Resultat FIF-spelen och ungdoms-DM 23 aug 2014

   Fjugesta IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    P15 80 M    Vind 0,0  
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF12,09

    P15 LÄNGD      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro4,990,0

    P15 SPJUT 600      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro31,01
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF20,49

    P13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,51Final
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,18Final
3Linus Strand -01KFUM Örebro9,60
4Filip Andersson -02Fjugesta IF10,65

    P13 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,85Final
2Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro9,00Final
3Oscar Persson -01Frövi IK9,28Final
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,31Final

    P13 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro8,53
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,86
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,10
4Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro9,10
5Oscar Persson -01Frövi IK9,26
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,42

    P13 600 M      
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro1.45,03
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF1.59,85
3Oskar Hjelte -02Stocksäters IF2.10,21
4Albin Hjelte -02Stocksäters IF2.11,28
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF2.25,74

    P13 60 M HÄCK    Vind +0,2  
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF13,96
2Erik Hanell -01Stocksäters IF14,60
3Albin Hjelte -02Stocksäters IF15,58

    P13 HÖJD      
1Oscar Persson -01Frövi IK1,20
2Linus Strand -01KFUM Örebro1,15
3Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,05
4Filip Andersson -02Fjugesta IF1,00

    P13 LÄNGD ZON      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro4,57+1,3
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,34+0,9
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro4,14+0,1
4Oscar Persson -01Frövi IK4,07+0,4
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro3,98+0,7
6Filip Andersson -02Fjugesta IF3,53+0,9

    P13 KULA 3,0      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro10,11
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro9,58
3Oscar Persson -01Frövi IK7,08
4Erik Hanell -01Stocksäters IF6,77
5Oskar Hjelte -02Stocksäters IF6,58
6Erik Lindkvist -02Wedevågs IF6,16
7Albin Hjelte -02Stocksäters IF6,09

    P13 SPJUT 400      
1Benjamin Kadic -01KFUM Örebro21,76
2Albin Hjelte -02Stocksäters IF21,14
3Erik Hanell -01Stocksäters IF19,82

    P11 60 M    Vind +1,1  
1William Nilsson -03KFUM Örebro9,19
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro9,60
3Emil Fredensborg -04KFUM Örebro10,14
4Emrik Fröding -03Götlunda IF10,17
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,75

    P11 600 M      
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.49,72
2Emrik Fröding -03Götlunda IF2.07,42
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF2.25,74

    P11 HÖJD      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro1,20
2Axel Stackling -04Stocksäters IF0,95
-Markus Karlsson -04Wedevågs IF0,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF4,020,0
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,830,0
3William Nilsson -03KFUM Örebro3,74+0,8
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,460,0
5Emrik Fröding -03Götlunda IF3,27+0,8

    P11 KULA 2,0      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro9,29
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF8,32
3William Nilsson -03KFUM Örebro7,93
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro6,00
5Axel Stackling -04Stocksäters IF5,21

    P11 SPJUT 400      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro21,47
2Emrik Fröding -03Götlunda IF20,16
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF19,06
4Johan Runesson -05Fjugesta IF12,83
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,31

    P9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Edward Anshelm -05KFUM Örebro10,24Final
2Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF10,70Final
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,96Final
4Linus Ryen Blåder -05Filipstads IF10,99
5Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,78

    P9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,82Final
2Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,54Final
3Liam Haili -06Wedevågs IF10,96Final
4Hampus Strand -06Filipstads IF10,98
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,37
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro13,24

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,1  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,81
2Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,98
3Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF10,60
4Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF10,76
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,85
6Liam Haili -06Wedevågs IF11,35

    P9 400 M      
1Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF1.21,64
2Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF1.26,82
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1.39,90
4Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.44,84

    P9 HÖJD      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro1,07
2Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF1,04
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF0,94
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF0,94
5Linus Ryen Blåder -05Filipstads IF0,94
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro0,90
7Johan Runesson -05Fjugesta IF0,85

    P9 LÄNGD ZON      
1Edward Anshelm -05KFUM Örebro3,540,0
2Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro3,300,0
3Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF3,180,0
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,110,0
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2,98+1,0
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF2,980,0
7Gabriel Åsberg -06Fjugesta IF2,940,0
8Liam Haili -06Wedevågs IF2,890,0
9Linus Ryen Blåder -05Filipstads IF2,860,0
10Johan Runesson -05Fjugesta IF2,820,0
11Robin Ringström -05KFUM Örebro2,82-0,1
12Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2,600,0
13Hampus Strand -06Filipstads IF2,530,0
14Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,430,0

    P9 KULA 2,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro6,15
2Johan Runesson -05Fjugesta IF6,10
3Liam Haili -06Wedevågs IF5,68
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro5,57
5Linus Ryen Blåder -05Filipstads IF5,55
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF4,89
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF4,78
8Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF4,23
9Jesper Lundgren -06Stocksäters IF3,76

    P7 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Jesper Helldén -07Fjugesta IF11,42Final
2Rasmus Andersson -07Fjugesta IF11,92Final
3David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF13,07Final

    P7 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF12,01Final
2Emil Strand -07Filipstads IF12,32Final
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF12,43Final
4Valter Alenback -08Wedevågs IF13,82

    P7 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Jesper Helldén -07Fjugesta IF11,22
2Rasmus Andersson -07Fjugesta IF11,63
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,65
4Emil Strand -07Filipstads IF12,07
5Hannes Kindvall -07Fjugesta IF12,24
6David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF13,52

    P7 400 M      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.31,25
2Rasmus Andersson -07Fjugesta IF1.32,93
3Jesper Helldén -07Fjugesta IF1.38,46
4Emil Strand -07Filipstads IF1.47,73
5Valter Alenback -08Wedevågs IF1.48,78
6David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF1.48,80

    P7 LÄNGD ZON      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,76-0,3
2Jesper Helldén -07Fjugesta IF2,730,0
3Emil Strand -07Filipstads IF2,630,0
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,610,0
5David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF2,360,0
6Valter Alenback -08Wedevågs IF1,99-0,1

    P7 KULA 2,0      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF4,45
2Emil Strand -07Filipstads IF4,33
3David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF4,29
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF4,23
5Valter Alenback -08Wedevågs IF2,62

    F15 80 M    Vind 0,0  
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF11,26
2Linnea Johansson -00KFUM Örebro11,60

    F15 800 M      
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.20,20
2Jessica Persson -00KFUM Örebro2.39,59

    F15 80 M HÄCK    Vind 0,0  
1Ebba Löfholm -00KFUM Örebro14,33
2Linnea Johansson -00KFUM Örebro15,64

    F15 HÖJD      
1Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,48
2Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,45

    F15 LÄNGD      
1Linnea Nordlund -99IFK Nora4,620,0
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,38+0,2
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,28-0,9
4Linnea Johansson -00KFUM Örebro3,990,0
5Moa Ryen Blåder -00Filipstads IF3,220,0

    F15 KULA 3,0      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF11,35

    F15 SPJUT 500      
1Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF34,86
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro21,41

    F13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,86Final
2Tova Stiberg -01KFUM Örebro9,29Final
3Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,65Final
4Hanna Knutsson -02Glanshammars IF10,06

    F13 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,96Final
2Louise Fröding -01Götlunda IF9,33Final
3Maja Persson -02Stocksäters IF9,66Final
4Johanna Sedström -02Åsbro GoIF9,86

    F13 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro8,76
2Klara Frih -02Åsbro GoIF8,84
3Tova Stiberg -01KFUM Örebro9,21
4Louise Fröding -01Götlunda IF9,23
5Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,60
6Maja Persson -02Stocksäters IF9,81

    F13 600 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.47,73
2Louise Fröding -01Götlunda IF2.01,30
3Emma Karlsson -02Wedevågs IF2.27,18

    F13 60 M HÄCK    Vind 0,0  
1Matilda Strand -02Filipstads IF11,49
2Emma Karlsson -02Wedevågs IF13,50
3Maja Persson -02Stocksäters IF14,31

    F13 HÖJD      
1Matilda Strand -02Filipstads IF1,30
2Helena Kuksa -02Stocksäters IF1,20

    F13 LÄNGD ZON      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,47-1,0
2Matilda Strand -02Filipstads IF4,160,0
3Johanna Sedström -02Åsbro GoIF4,14-1,3
4Tova Stiberg -01KFUM Örebro4,01-0,6
5Louise Fröding -01Götlunda IF3,940,0
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF3,87-0,4
7Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,500,0
8Helena Kuksa -02Stocksäters IF3,47-1,0

    F13 KULA 2,0      
1Moa Jansson -01KFUM Örebro8,97
2Johanna Sedström -02Åsbro GoIF8,58
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,88
4Louise Fröding -01Götlunda IF6,90

    F13 SPJUT 400      
1Johanna Sedström -02Åsbro GoIF20,22
2Moa Jansson -01KFUM Örebro16,88
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF13,76
4Hanna Knutsson -02Glanshammars IF9,16

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Elin Wallin -03Glanshammars IF9,21Final
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,33Final
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,15
4Irma Kroon -04Åsbro GoIF10,40
5Gabriella Andersson -03Fjugesta IF10,79

    F11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,38Final
2Hedda Juneholm -03Wedevågs IF9,74Final
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,18
4Tamina Lindgren -03Glanshammars IF10,73
5Ellen Nyström -03Wedevågs IF11,16

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -0,1  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,98Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,33Final
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,94
4Tuva Alton -03Fjugesta IF10,38
5Stina Windås -04Götlunda IF10,67

    F11 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,08
2Elin Wallin -03Glanshammars IF9,17
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,19
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,28
5Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,29
6Hedda Juneholm -03Wedevågs IF9,80

    F11 600 M      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF2.03,57
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF2.04,41
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.04,84
4Gabriella Andersson -03Fjugesta IF2.10,01
5Tuva Alton -03Fjugesta IF2.18,53
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF2.19,62
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF2.22,50

    F11 HÖJD      
1Irma Kroon -04Åsbro GoIF1,27
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,24
3Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,15
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF1,05

    F11 LÄNGD ZON      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,240,0
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,140,0
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,09+1,6
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,050,0
5Hedda Juneholm -03Wedevågs IF3,64+0,9
6Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,500,0
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,48+1,6
8Irma Kroon -04Åsbro GoIF3,430,0
9Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,35+0,4
10Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,30+0,7
11Tuva Alton -03Fjugesta IF3,14+0,8
12Stina Windås -04Götlunda IF2,960,0
13Vilma Stolpe -04Götlunda IF2,85+0,3
14Ellen Nyström -03Wedevågs IF2,540,0
15Hanna Ahlm -04Åsbro GoIF2,44+0,4

    F11 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,70
2Hedda Juneholm -03Wedevågs IF7,07
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF7,03
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF6,63
5Elin Wallin -03Glanshammars IF6,52
6Ellen Nyström -03Wedevågs IF6,44
7Alma Mikaelsson -04Götlunda IF5,36
8Vilma Stolpe -04Götlunda IF6,22
9Myra Eriksson -03Stocksäters IF5,21
10Tamina Lindgren -03Glanshammars IF5,09
11Hanna Ahlm -04Åsbro GoIF4,30

    F11 SPJUT 400      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro20,60
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF16,61
3Tamina Lindgren -03Glanshammars IF14,94
4Hedda Juneholm -03Wedevågs IF12,86
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF12,82
6Ellen Nyström -03Wedevågs IF12,28
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,08
8Hanna Ahlm -04Åsbro GoIF9,27

    F9 60 M    Vind 0,0  
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF10,27
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,78
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,97
4Runa Eriksson -05Stocksäters IF10,99
5Alma Alenback -06Wedevågs IF11,78

    F9 400 M      
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF1.27,80
2Agnes Lindby -05Fjugesta IF1.28,67
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.31,30
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF1.33,58
5Alma Alenback -06Wedevågs IF1.35,87

    F9 HÖJD      
1Alma Alenback -06Wedevågs IF0,98
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF0,90
3Elise Emmoth -06Fjugesta IF0,90

    F9 LÄNGD ZON      
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF3,12+0,2
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,090,0
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,03+0,9
4Alma Alenback -06Wedevågs IF2,63+1,0
5Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,540,0

    F9 KULA 2,0      
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF5,03
2Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,65
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,14

    F7 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF11,76Final
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF12,94Final
3Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF13,29Final
4Astrid Emmoth -08Fjugesta IF15,03

    F7 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF11,88Final
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,92Final
3Ebba Ryen Blåder -07Filipstads IF12,06Final
4Daga Eriksson -07Stocksäters IF13,48

    F7 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF11,48
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF11,72
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF12,08
4Ebba Ryen Blåder -07Filipstads IF12,13
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF12,44
6Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF12,81

    F7 400 M      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF1.42,14
2Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF1.46,18
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.46,20

    F7 LÄNGD ZON      
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF2,660,0
2Ebba Ryen Blåder -07Filipstads IF2,560,0
3Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF2,500,0
4Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,120,0
5Kajsa Karlkvist -08Wedevågs IF2,060,0
6Frida Arenvang -08Wedevågs IF2,020,0
7Astrid Emmoth -08Fjugesta IF1,840,0

    F7 KULA 2,0      
1Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,66

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram