Resultatlista inklusive distriktspoäng i pdf-format

  Resultat Nordea Inomhus i Örebro 19-20/3

   Närkes Friidrottsförbund arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro
 
    P14 60 M  HEAT 1    2011-03-20
1Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta7,88FinalA
2Joakim Askebjer -97Sto Åkersberga SK8,08FinalA
3Jesper Arbinge -97Sto Huddinge AIS8,24FinalA
4Joakim Karlsson -97Väs Västerås FK8,52FinalB
5Pontus Hagman -97Väs Västerås FK9,22FinalB
6David Svensson -97När Stocksäters IF9,32

    P14 60 M  HEAT 2    
1Giovanni Inostroza -97Sto Turebergs FK7,92FinalA
2Hjalmar Åhman -97Sto IFK Lidingö8,12FinalA
3Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI8,25FinalA
4Anton Hördell -97Sto Hammarby IF8,26FinalA
5Christoffer Sandell -97Söd Råby-Rekarne FIF8,58FinalB
6Christoffer Hagman -97Väs Västerås FK9,12FinalB

    P14 60 M  HEAT 3    
1Josef Bergström -97Upp Upsala IF8,04FinalA
2Gustav Kramnäs -97Sto Danderyds SK8,27FinalB
3Anton Larsson -97Söd Nyköpings BIS8,54FinalB
4Philip Gustafsson -97När Stocksäters IF8,63FinalB
5Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H8,64FinalB
-Adrian Kamlin -97Vär Karlskoga FIFej start

    P14 60 M  A-FINAL    2011-03-20
1Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta7,84
2Giovanni Inostroza -97Sto Turebergs FK7,85
3Joakim Askebjer -97Sto Åkersberga SK8,01
4Hjalmar Åhman -97Sto IFK Lidingö8,08
5Josef Bergström -97Upp Upsala IF8,19
6Jesper Arbinge -97Sto Huddinge AIS8,21
7Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI8,24
8Anton Hördell -97Sto Hammarby IF8,25

    P14 60 M  B-FINAL    
1Gustav Kramnäs -97Sto Danderyds SK8,30
2Anton Larsson -97Söd Nyköpings BIS8,54
3Philip Gustafsson -97När Stocksäters IF8,58
4Joakim Karlsson -97Väs Västerås FK8,61
5Christoffer Sandell -97Söd Råby-Rekarne FIF8,78
6Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H8,80
7Christoffer Hagman -97Väs Västerås FK9,20
8Pontus Hagman -97Väs Västerås FK9,33

    P14 200 M  HEAT 1    2011-03-19
1Valentine Andersson Inge -97Sto Hammarby IF26,92
2Emil Ring -97Vär IF Göta28,84
3David Svensson -97När Stocksäters IF31,26

    P14 200 M  HEAT 2    
1Christoffer Sandell -97Söd Råby-Rekarne FIF27,87
2Pontus Hagman -97Väs Västerås FK29,51
-Simon Throgen -97Vär Karlskoga FIFej start

    P14 200 M  HEAT 3    
1Amadeus Hansson -97Got VIF Gute28,71
2Christoffer Hagman -97Väs Västerås FK29,44
-David Jansson -97Dal Falu IKdiskv linje

    P14 200 M  HEAT 4    
1Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI26,94
2Anton Roos -97Sto Huddinge AIS27,22
3Eric Axelius -97Upp Enköping AI27,62
4Joakim Karlsson -97Väs Västerås FK28,10

    P14 200 M  HEAT 5    
1Hjalmar Åhman -97Sto IFK Lidingö26,13
2Henning André -97Söd Nyköpings BIS26,26
3Gustav Kramnäs -97Sto Danderyds SK26,59
4Anton Hördell -97Sto Hammarby IF26,62

    P14 200 M  HEAT 6    
1Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta25,23
2Giovanni Inostroza -97Sto Turebergs FK25,74
3Josef Bergström -97Upp Upsala IF25,90
4Elias Tholén -97Upp Ununge IF26,23

    P14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta25,23
2Giovanni Inostroza -97Sto Turebergs FK25,74
3Josef Bergström -97Upp Upsala IF25,90
4Hjalmar Åhman -97Sto IFK Lidingö26,13
5Elias Tholén -97Upp Ununge IF26,23
6Henning André -97Söd Nyköpings BIS26,26
7Gustav Kramnäs -97Sto Danderyds SK26,59
8Anton Hördell -97Sto Hammarby IF26,62
9Valentine Andersson Inge -97Sto Hammarby IF26,92
10Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI26,94
11Anton Roos -97Sto Huddinge AIS27,22
12Eric Axelius -97Upp Enköping AI27,62
13Christoffer Sandell -97Söd Råby-Rekarne FIF27,87
14Joakim Karlsson -97Väs Västerås FK28,10
15Amadeus Hansson -97Got VIF Gute28,71
16Emil Ring -97Vär IF Göta28,84
17Christoffer Hagman -97Väs Västerås FK29,44
18Pontus Hagman -97Väs Västerås FK29,51
19David Svensson -97När Stocksäters IF31,26

    P14 1000 M      2011-03-20
1Elias Tholén -97Upp Ununge IF2.58,28
2Anton Roos -97Sto Huddinge AIS2.58,73
3Edwin Andersson -97Sto Hässelby SK3.00,87
4Jacob Eriksson Wiklund -97Sto Sundbybergs IK3.01,82
5David Jansson -97Dal Falu IK3.01,85
6Dennis Ilsson -97Sto Hellas FIK3.02,71
7Pontus Hagman -97Väs Västerås FK3.09,77
8Amadeus Hansson -97Got VIF Gute3.10,84
9Christoffer Hagman -97Väs Västerås FK3.10,86
10Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H3.13,34
-Tim Yngesjö -97Söd Nyköpings BISej start
-Gustav Kramnäs -97Sto Danderyds SKej start

    P14 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-19
1Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta9,04Final
2Oscar Lundqvist -97Upp Upsala IF9,41Final
3Eric Axelius -97Upp Enköping AI9,50Final
4Ludvig Hillenfjärd -97Sto Huddinge AIS9,74Final
5Peter Heen -97Sto Huddinge AIS10,45
6Simon Throgen -97Vär Karlskoga FIF11,46

    P14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Giovanni Inostroza -97Sto Turebergs FK9,49Final
2Andreas Gustafsson -97Dal Falu IK9,68Final
3Henning André -97Söd Nyköpings BIS9,70Final
4Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H10,04Final
5Anton Hördell -97Sto Hammarby IF10,05

    P14 60 M HÄCK  FINAL    2011-03-19
1Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta8,98
2Eric Axelius -97Upp Enköping AI9,40
3Giovanni Inostroza -97Sto Turebergs FK9,42
4Oscar Lundqvist -97Upp Upsala IF9,48
5Andreas Gustafsson -97Dal Falu IK9,50
6Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H10,11
-Henning André -97Söd Nyköpings BISbröt
-Ludvig Hillenfjärd -97Sto Huddinge AISej start

    P14 HÖJD      2011-03-20
1Oscar Lundqvist -97Upp Upsala IF1,79
2Andreas Gustafsson -97Dal Falu IK1,76
3Richard Martin -97Sto Danderyds SK1,70
4Henning André -97Söd Nyköpings BIS1,64
5Sebastian Ruthström -97Sto Danderyds SK1,64
6Eric Axelius -97Upp Enköping AI1,64
7Axel Appelgren -97Sto Tyresö FK1,61
8Adrian Kamlin -97Vär Karlskoga FIF1,58
9Joakim Askebjer -97Sto Åkersberga SK1,58
10Valentine Andersson Inge -97Sto Hammarby IF1,51
11Andrée Nilsson -97Vär SK Bore1,51
12Hannes Axell -97Sto Danderyds SK1,47
13Oskar Gustavsson -97Söd Nyköpings BIS1,47
14Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H1,47
15Amadeus Hansson -97Got VIF Gute1,42
16Sebastian Larsson -97Söd Råby-Rekarne FIF1,32


Andreas Gustafsson
Sebastian Larsson
Andrée Nilsson
Richard Martin
Henning André
Valentine Andersson Inge
Oskar Gustavsson
Eric Axelius
Oscar Lundqvist
Adrian Kamlin
Amadeus Hansson
Sebastian Ruthström
Hannes Axell
Axel Appelgren
Nils Eriksson
Joakim Askebjer
127 132 137 142 147 151 155 158 161 164 167 170 173 176 179 182
                            o    -  o   o   o   o   xxo xxx
xo  xxo xxx
            o   o   xxo xxx
                    xo  o   o   o   xo  xo  xo  xxx
                            o    -  o   xxx
            o   o   o   xxx
                xo
                        o   o   o   xo  xxx
                            o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
            o   xo  o   o   xo  xxx
        o   xxo xxx
                o    -  o   o   xxo o   xxx
    o   xxo xxo o   xxx
            o    -  o    -  o   xxo xxx
    o   xo  o   xxo xxx
    o   o    -  o   xxo o   xo  xxx
    P14 STAV      2011-03-19
1Sebastian Ruthström -97Sto Danderyds SK3,22
2Andrée Nilsson -97Vär SK Bore2,82
3Oscar Lundqvist -97Upp Upsala IF2,82
4Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H2,82
5Alex Appelgren -97Sto Tyresö FK2,62
6Tim Licke -97Söd Nyköpings BIS2,62
7Kim Fransson -97Vär SK Bore2,02
8Hannes Axell -97Sto Danderyds SK2,02


Hannes Axell
Kim Fransson
Tim Licke
Sebastian Ruthström
Oscar Lundqvist
Andrée Nilsson
Alex Appelgren
Nils Eriksson
172 182 192 202 212 222 232 242 252 262 272 282 292 302 322 342
o   xo  xo  o   xxx
xo  o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xxo o   xxo xxx
                                            o   -   o   o   xxx
                        xo  o   xo  o   xo  xo  xxx
                o   -   xo  o   o   o   xo  o   xxx
                                o   o   -   xxx
                    o   o   o   o   xxo o   xxo xxx
    P14 LÄNGD      2011-03-19
1Andreas Gustafsson -97Dal Falu IK5,55
2Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI5,37
3Henning André -97Söd Nyköpings BIS5,36
4Josef Bergström -97Upp Upsala IF5,35
5Jakob Masth-Larsson -97Vär IF Göta5,32
6Anton Hördell -97Sto Hammarby IF5,23
7Eric Axelius -97Upp Enköping AI5,00
8Joakim Karlsson -97Väs Västerås FK4,81
9Lip Tueaprakhon -97Sto Spårvägens FK4,80
10Jesper Arbinge -97Sto Huddinge AIS4,74
11Amadeus Hansson -97Got VIF Gute4,35
12Nils Eriksson -97Upp Rånäs 4H4,34
13Christoffer Sandell -97Söd Råby-Rekarne FIF4,29
14Oskar Ericsson -97Got VIF Gute4,16
15Christian Björkman -97Sto Väsby IK4,04
16Simon Throgen -97Vär Karlskoga FIF3,96
17Sebastian Larsson -97Söd Råby-Rekarne FIF3,74
18David Svensson -97När Stocksäters IF3,74
-Adrian Kamlin -97Vär Karlskoga FIF0,00

Josef Bergström
Nils Eriksson
Eric Axelius
Christian Björkman
Lip Tueaprakhon
Amadeus Hansson
Mikael Welsapar
Adrian Kamlin
Oskar Ericsson
Jesper Arbinge
Sebastian Larsson
Jakob Masth-Larsson
Andreas Gustafsson
Joakim Karlsson
Christoffer Sandell
Simon Throgen
David Svensson
Anton Hördell
Henning André
 x   520  530  525  526  535
398  434   - 
 x   500  466  449   -    - 
398  276  404
445  480  151
432  431  435
 x   522  532  537  534   x 
 x    x    x 
 x    x   416
460  462  474
374  371  371
501  499   x   478  532  528
503  519  503  509  555  461
 x    x   481  464   x    x 
429  421  425
357  375  396
361  357  374
500  510  510  522  509  523
503  500  513  518  536   x 
    P14 TRESTEG      2011-03-20
1Henning André -97Söd Nyköpings BIS11,66
2Oscar Lundqvist -97Upp Upsala IF11,59
3Sebastian Ruthström -97Sto Danderyds SK11,36
4Adrian Kamlin -97Vär Karlskoga FIF11,15
5Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI10,57
6Eric Axelius -97Upp Enköping AI10,39
7Albin Boestad -97Sto IFK Lidingö10,15
8Amadeus Hansson -97Got VIF Gute9,56
9Douglas Sjöberg -97Sto Huddinge AIS8,89

Oscar Lundqvist
Amadeus Hansson
Albin Boestad
Douglas Sjöberg
Mikael Welsapar
Eric Axelius
Henning André
Sebastian Ruthström
Adrian Kamlin
1116  1112  1159  1093   -    x 
 x   956  939  872   x    x 
992  1015  1010  990  970  987
889   x    x 
1057  1048  1055  1047  1037   x 
 x   1039   x    -    -    - 
 x   1154   x   1166  1157   x 
1076   x   1136   x   1097   x 
 x   1006  1115  1097   x   1075
    P14 KULA 4,0      2011-03-20
1Oskar Gustavsson -97Söd Nyköpings BIS11,60
2Sebastian Ruthström -97Sto Danderyds SK11,29
3Josef Bergström -97Upp Upsala IF11,28
4David Nilsson -97Sto Väsby IK10,53
5Oliver Tered -97Sto Hässelby SK10,26
6Albin Kjellberg -97Sto Hässelby SK9,30
7Linus Lindkvist -97När Wedevågs IF9,12
8Jesper Arbinge -97Sto Huddinge AIS8,96
9Mikael Welsapar -97Upp Enköping AI8,87
10Oskar Ericsson -97Got VIF Gute8,66
11Pontus Hagman -97Väs Västerås FK5,37
12Christoffer Hagman -97Väs Västerås FK5,36

Josef Bergström
Oskar Ericsson
David Nilsson
Oliver Tered
Jesper Arbinge
Linus Lindkvist
Christoffer Hagman
Albin Kjellberg
Oskar Gustavsson
Pontus Hagman
Sebastian Ruthström
Mikael Welsapar
1096  1076  1069  1059  1128   - 
827  857  866
889  879  995  952  1053  1022
1022  990  995  963  1026  992
896  879   x     -     -     - 
892  840  895  872  871  912
476  529  536
822  872  897   x    874  930
1154  930  1146  1160  1114  1084
526  446  537
980  1033  1029  1057  1109  1129
 x    838  887
    P13 60 M  HEAT 1    2011-03-20
1Gustav Borg -98Söd Nyköpings BIS8,20FinalA
2David Svensson -98Sto IFK Tumba8,66FinalA
3Max Nero -98Vär IF Göta8,68FinalB
4Gabriel Lundvall -98Sto Täby IS8,77FinalB
5Victor Kårefjärd -98Söd Råby-Rekarne FIF8,82FinalB
6Gustav Svedberg -98Vär Karlskoga FIF9,05FinalB
7Jakob Eriksson -98Vär IF Göta9,70

    P13 60 M  HEAT 2    
1David Bergström -98Söd Nyköpings BIS8,12FinalA
2William Littorin -98Upp Rånäs 4H8,46FinalA
3Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK8,70FinalB
4Sebastian Hargeström -98Sto Hammarby IF8,72FinalB
5Gustav Westberg -98Got VIF Gute8,79FinalB
6Enar Pettersson -98Dal IK Heros9,22
7Patrik Hjertholm -98Vär Säffle FIK9,41

    P13 60 M  HEAT 3    
1Daniel Persson -98Sto Bromma IF8,34FinalA
2Filip Larsson -98Söd Råby-Rekarne FIF8,39FinalA
3Julius Larsen Brolin -98Sto Täby IS8,42FinalA
4Carlos Jonsson -98Sto Hässelby SK8,52FinalA
5Zacharias Ljungström -98Sto Danderyds SK8,72FinalB
6Gustav Helander -98Upp Upsala IF9,38
7Axel Pettersson -98Dal IK Heros9,40
8Albin Carlsson -98Vär KFUM Arvika9,56

    P13 60 M  A-FINAL    2011-03-20
1Gustav Borg -98Söd Nyköpings BIS8,16
2David Bergström -98Söd Nyköpings BIS8,17
3Daniel Persson -98Sto Bromma IF8,27
4Filip Larsson -98Söd Råby-Rekarne FIF8,35
5William Littorin -98Upp Rånäs 4H8,39
6David Svensson -98Sto IFK Tumba8,59
7Julius Larsen Brolin -98Sto Täby IS8,72
-Carlos Jonsson -98Sto Hässelby SKej start

    P13 60 M  B-FINAL    
1Zacharias Ljungström -98Sto Danderyds SK8,58
2Gustav Westberg -98Got VIF Gute8,73
3Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK8,78
4Max Nero -98Vär IF Göta8,82
5Gabriel Lundvall -98Sto Täby IS8,83
6Victor Kårefjärd -98Söd Råby-Rekarne FIF8,95
8Gustav Svedberg -98Vär Karlskoga FIF9,05
-Sebastian Hargeström -98Sto Hammarby IFej start

    P13 200 M  HEAT 1    2011-03-19
1Gustav Westberg -98Got VIF Gute30,24
2Gustav Helander -98Upp Upsala IF31,36
-Patrik Hjertholm -98Vär Säffle FIKdiskv linje
-Simon Eriksson -98Upp Örbyhus IFej start

    P13 200 M  HEAT 2    
1Frank Förnestig -98Sto Hammarby IF27,99
2Filip Larsson -98Söd Råby-Rekarne FIF29,18
3Axel Pettersson -98Dal IK Heros31,14
-Gustav Svedberg -98Vär Karlskoga FIFdiskv linje

    P13 200 M  HEAT 3    
1Victor Kårefjärd -98Söd Råby-Rekarne FIF28,75
2Gustaf Montin -98När KFUM Örebro29,10
3Enar Pettersson -98Dal IK Heros30,05
4Benjamin Eklund -98Väs IK Westmannia30,20

    P13 200 M  HEAT 4    
1Carlos Jonsson -98Sto Hässelby SK27,80
2David Svensson -98Sto IFK Tumba28,00
3Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK28,73
-Max Nero -98Vär IF Götaej start

    P13 200 M  HEAT 5    
1William Littorin -98Upp Rånäs 4H27,41
2Zacharias Ljungström -98Sto Danderyds SK28,25
-William Frobe -98Sto Täby ISej start
-Sebastian Hargeström -98Sto Hammarby IFej start

    P13 200 M  HEAT 6    
1Gustav Borg -98Söd Nyköpings BIS26,37
2David Bergström -98Söd Nyköpings BIS26,59
3Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta26,85
4Daniel Persson -98Sto Bromma IF27,17

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Gustav Borg -98Söd Nyköpings BIS26,37
2David Bergström -98Söd Nyköpings BIS26,59
3Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta26,85
4Daniel Persson -98Sto Bromma IF27,17
5William Littorin -98Upp Rånäs 4H27,41
6Carlos Jonsson -98Sto Hässelby SK27,80
7Frank Förnestig -98Sto Hammarby IF27,99
8David Svensson -98Sto IFK Tumba28,00
9Zacharias Ljungström -98Sto Danderyds SK28,25
10Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK28,73
11Victor Kårefjärd -98Söd Råby-Rekarne FIF28,75
12Gustaf Montin -98När KFUM Örebro29,10
13Filip Larsson -98Söd Råby-Rekarne FIF29,18
14Enar Pettersson -98Dal IK Heros30,05
15Benjamin Eklund -98Väs IK Westmannia30,20
16Gustav Westberg -98Got VIF Gute30,24
17Axel Pettersson -98Dal IK Heros31,14
18Gustav Helander -98Upp Upsala IF31,36

    P13 800 M      2011-03-20
1Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta2.16,42
2Simon Sundström -98Sto IFK Lidingö2.18,42
3Fredrik Kihlblom -98Sto Huddinge AIS2.20,35
4Stefan Stojanovic -98Sto Huddinge AIS2.23,14
5William Littorin -98Upp Rånäs 4H2.27,01
6Timothy Olsson -98Sto Hammarby IF2.27,27
7Benjamin Eklund -98Väs IK Westmannia2.28,84
8Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK2.35,15
9Simon Eriksson -98Upp Örbyhus IF2.59,00
-Sebastian Hargeström -98Sto Hammarby IFbröt

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-19
1Filip Björklund -98Upp Upsala IF9,79Final
2Viktor Wahlén Diederichsen -98Sto Spårvägens FK10,17Final
3William Frobe -98Sto Täby IS10,33Final
4Gabriel Rosshagen -98Sto Täby IS11,21
5Max Nero -98Vär IF Göta12,12
6Albin Carlsson -98Vär KFUM Arvika12,47

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta9,47Final
2David Svensson -98Sto IFK Tumba10,55Final
3Jakob Samuelsson -98Sto Hässelby SK10,62Final
4Theodor Ilbäcken -98Sto Hammarby IF10,73Final
5Gustav Svedberg -98Vär Karlskoga FIF10,90Final
6William Littorin -98Upp Rånäs 4H11,78

    P13 60 M HÄCK  FINAL    2011-03-19
1Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta9,54
2Filip Björklund -98Upp Upsala IF9,94
3William Frobe -98Sto Täby IS10,27
4Viktor Wahlén Diederichsen -98Sto Spårvägens FK10,27
5David Svensson -98Sto IFK Tumba10,43
6Jakob Samuelsson -98Sto Hässelby SK10,67
7Gustav Svedberg -98Vär Karlskoga FIF11,15
-Theodor Ilbäcken -98Sto Hammarby IFdiskv

    P13 HÖJD      2011-03-20
1Julius Larsen Brolin -98Sto Täby IS1,54
2=Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta1,54
2=Fredrik Kihlblom -98Sto Huddinge AIS1,54
4Simon Werner -98Sto Hammarby IF1,54
5David Appelgren -98Sto Tyresö FK1,51
6Filip Björklund -98Upp Upsala IF1,48
7=Victor Larsson -98Sto Bromma IF1,41
7=Max Nero -98Vär IF Göta1,41
7=Jakob Samuelsson -98Sto Hässelby SK1,41
10Joel Mattsson -98Upp Tierps IF1,41
11Benjamin Eklund -98Väs IK Westmannia1,37
12Enar Pettersson -98Dal IK Heros1,37
13Patrik Hjertholm -98Vär Säffle FIK1,32
14Simon Eriksson -98Upp Örbyhus IF1,32
15Daniel Ekström -98Söd Ärla IF1,17


Daniel Ekström
David Appelgren
Victor Larsson
Benjamin Eklund
Simon Werner
Enar Pettersson
Kevin Duvert
Max Nero
Julius Larsen Brolin
Filip Björklund
Patrik Hjertholm
Joel Mattsson
Fredrik Kihlblom
Simon Eriksson
Jakob Samuelsson
117 122 127 132 137 141 145 148 151 154 157
o   xxx
                    o   o   xo  xxo xxx
            o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   xxx
            xo  o   o   xo  o   o   xxo xxx
    o   o   xo  xxo xxx
                o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
                o   xo  o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
    xo  o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxo o   xxx
            o   o   o   xxx
    P13 STAV      2011-03-19
1Jakob Samuelsson -98Sto Hässelby SK2,71
2Kevin Duvert -98Upp IFK Märsta2,42
3Mateusz Ostrowski -98När Wedevågs IF2,42
4Gabriel Rosshagen -98Sto Täby IS2,22
5Sebastian Hargeström -98Sto Hammarby IF2,12
6Filip Björklund -98Upp Upsala IF2,02
7Daniel Ekström -98Söd Ärla IF1,72


Filip Björklund
Gabriel Rosshagen
Jakob Samuelsson
Daniel Ekström
Mateusz Ostrowski
Sebastian Hargeström
Kevin Duvert
152 162 172 182 192 202 212 222 232 242 252 261 271 281
    o   xo  xo  o   xxo xxx
                o   xo  o   xo  xxx
                                o   -   o   o   o   xxx
xxo o   xo  xxx
                            xxo o   xo  xxx
        o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
    P13 LÄNGD ZON      2011-03-19
1Viktor Wahlén Diederichsen -98Sto Spårvägens FK5,19
2David Svensson -98Sto IFK Tumba5,03
3Filip Larsson -98Söd Råby-Rekarne FIF4,93
4William Littorin -98Upp Rånäs 4H4,82
5Gabriel Lundvall -98Sto Täby IS4,76
6Gustaf Montin -98När KFUM Örebro4,70
7Zacharias Ljungström -98Sto Danderyds SK4,70
8Filip Björklund -98Upp Upsala IF4,62
9Gustav Westberg -98Got VIF Gute4,56
10Ludvig Bodén -98Vär IF Göta4,51
11Victor Kårefjärd -98Söd Råby-Rekarne FIF4,51
12Max Nero -98Vär IF Göta4,48
13Theodor Ilbäcken -98Sto Hammarby IF4,42
14Patrik Hjertholm -98Vär Säffle FIK4,26
15Benjamin Eklund -98Väs IK Westmannia4,14
16Gustav Helander -98Upp Upsala IF4,08
17Axel Pettersson -98Dal IK Heros4,04
18Mateusz Ostrowski -98När Wedevågs IF4,01
19Enar Pettersson -98Dal IK Heros3,97
20Felix Ehrlin -98Söd Ärla IF3,87
21Albin Carlsson -98Vär KFUM Arvika3,86
22Jakob Eriksson -98Vär IF Göta3,80

Felix Ehrlin
Axel Pettersson
Albin Carlsson
William Littorin
Ludvig Bodén
Zacharias Ljungström
Jakob Eriksson
Enar Pettersson
Gabriel Lundvall
Mateusz Ostrowski
Gustaf Montin
Max Nero
Filip Björklund
Gustav Westberg
Theodor Ilbäcken
David Svensson
Gustav Helander
Patrik Hjertholm
Victor Kårefjärd
Benjamin Eklund
Filip Larsson
Viktor Wahlén Diederichsen
387  368  371
 x   404   x 
386  385   x 
472  473  464  461  450  482
451  440  434
470  439  453  451  453  458
374  380  377
392  397   x 
458  470  461  443  476  476
398  401  201
469  470  458  455  456  452
448   -    - 
 -   446  462  437  439   - 
446  426  456
 x   442   x 
488  488  503  480  471  486
398  408  403
402  426  403
451  438  417
382  406  414
482  476  493  485  457  470
519  495  209  479  450   - 
    P13 TRESTEG ZON      2011-03-20
1Viktor Wahlén Diederichsen -98Sto Spårvägens FK10,40
2David Svensson -98Sto IFK Tumba10,39
3Gabriel Lundvall -98Sto Täby IS9,75
4Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK9,48
5Gustav Westberg -98Got VIF Gute9,43
6Gustav Helander -98Upp Upsala IF9,30
7Filip Björklund -98Upp Upsala IF9,29
8Benjamin Eklund -98Väs IK Westmannia9,27
9Mateusz Ostrowski -98När Wedevågs IF9,06
10Ludvig Bodén -98Vär IF Göta8,93
11Daniel Ekström -98Söd Ärla IF8,67
12Jakob Eriksson -98Vär IF Göta8,53
13Felix Ehrlin -98Söd Ärla IF7,69
14Simon Eriksson -98Upp Örbyhus IF7,68
15Joel Mattsson -98Upp Tierps IF7,44
-Albin Carlsson -98Vär KFUM Arvika0,00

Felix Ehrlin
Ludvig Bodén
Viktor Wahlén Diederichsen
Gustav Helander
Joel Mattsson
Simon Eriksson
Filip Björklund
Jakob Eriksson
Gabriel Lundvall
Adam Lejonklou
David Svensson
Albin Carlsson
Daniel Ekström
Gustav Westberg
Benjamin Eklund
Mateusz Ostrowski
 x     769    x 
893    x     884
1001  1002  1014   993  1040  1018
923   920   905   915   930   926
 x    744    x 
 x     x    768
 x    905   929   892   900   882
821   853    x 
949   975   936   967   939   969
875   856   939   926   922   948
1015  1010  1014  1014  1039  1026
 x     x     x 
758   784   867
890   940   943   915   938   919
848   854   927   880   915   908
886   906   886
    P13 KULA 3,0      2011-03-20
1Ludvig Bodén -98Vär IF Göta10,53
2Jakob Samuelsson -98Sto Hässelby SK10,17
3Jakob Eriksson -98Vär IF Göta9,43
4Sebastian C Larsson -98Söd Råby-Rekarne FIF9,39
5Gabriel Lundvall -98Sto Täby IS9,35
6Gabriel Rosshagen -98Sto Täby IS9,07
7Pelle Mälman -98När Glanshammars IF8,94
8David Appelgren -98Sto Tyresö FK8,80
9Joel Mattsson -98Upp Tierps IF8,57
10Adam Lejonklou -98Väs Västerås FK8,48
11Felix Ehrlin -98Söd Ärla IF8,28
12Daniel Karlsson -98När Åsbro GoIF8,19
13Simon Eriksson -98Upp Örbyhus IF5,82

Ludvig Bodén
Felix Ehrlin
Jakob Eriksson
Simon Eriksson
Gabriel Rosshagen
Gabriel Lundvall
Jakob Samuelsson
Sebastian C Larsson
Joel Mattsson
Daniel Karlsson
David Appelgren
Adam Lejonklou
Pelle Mälman
1003  1053  1020  943  960  919
790  799  828
875  869  897   -    890  943
582  534  540
 x    881  907  854   x    883
875  910  935   -    882  869
1017  1006  987   x     x    992
833  939  852  886  886  906
857  836  831
819  805  769
823  859  848   x    819  880
848  839  807
857  812  847  794  875  894
    F14 60 M  HEAT 1    2011-03-20
1Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba8,39FinalA
2Ella Frödin -97Väs Västerås FK8,44FinalA
3Veronica Söderman -97Upp Rånäs 4H8,55FinalB
4Paulina Toresäter -97Upp Enköpings AI8,66FinalB
5Fanny Eriksson -97Dal Djurmo/Sifferbo IF8,90
6Stina Hägerdal -97Vär IF Göta8,98

    F14 60 M  HEAT 2    
1Irene Ekelund -97Vär Kils AIK7,81FinalA
2Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS8,46FinalA
3Elin Åkerman -97Upp Upsala IF8,57FinalB
4Matilda Arlestrand -97Vär IFK Sunne8,65FinalB
5Hanna Holmgren Karlsson -97När KFUM Örebro8,75
6Felicia Auvinen -97Väs IK Westmannia8,94
7Kajsa Cervin -97Dal Djurmo/Sifferbo IF9,21

    F14 60 M  HEAT 3    
1Shabnam Jamalinejad -97Sto Sundbybergs IK8,50FinalB
2Hanna Mir -97Sto Turebergs FK8,59FinalB
3Isabelle Johansson -97Vär IF Göta8,71
4Maja Olsson -97Dal Leksand FIK8,90
5Jessica Willman -97Väs Västerås FK9,01
6Mathilda Eriksson -97Vär Säffle FIK9,38
7Lisa Kotake -97Dal Djurmo/Sifferbo IF9,94

    F14 60 M  HEAT 4    
1Elin Bohman -97Sto Turebergs FK8,34FinalA
2Amanda Sundstedt -97Väs Västerås FK8,40FinalA
3Maja Sörebro -97Vär IFK Kristinehamn8,61FinalB
4Emma Sahlström -97Vär IF Göta8,82
5Frida Levin -97Got VIF Gute8,85
6Anna Tufuga Karlsson -97Vär SK Bore8,98
7Sanna Damberg -97Dal Djurmo/Sifferbo IF9,15
8Anna Willhelmsson -97Väs Västerås FK10,36

    F14 60 M  HEAT 5    
1Matilda Lindberg -97Sto Huddinge AIS8,40FinalA
2Emilia Karlsson -97Söd Nyköpings BIS8,48FinalA
3Matilda Lundh -97Söd Nyköpings BIS8,53FinalB
4Klara Pettersson -97Väs Västerås FK8,83
5Madeleine Trinh -97När KFUM Örebro8,85
6Demi Bylon -97Dal IFK Mora FIK9,17
7Frida Drakes -97Dal Säters IF9,25

    F14 60 M  A-FINAL    2011-03-20
1Irene Ekelund -97Vär Kils AIK7,74
2Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba8,32
3Matilda Lindberg -97Sto Huddinge AIS8,34
4Emilia Karlsson -97Söd Nyköpings BIS8,36
5Elin Bohman -97Sto Turebergs FK8,37
6Amanda Sundstedt -97Väs Västerås FK8,40
7Ella Frödin -97Väs Västerås FK8,42
8Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS8,46

    F14 60 M  B-FINAL    
1Elin Åkerman -97Upp Upsala IF8,38
2Matilda Lundh -97Söd Nyköpings BIS8,52
3Veronica Söderman -97Upp Rånäs 4H8,52
4Maja Sörebro -97Vär IFK Kristinehamn8,59
5Paulina Toresäter -97Upp Enköpings AI8,60
6Matilda Arlestrand -97Vär IFK Sunne8,73
-Shabnam Jamalinejad -97Sto Sundbybergs IKej start
-Hanna Mir -97Sto Turebergs FKej start

    F14 200 M  HEAT 1    2011-03-19
1Sanna Lindström -97När Glanshammars IF28,96
2Sofia Svensson -97Upp IFK Märsta29,37
3Maja Olsson -97Dal Leksand FIK30,07
4Moa Hollstedt -97Vär IFK Kristinehamn33,06

    F14 200 M  HEAT 2    
1Isabelle Johansson -97Vär IF Göta29,19
2Frida Levin -97Got VIF Gute30,71
3Lisa Kotake -97Dal Djurmo/Sifferbo IF33,12
-Julia Livemo -97Got VIF Gutediskv linje

    F14 200 M  HEAT 3    
1Felicia Auvinen -97Väs IK Westmannia30,86
2Kajsa Cervin -97Dal Djurmo/Sifferbo IF32,59
3Anna Willhelmsson -97Väs Västerås FK35,60
-Sanna Damberg -97Dal Djurmo/Sifferbo IFej start

    F14 200 M  HEAT 4    
1Elice Vähäkuopus -97Upp Östhammar FI27,98
2Cajsa Widén -97Väs IK Westmannia28,55
3Emma Sahlström -97Vär IF Göta28,82
4Amanda Sundstedt -97Väs Västerås FK29,01

    F14 200 M  HEAT 5    
1Matilda Lundh -97Söd Nyköpings BIS28,30
2Maja Sörebro -97Vär IFK Kristinehamn28,61
3Anna Tufuga Karlsson -97Vär SK Bore29,51

    F14 200 M  HEAT 6    
1Matilda Lindberg -97Sto Huddinge AIS27,74
2Elin Åkerman -97Upp Upsala IF27,88
3Hanna Heinemann -97Vär IF Göta29,34
4Veronica Söderman -97Upp Rånäs 4H29,38

    F14 200 M  HEAT 7    
1Agnes Larsson -97Vär IF Göta27,61
2Emilia Karlsson -97Söd Nyköpings BIS27,98
3Ella Frödin -97Väs Västerås FK28,44
4Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS28,67

    F14 200 M  HEAT 8    
1Irene Ekelund -97Vär Kils AIK25,23
2Elin Bohman -97Sto Turebergs FK27,05
3Shabnam Jamalinejad -97Sto Sundbybergs IK27,42
4Hanna Mir -97Sto Turebergs FK28,52

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Irene Ekelund -97Vär Kils AIK25,23
2Elin Bohman -97Sto Turebergs FK27,05
3Shabnam Jamalinejad -97Sto Sundbybergs IK27,42
4Agnes Larsson -97Vär IF Göta27,61
5Matilda Lindberg -97Sto Huddinge AIS27,74
6Elin Åkerman -97Upp Upsala IF27,88
7Elice Vähäkuopus -97Upp Östhammar FI27,98
8Emilia Karlsson -97Söd Nyköpings BIS27,98
9Matilda Lundh -97Söd Nyköpings BIS28,30
10Ella Frödin -97Väs Västerås FK28,44
11Hanna Mir -97Sto Turebergs FK28,52
12Cajsa Widén -97Väs IK Westmannia28,55
13Maja Sörebro -97Vär IFK Kristinehamn28,61
14Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS28,67
15Emma Sahlström -97Vär IF Göta28,82
16Sanna Lindström -97När Glanshammars IF28,96
17Amanda Sundstedt -97Väs Västerås FK29,01
18Isabelle Johansson -97Vär IF Göta29,19
19Hanna Heinemann -97Vär IF Göta29,34
20Sofia Svensson -97Upp IFK Märsta29,37
21Veronica Söderman -97Upp Rånäs 4H29,38
22Anna Tufuga Karlsson -97Vär SK Bore29,51
23Maja Olsson -97Dal Leksand FIK30,07
24Frida Levin -97Got VIF Gute30,71
25Felicia Auvinen -97Väs IK Westmannia30,86
26Kajsa Cervin -97Dal Djurmo/Sifferbo IF32,59
27Moa Hollstedt -97Vär IFK Kristinehamn33,06
28Lisa Kotake -97Dal Djurmo/Sifferbo IF33,12
29Anna Willhelmsson -97Väs Västerås FK35,60

    F14 1000 M  HEAT 1    2011-03-20
1Linnea Quist -97Vär IF Göta3.27,28
2Sofia Svensson -97Upp IFK Märsta3.29,40
3Emma Päivärinta -97Vär IF Göta3.34,43
4Linnéa Näs -97Dal Djurmo/Sifferbo IF3.36,52
5Josefine Fransson -97Vär IF Göta3.41,83
6Emelina Schytzer -97Vär IF Göta3.49,43
7Julia Livemo -97Got VIF Gute4.12,15
8Josephine Tens -97Väs Västerås FK4.30,47

    F14 1000 M  HEAT 2    
1Astrid Rossvall -97Sto Hässelby SK3.02,90
2Isabella Andersson -97Sto Turebergs FK3.04,14
3Ella Sjödin -97Vär IF Göta3.07,11
4Klara Henriksson -97Sto Åkersberga SK3.07,76
5Emma Gustafsson -97Upp Upsala IF3.08,55
6Maja Sjöblom -97Upp Upsala IF3.24,11
-Hanna Mir -97Sto Turebergs FKbröt
-Cajsa Widén -97Väs IK Westmanniabröt

    F14 1000 M  SAMLAD LISTA    
1Astrid Rossvall -97Sto Hässelby SK3.02,90
2Isabella Andersson -97Sto Turebergs FK3.04,14
3Ella Sjödin -97Vär IF Göta3.07,11
4Klara Henriksson -97Sto Åkersberga SK3.07,76
5Emma Gustafsson -97Upp Upsala IF3.08,55
6Maja Sjöblom -97Upp Upsala IF3.24,11
7Linnea Quist -97Vär IF Göta3.27,28
8Sofia Svensson -97Upp IFK Märsta3.29,40
9Emma Päivärinta -97Vär IF Göta3.34,43
10Linnéa Näs -97Dal Djurmo/Sifferbo IF3.36,52
11Josefine Fransson -97Vär IF Göta3.41,83
12Emelina Schytzer -97Vär IF Göta3.49,43
13Julia Livemo -97Got VIF Gute4.12,15
14Josephine Tens -97Väs Västerås FK4.30,47

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-19
1Johanna Dyremark -97Sto IFK Tumba9,33Final
2Emilia Karlsson -97Söd Nyköpings BIS9,48Final
3Ella Frödin -97Väs Västerås FK10,17
4Emma Thor -97Upp IFK Märsta10,44
5Kajsa Cervin -97Dal Djurmo/Sifferbo IF11,41
6Elin Amberg Sköld -97Vär IFK Kristinehamn12,04
-Erica Edström -97Vär IFK Kristinehamnej start

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Sandra Östby -97Sto IFK Tumba9,53Final
2Elice Vähäkuopus -97Upp Östhammar FI9,68Final
3Elin Åkerman -97Upp Upsala IF10,12Final
4Lisa Piscator -97Vär IFK Kristinehamn10,18
5Fanny Eriksson -97Dal Djurmo/Sifferbo IF11,12
6Frida Drakes -97Dal Säters IF11,25
7Mathilda Eriksson -97Vär Säffle FIK11,46

    F14 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba9,51Final
2Mimmi Nordén -97Sto IFK Tumba9,81Final
3Frida Schaub -97Sto Hanvikens SK9,87Final
4Julia Svan -97Dal Djurmo/Sifferbo IF10,64
5Sabine Steen -97Vär IFK Kristinehamn11,58
6Emma Espling -97Väs Västerås FK11,62
7Moa Carlsson -97Vär IFK Kristinehamn11,63
-Maja Sörebro -97Vär IFK Kristinehamnbröt

    F14 60 M HÄCK  FINAL    2011-03-19
1Johanna Dyremark -97Sto IFK Tumba9,21
2Emilia Karlsson -97Söd Nyköpings BIS9,36
3Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba9,37
4Elice Vähäkuopus -97Upp Östhammar FI9,50
5Sandra Östby -97Sto IFK Tumba9,71
6Mimmi Nordén -97Sto IFK Tumba9,72
7Frida Schaub -97Sto Hanvikens SK9,99
8Elin Åkerman -97Upp Upsala IF10,05

    F14 HÖJD      2011-03-19
1Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba1,59
2Caroline Skillt -97Sto Åkersberga SK1,56
3Johanna Dyremark -97Sto IFK Tumba1,56
4Wilma Nilsagård -97När KFUM Örebro1,53
5Emilia Stenström -97Sto Huddinge AIS1,53
6Hanne Karlsson -97Vär IFK Kristinehamn1,53
7Anna Tufuga Karlsson -97Vär SK Bore1,53
8Matilda Fästh -97Upp Upsala IF1,50
9Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS1,50
10Klara Pettersson -97Väs Västerås FK1,46
10Amanda Engman -97Upp Upsala IF1,46
12Sallie Lund -97Vär IF Göta1,46
13Frida Levin -97Got VIF Gute1,42
13Vendela Omberg -97Upp Bålsta IK1,42
13Sharon López -97Väs Västerås FK1,42
16Emma Thor -97Upp IFK Märsta1,42
16Frida Drakes -97Dal Säters IF1,42
18Elin Edgren -97Vär SK Bore1,42
18Cajsa Widén -97Väs IK Westmannia1,42
20Sanna Damberg -97Dal Djurmo/Sifferbo IF1,42
21Emma Sahlström -97Vär IF Göta1,32
21Elice Vähäkuopus -97Upp Östhammar FI1,32
23Lisa Piscator -97Vär IFK Kristinehamn1,32
24Sandra Laine -97Dal Djurmo/Sifferbo IF1,32
25Moa Carlsson -97Vär IFK Kristinehamn1,27


Elin Edgren
Klara Pettersson
Lovisa Östervall
Frida Levin
Sallie Lund
Emilia Stenström
Moa Carlsson
Emma Thor
Wilma Nilsagård
Hanne Karlsson
Lisa Piscator
Vendela Omberg
Frida Drakes
Matilda Fästh
Sharon López
Cajsa Widén
Emma Sahlström
Olivia Björklund
Johanna Dyremark
Caroline Skillt
Elice Vähäkuopus
Amanda Engman
Sandra Laine
Sanna Damberg
Anna Tufuga Karlsson
122 127 132 137 142 146 150 153 156 159 164
         -  o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   xx-
    o   o   o   o   xxx
    xo  xo  o   xo  o   xxx
            o   o   xxo o   xo  xxx
xo  o   xxx
o   o   o   xo  o   xxx
                o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xxo xxx
    o   xo  xxx
        o   o   o   xxx
    o   o   xo  o   xxx
        o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
        o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
        o   o   xo  o   o   xxx
        o   o   o   o   xxo o   xo  xxx
        o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
        o   xxx
        o   o   o   o   xxx
o   xo  xo  xxx
    o   o   xo  xo  xxx
                o   o   xo  xxo xxx
    F14 STAV      2011-03-20
1Lisa Piscator -97Vär IFK Kristinehamn2,52
2Isa Diamant -97Sto Hammarby IF2,42
3Sharon López -97Väs Västerås FK2,42
4Vendela Omberg -97Upp Bålsta IK2,22
5Fanny Eriksson -97Dal Djurmo/Sifferbo IF2,22
6Gabriella Brito -97Sto Tyresö FK2,12
7Josephine Tens -97Väs Västerås FK2,02
7Johanna Dyremark -97Sto IFK Tumba2,02
9Hanna Johansson -97Vär IF Göta2,02
9Moa Carlsson -97Vär IFK Kristinehamn2,02
9Erica Edström -97Vär IFK Kristinehamn2,02
12Hanne Karlsson -97Vär IFK Kristinehamn2,02
13Sofia Gidlund -97Sto Tyresö FK2,02
14Emma Thor -97Upp IFK Märsta1,82
15Amanda Engman -97Upp Upsala IF1,82
16Linnéa Näs -97Dal Djurmo/Sifferbo IF1,72
17Klara Pettersson -97Väs Västerås FK1,62


Hanna Johansson
Vendela Omberg
Josephine Tens
Emma Thor
Lisa Piscator
Gabriella Brito
Moa Carlsson
Linnéa Näs
Klara Pettersson
Sofia Gidlund
Erica Edström
Fanny Eriksson
Amanda Engman
Isa Diamant
Sharon López
Johanna Dyremark
Hanne Karlsson
162 172 182 192 202 212 222 232 242 252 261
        o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xo  o   xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
                        o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xo  xxo o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
xxo xxx
    o   xo  o   xxo xxx
        o   o   xo  xxx
    xo  o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   xo  xxx
                    o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
    F14 LÄNGD      2011-03-20
1Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS5,00
2Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba4,96
3Paulina Toresäter -97Upp Enköpings AI4,96
4Johanna Dyremark -97Sto IFK Tumba4,95
5Matilda Grundström -97Sto Huddinge AIS4,92
6Stina Rosenberg -97Sto Huddinge AIS4,88
7Nikolina Nordkvist -97Sto Hammarby IF4,55
8Cajsa Widén -97Väs IK Westmannia4,53
9Frida Levin -97Got VIF Gute4,49
10Anna Olsson -97Vär Kils AIK4,44
11Matilda Arlestrand -97Vär IFK Sunne4,44
12Hanna Heinemann -97Vär IF Göta4,43
13Maja Olsson -97Dal Leksand FIK4,42
14Linnea Quist -97Vär IF Göta4,39
15Ella Frödin -97Väs Västerås FK4,34
16Hanna Johansson -97Vär IF Göta4,31
17Amanda Sundstedt -97Väs Västerås FK4,28
18Elin Åkerman -97Upp Upsala IF4,25
19Matilda Lundh -97Söd Nyköpings BIS4,24
20Kajsa Cervin -97Dal Djurmo/Sifferbo IF4,23
21Demi Bylon -97Dal IFK Mora FIK4,22
22Felicia Auvinen -97Väs IK Westmannia4,22
23Sandra Östby -97Sto IFK Tumba4,21
24Frida Drakes -97Dal Säters IF4,12
25Klara Pettersson -97Väs Västerås FK4,00
26Emma Thor -97Upp IFK Märsta3,95
27Stina Hägerdal -97Vär IF Göta3,88
28Sandra Laine -97Dal Djurmo/Sifferbo IF3,66
29Elin Amberg Sköld -97Vär IFK Kristinehamn3,53
30Sanna Lindström -97När Glanshammars IF3,49
31Emilia Lif -97Dal IK Stål2,90
32Elice Vähäkuopus -97Upp Östhammar FI1,83
-Mimmi Nordén -97Sto IFK Tumba0,00

Frida Levin
Hanna Heinemann
Amanda Sundstedt
Stina Hägerdal
Kajsa Cervin
Elin Åkerman
Matilda Grundström
Ella Frödin
Klara Pettersson
Frida Drakes
Matilda Arlestrand
Cajsa Widén
Maja Olsson
Emilia Lif
Nikolina Nordkvist
Elice Vähäkuopus
Lovisa Östervall
Demi Bylon
Hanna Johansson
Stina Rosenberg
Mimmi Nordén
Matilda Lundh
Sandra Laine
Olivia Björklund
Elin Amberg Sköld
Sandra Östby
Johanna Dyremark
Anna Olsson
Paulina Toresäter
Sanna Lindström
Felicia Auvinen
Emma Thor
Linnea Quist
325  418  449
425  431  443
428  286   x 
380  373  388
423  422  377
390   x   425
492  474  482  486  483  485
319  426  434
399  400  396
412   x   402
444  416  422
453  421   x   424  444  431
442  431  442
288  290   x 
449   x   455   x    x    x 
183   x    x 
479  486  484  496  495  493
422  417  404
183  380  431
488   x    x   333  378   - 
 x    x    x 
414  424  420
366  362   x 
485  485   x   500  479  498
347  194  353
405   x   421
464  474  458  467   x   495
444  422  419
472  480  463  459   x   496
347  342  349
407  405  422
366  393  395
416  415  439
    F14 TRESTEG      2011-03-19
1Lovisa Östervall -97Sto IFK Tumba10,75
2Johanna Dyremark -97Sto IFK Tumba10,18
3Matilda Grundström -97Sto Huddinge AIS10,10
4Sandra Östby -97Sto IFK Tumba9,89
5Paulina Toresäter -97Upp Enköpings AI9,82
6Amanda Sundstedt -97Väs Västerås FK9,75
7Hanne Karlsson -97Vär IFK Kristinehamn9,70
8Maja Sörebro -97Vär IFK Kristinehamn9,56
9Beata Teresander -97Sto Hammarby IF9,24
10Sharon López -97Väs Västerås FK9,19
11Julia Svan -97Dal Djurmo/Sifferbo IF9,07
12Maja Olsson -97Dal Leksand FIK8,92
13Matilda Fästh -97Upp Upsala IF8,83
14Sallie Lund -97Vär IF Göta8,59
15Elin Amberg Sköld -97Vär IFK Kristinehamn8,48
16Moa Carlsson -97Vär IFK Kristinehamn8,43
17Lisa Piscator -97Vär IFK Kristinehamn8,35
18Moa Hollstedt -97Vär IFK Kristinehamn8,32
19Linnéa Näs -97Dal Djurmo/Sifferbo IF8,19
20Sabine Steen -97Vär IFK Kristinehamn8,04
21Sandra Laine -97Dal Djurmo/Sifferbo IF8,01
22Kajsa Cervin -97Dal Djurmo/Sifferbo IF7,99
23Emma Espling -97Väs Västerås FK7,61

Sandra Laine
Julia Svan
Moa Hollstedt
Sharon López
Lovisa Östervall
Maja Sörebro
Sabine Steen
Sandra Östby
Beata Teresander
Linnéa Näs
Lisa Piscator
Matilda Grundström
Elin Amberg Sköld
Sallie Lund
Amanda Sundstedt
Johanna Dyremark
Paulina Toresäter
Moa Carlsson
Emma Espling
Kajsa Cervin
Hanne Karlsson
Maja Olsson
Matilda Fästh
801   x   705
907  894  897
832  811  790
905  919  896
1003   x   1053  1042  1068  1075
943   x   956  944  944  947
804  785  775
989  964  968   x    x   929
 x    x   924
807  778  819
824   x   835
1010  935  975  938  953  963
 x    x   848
859  827  844
970  975  951  924  969  939
943  903  978  993  1018   x 
944   x   976  861  982  945
 x    x   843
722  717  761
 x    x   799
936  949  957  916  970  949
892  824  886
882   x   883
    F14 KULA 3,0      2011-03-19
1Agnes Larsson -97Vär IF Göta11,96
2Anna Olsson -97Vär Kils AIK11,19
3Anna Tufuga Karlsson -97Vär SK Bore10,34
4Emma Thor -97Upp IFK Märsta9,81
5Felicia Johansson -97Vär SK Bore9,80
6Klara Pettersson -97Väs Västerås FK9,74
7Sandra Kemdal -97Väs Västerås FK9,62
8Matilda Lindberg -97Sto Huddinge AIS9,54
9Elin Edgren -97Vär SK Bore9,23
10Charlott Danko -97Sto Hanvikens SK9,03
11Frida Levin -97Got VIF Gute8,97
12Frida Drakes -97Dal Säters IF8,89
13Matilda Björklund -97Upp Bålsta IK8,83
14Olivia Björklund -97Sto Huddinge AIS8,79
15Linnéa Näs -97Dal Djurmo/Sifferbo IF8,19
16Fanny Eriksson -97Dal Djurmo/Sifferbo IF8,16
17Maja Olsson -97Dal Leksand FIK8,12
18Ella Frödin -97Väs Västerås FK7,98
19Julia Svan -97Dal Djurmo/Sifferbo IF7,94
20Sharon López -97Väs Västerås FK7,73
21Paulina Toresäter -97Upp Enköpings AI7,67
22Jessica Willman -97Väs Västerås FK7,41
23Cajsa Widén -97Väs IK Westmannia7,39
24Vendela Omberg -97Upp Bålsta IK7,36
25Clara Grönberg -97Söd Nyköpings BIS7,24
26Julia Livemo -97Got VIF Gute7,08
27Felicia Auvinen -97Väs IK Westmannia6,95
28Sabine Steen -97Vär IFK Kristinehamn6,27
29Anna Willhelmsson -97Väs Västerås FK5,85
30Sandra Laine -97Dal Djurmo/Sifferbo IF5,82
31Lisa Kotake -97Dal Djurmo/Sifferbo IF5,67
32Moa Hollstedt -97Vär IFK Kristinehamn5,58
33Emilia Lif -97Dal IK Stål4,32

Cajsa Widén
Sandra Laine
Felicia Auvinen
Agnes Larsson
Felicia Johansson
Julia Livemo
Frida Levin
Vendela Omberg
Lisa Kotake
Maja Olsson
Charlott Danko
Moa Hollstedt
Linnéa Näs
Anna Willhelmsson
Paulina Toresäter
Emilia Lif
Sandra Kemdal
Anna Olsson
Anna Tufuga Karlsson
Elin Edgren
Clara Grönberg
Jessica Willman
Olivia Björklund
Sabine Steen
Matilda Lindberg
Klara Pettersson
Fanny Eriksson
Julia Svan
Frida Drakes
Emma Thor
Matilda Björklund
Ella Frödin
Sharon López
 x    725  739
498  324  582
647  684  695
1184  1196  1006  949   x    1067
893  879  961  938   x    980
706  708  701
842  897  708
736  728   x 
567   x    469
812  799   x 
903  812  874
558  491  428
748  813  819
585  537  569
695  767  682
379  419  432
836  914  954   x    919  962
1054  1087  1059  1050  1090  1119
1000   x     x    1000  1034  901
856  817  923
724  689  701
732  741  706
826  879  821
 x    627  608
855  860  951  931  878  954
874  927  933  954  944  974
816  804  761
766  789  794
884  889  871
959  976  981  955  963  956
883  814  866
798  762  755
709  735  773
    F13 60 M  HEAT 1    2011-03-20
1Ylva Jacobsson -98Sto Hammarby IF8,63FinalA
2Nora Jansson -98Upp Upsala IF8,77FinalB
3Maja Hård -98Vär Karlskoga FIF8,95
4Hilda Jansson -98Vär IFK Kristinehamn9,13
5Viktoria Hjelm -98Söd Nyköpings BIS9,17
-Alexandra Larsson -98Vär IF Götaej start

    F13 60 M  HEAT 2    
1Helena Kolte -98Sto Täby IS8,67FinalB
2Sofia Lundman -98Dal Leksands FIK8,71FinalB
3Elin Skött -98Dal Falu IK8,88FinalB
4Klara Pallin -98Vär Karlskoga FIF8,93
5Elin Palmér -98När KFUM Örebro9,20
6Emelie Johansson -98När Stocksäters IF9,52
7Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia9,88

    F13 60 M  HEAT 3    
1Linnea Frobe -98Sto Täby IS8,40FinalA
2Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF8,55FinalA
3Levina Ahlgren -98Upp Upsala IF8,73FinalB
4Julia Wihlborg -98Söd Gillberga-Lista IF9,02
5Emilia Andersson -98När Stocksäters IF9,02
6Julia Persson -98Väs IK Westmannia9,17
7Natasja Kogalin -98Vär IF Göta9,32

    F13 60 M  HEAT 4    
1Ida Fritzdorf Cåberg -98Sto Tyresö FK8,52FinalA
2Felicia Lund Stenqvist -98Dal Falu IK8,59FinalA
3Alva Lindsmyr -98När Åsbro GoIF8,87FinalB
4Josefine Larsson -98När Glanshammars IF9,10
5Victoria Sandsjoe -98Vär IF Göta9,23
6Anna Lennman -98Söd Katrineholms SK9,53
7Emma Jansson -98Väs IK Westmannia9,71

    F13 60 M  HEAT 5    
1Fanny Ernestam -98När KFUM Örebro8,44FinalA
2Elin Johansson -98Vär IFK Kristinehamn8,91
3Hanna Aabakken -98Väs Västerås FK8,93
4Virve Möllerström Aho -98Upp IFK Märsta9,03
5Wilma Toivola -98När Glanshammars IF9,13
6Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia9,40
-Kajsa Karlén -98Vär KFUM Arvikadiskv start

    F13 60 M  HEAT 6    
1Amanda Bjersér -98Sto IFK Lidingö8,30FinalA
2Maja Almgren -98Got VIF Gute8,48FinalA
3Efe Agbankhese -98Sto Hammarby IF8,67FinalB
4Amanda Lindblom -98Söd Råby-Rekarne FIF8,84FinalB
5Maja Fagerholm -98Söd Nyköpings BIS8,98
6Eunice Nilsson -98När KFUM Örebro9,14
7Ellen Sköldberg -98Väs IK Westmannia9,91

    F13 60 M  A-FINAL    2011-03-20
1Amanda Bjersér -98Sto IFK Lidingö8,30
2Fanny Ernestam -98När KFUM Örebro8,37
3Linnea Frobe -98Sto Täby IS8,40
4Maja Almgren -98Got VIF Gute8,45
5Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF8,61
6Ylva Jacobsson -98Sto Hammarby IF8,62
7Ida Fritzdorf Cåberg -98Sto Tyresö FK8,64
8Felicia Lund Stenqvist -98Dal Falu IK8,65

    F13 60 M  B-FINAL    
1Efe Agbankhese -98Sto Hammarby IF8,58
2Helena Kolte -98Sto Täby IS8,74
3Amanda Lindblom -98Söd Råby-Rekarne FIF8,79
4Levina Ahlgren -98Upp Upsala IF8,80
5Sofia Lundman -98Dal Leksands FIK8,81
6Nora Jansson -98Upp Upsala IF8,87
7Alva Lindsmyr -98När Åsbro GoIF8,89
8Elin Skött -98Dal Falu IK8,92

    F13 200 M  HEAT 1    2011-03-19
1Rebecka Salenbäck -98Vär IFK Kristinehamn29,99
2Virve Möllerström Aho -98Upp IFK Märsta30,56
3Eunice Nilsson -98När KFUM Örebro30,89

    F13 200 M  HEAT 2    
1Ida Fritzdorf Cåberg -98Sto Tyresö FK28,28
2Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia32,15
3Linnea Carlsson -98Dal Djurmo/Sifferbo IF32,31

    F13 200 M  HEAT 3    
1Viktoria Hjelm -98Söd Nyköpings BIS30,61
2Elin Palmér -98När KFUM Örebro30,66
3Anna Haglund-Ståhl -98Söd Nyköpings BIS31,16
4Hilda Jansson -98Vär IFK Kristinehamn31,43

    F13 200 M  HEAT 4    
1Emelie Hammarström -98Dal Falu IK29,41
2Maja Hård -98Vär Karlskoga FIF29,81
3Felicia Lund Stenqvist -98Dal Falu IK30,04
4Linn Gustafsson -98Vär IF Göta31,99

    F13 200 M  HEAT 5    
1Maja Fagerholm -98Söd Nyköpings BIS29,55
2Julia Wihlborg -98Söd Gillberga-Lista IF29,78
3Amanda Hedelin -98Vär Kils AIK30,22
4Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia32,82

    F13 200 M  HEAT 6    
1Sabina Forsberg -98När Glanshammars IF29,34
2Julia Persson -98Väs IK Westmannia29,66
3Emma Jansson -98Väs IK Westmannia31,97
4Maja Gustavsson -98Väs Västerås FK32,95

    F13 200 M  HEAT 7    
1Sofia Lindh -98Upp Upsala IF28,66
2Tove Olsson -98Sto IFK Tumba28,92
3Amanda Lindblom -98Söd Råby-Rekarne FIF29,29
4Malin Svärdling -98Sto Åkersberga SK29,64

    F13 200 M  HEAT 8    
1Lovisa Martinsson -98Vär IF Göta29,03
2Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK29,56
3Sofia Lundman -98Dal Leksands FIK29,67
-Hanna Aabakken -98Väs Västerås FKdiskv start

    F13 200 M  HEAT 9    
2Maja Almgren -98Got VIF Gute28,72
3Nora Jansson -98Upp Upsala IF28,89
4Sara Hermansson -98Sto IFK Lidingö29,16
-Fanny Ernestam -98När KFUM Örebrodiskv linje

    F13 200 M  HEAT 10    
1Linnea Frobe -98Sto Täby IS28,03
2Frida Persson -98Sto Huddinge AIS28,41
3Helena Kolte -98Sto Täby IS28,43
-Marion Sackey Mensah -98Sto Huddinge AISdiskv linje

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Linnea Frobe -98Sto Täby IS28,03
2Ida Fritzdorf Cåberg -98Sto Tyresö FK28,28
3Frida Persson -98Sto Huddinge AIS28,41
4Helena Kolte -98Sto Täby IS28,43
5Sofia Lindh -98Upp Upsala IF28,66
6Maja Almgren -98Got VIF Gute28,72
7Nora Jansson -98Upp Upsala IF28,89
8Tove Olsson -98Sto IFK Tumba28,92
9Lovisa Martinsson -98Vär IF Göta29,03
10Sara Hermansson -98Sto IFK Lidingö29,16
11Amanda Lindblom -98Söd Råby-Rekarne FIF29,29
12Sabina Forsberg -98När Glanshammars IF29,34
13Emelie Hammarström -98Dal Falu IK29,41
14Maja Fagerholm -98Söd Nyköpings BIS29,55
15Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK29,56
16Malin Svärdling -98Sto Åkersberga SK29,64
17Julia Persson -98Väs IK Westmannia29,66
18Sofia Lundman -98Dal Leksands FIK29,67
19Julia Wihlborg -98Söd Gillberga-Lista IF29,78
20Maja Hård -98Vär Karlskoga FIF29,81
21Rebecka Salenbäck -98Vär IFK Kristinehamn29,99
22Felicia Lund Stenqvist -98Dal Falu IK30,04
23Amanda Hedelin -98Vär Kils AIK30,22
24Virve Möllerström Aho -98Upp IFK Märsta30,56
25Viktoria Hjelm -98Söd Nyköpings BIS30,61
26Elin Palmér -98När KFUM Örebro30,66
27Eunice Nilsson -98När KFUM Örebro30,89
28Anna Haglund-Ståhl -98Söd Nyköpings BIS31,16
29Hilda Jansson -98Vär IFK Kristinehamn31,43
30Emma Jansson -98Väs IK Westmannia31,97
31Linn Gustafsson -98Vär IF Göta31,99
32Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia32,15
33Linnea Carlsson -98Dal Djurmo/Sifferbo IF32,31
34Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia32,82
35Maja Gustavsson -98Väs Västerås FK32,95

    F13 800 M  HEAT 1    2011-03-20
1Sofia Lindh -98Upp Upsala IF2.38,12
2Klara Pallin -98Vär Karlskoga FIF2.38,75
3Hanna Kapell -98Sto Hammarby IF2.44,37
4Levina Ahlgren -98Upp Upsala IF2.44,69
5Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia2.45,11
6Lisa Thor -98Sto Huddinge AIS2.47,19
7Linnea Carlsson -98Dal Djurmo/Sifferbo IF2.48,04
8Rebecka Salenbäck -98Vär IFK Kristinehamn2.56,15
9Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia3.23,76
-Ebba Eggers -98Dal Falu IKbröt

    F13 800 M  HEAT 2    
1Malin Svärdling -98Sto Åkersberga SK2.30,56
2Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK2.30,91
3Sarah Bennetoft -98Vär Säffle FIK2.32,93
4Isabelle Haugen -98Sto Hellas FIK2.34,05
5Beatrice Larsson -98Vär IF Göta2.37,89
6Lovisa Martinsson -98Vär IF Göta2.39,46
7Tove Olsson -98Sto IFK Tumba2.39,59
8Alma Kjellberg -98Sto Hässelby SK2.40,65
9Emma Jansson -98Väs IK Westmannia2.42,5m
10Johanna Andersson -98Sto Väsby IK2.45,5m

    F13 800 M  SAMLAD LISTA    
1Malin Svärdling -98Sto Åkersberga SK2.30,56
2Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK2.30,91
3Sarah Bennetoft -98Vär Säffle FIK2.32,93
4Isabelle Haugen -98Sto Hellas FIK2.34,05
5Beatrice Larsson -98Vär IF Göta2.37,89
6Sofia Lindh -98Upp Upsala IF2.38,12
7Klara Pallin -98Vär Karlskoga FIF2.38,75
8Lovisa Martinsson -98Vär IF Göta2.39,46
9Tove Olsson -98Sto IFK Tumba2.39,59
10Alma Kjellberg -98Sto Hässelby SK2.40,65
11Emma Jansson -98Väs IK Westmannia2.42,5m
12Hanna Kapell -98Sto Hammarby IF2.44,37
13Levina Ahlgren -98Upp Upsala IF2.44,69
14Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia2.45,11
15Johanna Andersson -98Sto Väsby IK2.45,5m
16Lisa Thor -98Sto Huddinge AIS2.47,19
17Linnea Carlsson -98Dal Djurmo/Sifferbo IF2.48,04
18Rebecka Salenbäck -98Vär IFK Kristinehamn2.56,15
19Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia3.23,76

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2011-03-19
1Mathilda Eriksson -98Sto IFK Tumba9,47Final
2Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF10,07Final
3Sofia Lindh -98Upp Upsala IF10,36
4Jessica Mattsson -98Upp Tierps IF10,51
5Elin Johansson -98Vär IFK Kristinehamn10,85
6Josefine Larsson -98När Glanshammars IF11,50
7Amanda Hedelin -98Vär Kils AIK11,63

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Amanda Bjersér -98Sto IFK Lidingö9,79Final
2Helena Kolte -98Sto Täby IS10,10Final
3Emelie Hammarström -98Dal Falu IK10,29Final
4Hanna Aabakken -98Väs Västerås FK10,75
5Maria Lindeberg -98Upp Upsala IF11,04
6Elin Domberg -98När KFUM Örebro11,78
-Minna Svärd -98Vär IF Götabröt
-Elin Palmér -98När KFUM Örebrobröt

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Wilma Nordkvist -98Sto Hammarby IF9,99Final
2Linnea Frobe -98Sto Täby IS10,08Final
3Malin Svärdling -98Sto Åkersberga SK10,14Final
4Sara Sjödahl Wennergren -98Dal Falu IK11,26
5Viktorija Bunjevac -98Vär IFK Kristinehamn11,91
6Rebecka Salenbäck -98Vär IFK Kristinehamn12,16
7Ebba Eggers -98Dal Falu IK12,21
-Alexandra Larsson -98Vär IF Götaej start

    F13 60 M HÄCK  FINAL    2011-03-19
1Mathilda Eriksson -98Sto IFK Tumba9,42
2Amanda Bjersér -98Sto IFK Lidingö9,67
3Wilma Nordkvist -98Sto Hammarby IF9,91
4Helena Kolte -98Sto Täby IS10,12
5Linnea Frobe -98Sto Täby IS10,15
6Emelie Hammarström -98Dal Falu IK10,16
7Malin Svärdling -98Sto Åkersberga SK10,17
8Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF10,28

    F13 HÖJD      2011-03-19
1Wilma Nordkvist -98Sto Hammarby IF1,54
2Helena Kolte -98Sto Täby IS1,54
3Elin Johansson -98Vär IFK Kristinehamn1,51
4Marion Sackey Mensah -98Sto Huddinge AIS1,48
5Jessica Mattsson -98Upp Tierps IF1,45
6Maria Lindeberg -98Upp Upsala IF1,45
7Alexandra Larsson -98Vär IF Göta1,41
7Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF1,41
9Ida Fritzdorf Cåberg -98Sto Tyresö FK1,41
10Anna Haglund-Ståhl -98Söd Nyköpings BIS1,41
11Sabina Forsberg -98När Glanshammars IF1,41
12Viktorija Bunjevac -98Vär IFK Kristinehamn1,37
13Wilma Toivola -98När Glanshammars IF1,37
14Linn Gustafsson -98Vär IF Göta1,32
15Emelie Hammarström -98Dal Falu IK1,32
16Moa Hansson -98Vär IF Göta1,32
16Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK1,32
16Emma Jansson -98Väs IK Westmannia1,32
19Elin Skött -98Dal Falu IK1,32
20Ida Björk Embretsen -98Dal Falu IK1,27
21Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia1,27
22Amanda Hedelin -98Vär Kils AIK1,22
22Bianca Salming -98Sto Täby IS1,22
24Natasja Kogalin -98Vär IF Göta1,22


Marion Sackey Mensah
Amanda Hedelin
Bianca Salming
Wilma Nordkvist
Alexandra Larsson
Anna Haglund-Ståhl
Helena Kolte
Agnes Jansson
Elin Skött
Pernilla Hansson
Maria Lindeberg
Viktorija Bunjevac
Linn Gustafsson
Ida Fritzdorf Cåberg
Moa Hansson
Ida Björk Embretsen
Natasja Kogalin
Elin Johansson
Jessica Mattsson
Wilma Toivola
Lidiya Ararso
Sabina Forsberg
Emma Jansson
Emelie Hammarström
117 122 127 132 137 141 145 148 151 154 157
         -  o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
    o   x-
                 -  o   o   o   o   xo  xxx
 -  o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
 -  o   o   o   o   xo  o   xxo xo  xo  xxx
 -  o   xo  xxx
o   o   o   xxo xxx
     -  o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
     -  o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
         -  o   xxo o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xx-
o   xo  xxx
             -  o   o   xxo xxo o   xxx
         -  o   o   xo  o   xxx
 -  o   o   o   xxo xxx
 -  o   o   xo  xxx
         -  xxo o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
 -  o   xo  o   xxx
    F13 STAV      2011-03-20
1Helena Kolte -98Sto Täby IS2,57
2Mathilda Eriksson -98Sto IFK Tumba2,32
2Sabina Forsberg -98När Glanshammars IF2,32
4Hanna Kapell -98Sto Hammarby IF2,22
5Nora Jansson -98Upp Upsala IF2,12
5Emilia Andersson -98När Stocksäters IF2,12
7Klara Flygare -98När Glanshammars IF2,02
8Emelie Hammarström -98Dal Falu IK2,02
9Matilda Sjöholm -98Sto Hammarby IF1,92
10Elin Domberg -98När KFUM Örebro1,92
11Linnéa Palmerstedt -98Sto Hammarby IF1,92
12Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF1,82
13Virve Möllerström Aho -98Upp IFK Märsta1,62
13Sara Sjödahl Wennergren -98Dal Falu IK1,62
Hanna Hedlund -98Dal Falu IK0,00
Ella Wunger -98Upp Enköping AI0,00


Virve Möllerström Aho
Mathilda Eriksson
Elin Domberg
Hanna Hedlund
Sabina Forsberg
Nora Jansson
Linnéa Palmerstedt
Matilda Sjöholm
Klara Flygare
Ella Wunger
Emilia Andersson
Hanna Kapell
Emelie Hammarström
Pernilla Hansson
Sara Sjödahl Wennergren
Helena Kolte
152 162 172 182 192 202 212 222 232 242 252 257 262
o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   xo  - 
        o   xo  xo  xxx
xxx
            o   o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxx
        xo  o   xxo xxx
        o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   xxx
xxx
            o   o   o   o   xxx
        o   -   o   xxo o   xxo xxx
    xxo o   o   xo  o   xxx
o   -   xo  o   xxx
o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      2011-03-20
1Mathilda Eriksson -98Sto IFK Tumba5,29
2Frida Persson -98Sto Huddinge AIS5,05
3Fanny Ernestam -98När KFUM Örebro5,00
4Marion Sackey Mensah -98Sto Huddinge AIS4,96
5Linnea Frobe -98Sto Täby IS4,84
6Wilma Nordkvist -98Sto Hammarby IF4,79
7Amanda Bjersér -98Sto IFK Lidingö4,73
8Lovisa Martinsson -98Vär IF Göta4,62
9Sabina Forsberg -98När Glanshammars IF4,59
10Maja Almgren -98Got VIF Gute4,58
11Amanda Lindblom -98Söd Råby-Rekarne FIF4,53
12Ylva Jacobsson -98Sto Hammarby IF4,52
13Josefine Larsson -98När Glanshammars IF4,52
14Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK4,47
15Klara Pallin -98Vär Karlskoga FIF4,46
16Elin Johansson -98Vär IFK Kristinehamn4,44
17Maria Lindeberg -98Upp Upsala IF4,42
18Sofia Lundman -98Dal Leksands FIK4,41
19Sara Sjödahl Wennergren -98Dal Falu IK4,34
20Julia Persson -98Väs IK Westmannia4,33
21Felicia Lund Stenqvist -98Dal Falu IK4,33
22Jessica Mattsson -98Upp Tierps IF4,31
23Emilia Andersson -98När Stocksäters IF4,28
24Eunice Nilsson -98När KFUM Örebro4,26
25Sarah Bennetoft -98Vär Säffle FIK4,22
26Levina Ahlgren -98Upp Upsala IF4,21
27Ida Björk Embretsen -98Dal Falu IK4,19
28Victoria Sandsjoe -98Vär IF Göta4,16
29Klara Flygare -98När Glanshammars IF4,15
30Hanna Aabakken -98Väs Västerås FK4,14
31Hilda Jansson -98Vär IFK Kristinehamn4,14
32Wilma Toivola -98När Glanshammars IF4,13
33Anna Lennman -98Söd Katrineholms SK4,07
34Viktorija Bunjevac -98Vär IFK Kristinehamn4,04
35Ebba Eggers -98Dal Falu IK4,04
36Elin Palmér -98När KFUM Örebro4,04
37Julia Wihlborg -98Söd Gillberga-Lista IF4,00
38Emma Jansson -98Väs IK Westmannia3,92
39Agnes Jansson -98Väs IK Westmannia3,73
40Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia3,61
41Ellen Sköldberg -98Väs IK Westmannia3,58
42Linnea Carlsson -98Dal Djurmo/Sifferbo IF3,54
43Moa Hansson -98Vär IF Göta3,51
44Hanna Hedlund -98Dal Falu IK3,51
-Virve Möllerström Aho -98Upp IFK Märsta0,00

Sabina Forsberg
Wilma Toivola
Hanna Hedlund
Amanda Lindblom
Klara Pallin
Josefine Larsson
Hanna Aabakken
Sara Sjödahl Wennergren
Ellen Sköldberg
Elin Johansson
Sarah Bennetoft
Sofia Lundman
Jessica Mattsson
Elin Palmér
Linnea Frobe
Klara Flygare
Felicia Lund Stenqvist
Emilia Andersson
Ylva Jacobsson
Marion Sackey Mensah
Julia Persson
Viktorija Bunjevac
Julia Wihlborg
Moa Hansson
Agnes Jansson
Ebba Eggers
Maja Almgren
Ida Björk Embretsen
Emma Jansson
Linnea Carlsson
Virve Möllerström Aho
Rebecca Edberg
Wilma Nordkvist
Maria Lindeberg
Eunice Nilsson
Mathilda Eriksson
Lovisa Martinsson
Amanda Bjersér
Anna Lennman
Hilda Jansson
Levina Ahlgren
Fanny Ernestam
Frida Persson
Lidiya Ararso
Victoria Sandsjoe
459  452  458
413   -    - 
351  346  343
434  453  451
446  443   - 
434  452  436
400  408  414
434  421  398
353  358  325
444  436  442
417  410  422
430  436  441
 x    x   431
404  315   - 
484  478  481  473  457  467
 x   415  403
389  433  425
428  375  421
 x   438  452
482  495  452  471  496  493
433  430  430
388  404  390
400  383  393
351  347  243
373  358  361
390  386  404
 x    x   458
367  409  419
 x   392   x 
331  310  354
 x    x    x 
359   x   361
479  475  476  469  470  462
337  426  442
419  410  426
524  522  529  513  508  525
456  446  462  446  458  438
466  468  458  473  459  455
 x   407  406
389  414  405
421  412  419
500  497  499  493  495  496
490  505  477  502  373  500
447  427  438
416  394  394
    F13 TRESTEG ZON      2011-03-19
1Mathilda Eriksson -98Sto IFK Tumba10,86
2Fanny Ernestam -98När KFUM Örebro10,48
3Pernilla Hansson -98Sto Hammarby IF10,25
4Sabina Forsberg -98När Glanshammars IF10,01
5Lidiya Ararso -98Väs Västerås FK9,90
6Elin Johansson -98Vär IFK Kristinehamn9,79
7Klara Pallin -98Vär Karlskoga FIF9,65
8Emelie Hammarström -98Dal Falu IK9,56
9Amanda Lindblom -98Söd Råby-Rekarne FIF9,46
10Maria Lindeberg -98Upp Upsala IF9,44
11Jessica Mattsson -98Upp Tierps IF9,43
12Julia Persson -98Väs IK Westmannia9,42
13Ida Fritzdorf Cåberg -98Sto Tyresö FK9,37
14Elin Domberg -98När KFUM Örebro9,30
15Johanna Andersson -98Sto Väsby IK9,24
16Wilma Toivola -98När Glanshammars IF9,23
17Sofia Lundman -98Dal Leksands FIK9,20
18Hanna Kapell -98Sto Hammarby IF9,18
19Hilda Jansson -98Vär IFK Kristinehamn8,93
20Ella Wunger -98Upp Enköping AI8,90
21Eunice Nilsson -98När KFUM Örebro8,88
22Ebba Eggers -98Dal Falu IK8,72
23Sara Sjödahl Wennergren -98Dal Falu IK8,68
24Elin Palmér -98När KFUM Örebro8,68
25Elin Skött -98Dal Falu IK8,61
26Linn Gustafsson -98Vär IF Göta8,37
27Felicia Lund Stenqvist -98Dal Falu IK8,16

Amanda Lindblom
Wilma Toivola
Pernilla Hansson
Mathilda Eriksson
Klara Pallin
Sofia Lundman
Sabina Forsberg
Jessica Mattsson
Elin Domberg
Elin Johansson
Ebba Eggers
Elin Palmér
Eunice Nilsson
Elin Skött
Julia Persson
Fanny Ernestam
Sara Sjödahl Wennergren
Felicia Lund Stenqvist
Linn Gustafsson
Hanna Kapell
Johanna Andersson
Emelie Hammarström
Lidiya Ararso
Ella Wunger
Hilda Jansson
Ida Fritzdorf Cåberg
Maria Lindeberg
946  943  929
923  891   - 
997  994  980  993  1025  997
1069  1053  1059  1069  1086  1076
954  938  965  938   x   931
881  920  915
988  986  991  967   x   1001
943  913   x 
930  853  853
979   x    x    x    x   961
870  872  848
868  817   x 
878  888  863
861  837  847
942  891   x 
1041  1035  1027  1043  1048  1036
 x   868  850
815  804  816
837  823  798
911  904  918
916  900  924
956  939  943   x   953  953
990  983  947   x   804  915
 x   890  860
893  866  864
937  921   x 
944  936   x 
    F13 KULA 2,0      2011-03-19
1Grete Ahlberg -98Sto Hammarby IF12,67
2Mathilda Eriksson -98Sto IFK Tumba12,29
3Nora Jansson -98Upp Upsala IF12,13
4Bianca Salming -98Sto Täby IS11,99
5Carolin Näslund -98Vär SK Bore11,28
6Emily Berghäll -98Sto Hammarby IF11,04
7Jessica Mattsson -98Upp Tierps IF10,30
8Anna Lennman -98Söd Katrineholms SK9,51
9Frida Hedenskog -98Dal Falu IK9,29
10Rebecca Edberg -98Väs IK Westmannia9,22
11Julia Persson -98Väs IK Westmannia9,17
12Johanna Edgren -98Vär SK Bore9,11
13Maja Gustavsson -98Väs Västerås FK8,95
14Klara Flygare -98När Glanshammars IF8,88
15Eunice Nilsson -98När KFUM Örebro8,76
16Victoria Sandsjoe -98Vär IF Göta8,69
17Josefine Larsson -98När Glanshammars IF8,56
18Linn Gustafsson -98Vär IF Göta8,32
19Maja Fagerholm -98Söd Nyköpings BIS8,10
20Ella Wunger -98Upp Enköping AI8,09
21Viktoria Hjelm -98Söd Nyköpings BIS7,56
22Linnea Carlsson -98Dal Djurmo/Sifferbo IF7,36
23Sara Sjödahl Wennergren -98Dal Falu IK7,14

Johanna Edgren
Rebecca Edberg
Bianca Salming
Eunice Nilsson
Linnea Carlsson
Mathilda Eriksson
Ella Wunger
Frida Hedenskog
Anna Lennman
Julia Persson
Sara Sjödahl Wennergren
Emily Berghäll
Grete Ahlberg
Maja Fagerholm
Jessica Mattsson
Carolin Näslund
Klara Flygare
Nora Jansson
Linn Gustafsson
Viktoria Hjelm
Maja Gustavsson
Victoria Sandsjoe
Josefine Larsson
881  782  911
922  829  846
1199  1139  1057  1111  1129  1107
792  691  876
647  736  679
1229   x    1133   x    1098  1127
738  664  809
929  897  807
864  946  850  951   x    844
872  910  917
714  683  696
998  1069  981  1096  1104  1062
1267  1178  1163  1179  1176   x 
810  768  767
917  967  1030  1004   -     - 
965  1079  1009  1021  1128  938
888  793  819
1166  1060  1079  1004   x    1213
770  787  832
739  756  732
873  832  895
804  788  869
856   x    755
    PF 8x200 M  HEAT 1    2011-03-20
1Stockholm C 3.42,41
2Uppland 2 3.52,10
3Värmland 2 3.58,62

    PF 8x200 M  HEAT 2    
1Stockholm B 3.40,95
2Södermanland 3.43,21
3Västmanland 3.51,63

    PF 8x200 M  HEAT 3    
1Stockholm A 3.36,23
2Uppland 1 3.39,68
3Värmland 1 3.40,37

    PF 8x200 M  SAMLAD LISTA    
1Stockholm A 3.36,23
2Uppland 1 3.39,68
3Värmland 1 3.40,37
4Stockholm B 3.40,95
5Stockholm C 3.42,41
6Södermanland 3.43,21
7Västmanland 3.51,63
8Uppland 2 3.52,10
9Värmland 2 3.58,62

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram