah -98Stocksäters IF37:50.26
2Per-Erik Lundin -74 (M40)Wedevågs IF38:41.88
3Erica Lech -77 (K35)Örebro AIK39:30.66
4Jörgen Kanto -70 (M45)Karlslunds IF39:32.81
5Magnus Värnqvist -74 (M40)IFK Nora39:34.94
6Daniel Nilsson -84IFK Nora39:39.68
7Roger Elimä -78 (M35)Örebro AIK39:43.97
8Gabriella Eliason -75 (K40)IF Start41:35.96
9Anders Malmstigen -62 (M50)Glanshammars IF42:08.56
10Johan Östman -76 (M35)IF Start42:12.80
11Gabriel Andersson -75 (M40)Östansjö SK42:36.46
12Jonas Janegren -79 (M35)Östansjö SK42:56.92
-Lennart Eriksson -66 (M45)IF Göta Karlstadbröt

    MK 10000 M C-HEAT      
1Andreas Adolfsson -77 (M35)Åsbro GoIF40:46.22
2Peter Törnqvist -69 (M45)Östansjö SK41:22.89
3Karl Kind -90Örebro AIK41:46.46
4Antje Torstensson -75 (K40)KFUM Örebro41:50.86
5Ulf Carlberg -67 (M45)Stocksäters IF41:55.26
6Anders Eriksson -75 (M40)Stocksäters IF42:06.57
7Maria Eriksson -76 (K35)IF Start42:25.34
8Anders Johansson -72 (M40)Kvismaredalens IF42:44.00
9Ida Lilja -85Örebro AIK43:12.69
10Johan Svanholm -76 (M35)Örebro AIK43:16.36
11Torbjörn Persson -63 (M50)Östansjö SK43:33.13
12Marie Dasler -68 (K45)IF Start44:34.44
13Stefan Skytt -63 (M50)Östansjö SK44:49.31
14Klas Flygare -65 (M50)Glanshammars IF45:05.31
15Remco van Elsaker -83Rotterdam, NED45:09.38
16Kent Ekblad -57 (M55)Glanshammars IF45:20.33

    MK 10000 M D-HEAT      
1Pontus Lundgren -91Åsbro GoIF 42:04.47
2Tord Wiksten -71 (M40)KFUM Örebro42:09.48
3Anna Pettersson -70 (K45)IF Start43:20.65
4Sören Spjuth -61 (M50)Aspa IK46:23.43
5Daniel Borg -74 (M40)IFK Nora46:36.06
6Lars Karlsson -64 (M50)Östansjö SK46:50.42
7Michael Johansson -75 (M40)IFK Nora47:48.94
8Eric Malm -49 (M65)IFK Nora48:05.04
9Hanna Fridhamre -77 (K35)IFK Nora48:06.14
10Åge Sollien -62 (M50)Örebro AIK48:35.64
11Bengt Nilsson -49 (M65)Östansjö SK48:36.51
12Ove Karasiak -53 (M60)Åsbro GoIF49:08.43
13Karin Karlsson -76 (K35)Örebro AIK49:13.21
14Sven Nilsson -58 (M55)IF Start49:24.60
15K G Agartsson -47 (M65)Östansjö SK50:48.17
-Mattias Nilsson -71 (M40)IF Startbröt
-Kenneth Karlsson -66 (M45)Åsbro GoIFbröt

    MK 10000 M E-HEAT      
1Per Börjesson -54 (M60)Östansjö SK47:34.46
2Monika Forslund -74 (K40)IFK Nora48:21.79
3Elin Larsson -79 (K35)IFK Nora50:24.03
4Hanna Henriksen -75 (K40)Östansjö SK51:42.13
5Lisa Hjalmarsson -79 (K35)Örebro AIK53:38.98
6Sture Bodare -44 (M70)Glanshammars IF53:58.37
7Jan Myrtorp -41 (M70)Östansjö SK54:28.78
8Bo Wilhelmsson -60 (M55)Åsbro GoIF54:32.18
9Birgitta Jansson -42 (K70)Storådalens SK55:08.57
10Anna Nilsson -71 (K40)IF Start56:00.84
11Peter Comét -56 (M55)IFK Nora56:13.97
12Sven-Olof Dahlgren -44 (M70)Kopparbergs IF59:26.56
13Catharina Wahlstedt -44 (K70)IF Start1:01:29.09
14Ingegerd Eklund -41 (K70)Brohyttans IF1:23:32.5m
15Samuel Eriksson -38 (M75)Brohyttans IF1:29:30.0m

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram