Örebro Indoor Games 10-11 jan 2009, resultat dag 1   till dag 2   pdf-resultat

  KFUM Örebro Fridrott arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 60 M    
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.37
2Viktor Söderberg -87IK Westmannia7.45
3Rasmus Andersson -88IF Göta7.55
4Daniel Sandberg -78Frövi IK7.71
5Joakim Andersson -90Wedevågs IF7.84

    MÄN 200 M  HEAT 1  
1Filip Gärdefors -93KFUM Örebro24.91
2Arvid Berglund -91Tranås AIF25.28

    MÄN 200 M  HEAT 2  
1Viktor Söderberg -87IK Westmannia23.99
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF25.11

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA  
1Viktor Söderberg -87IK Westmannia23.99
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro24.91
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF25.11
4Arvid Berglund -91Tranås AIF25.28

    P19 60 M    
1Fredrik Bergström -90KFUM Örebro7.37
2Patrick Ahonen -90KFUM Örebro7.60
3Arvid Berglund -91Tranås AIF7.73
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF7.86
5Kawar Abdullah -90Motala AIF8.50

    P19 1500 M    
1Lukas Melander -90KFUM Örebro4.32,25
-Per Sjögren -79KFUM Örebro4.10,63ut tävl
-Patrik Persson -83KFUM Örebro4.16,41ut tävl
-Lars Drageryd -89KFUM Örebro4.24,87ut tävl

    P19 HÖJD    
1Petter Billinger -91KFUM Örebro1.86

    P17 60 M    
1Filip Lööv -92Kils AIK7.19
2Robert Filipsson -92KFUM Örebro7.31
3Oskar Norström -93Stocksäters IF7.61
4Niklas Rickardsson -93Gefle IF7.78
5Filip Gärdefors -93KFUM Örebro7.85
6Hampus Larsson -93Katrineholms SK8.56

    P17 1500 M    
1Albin Olausson -92Åsbro GoIF4.15,93
2Fredrik Ekenberg -92KFUM Örebro4.49,63
3Alfred Wreeby -93Mosjö FK4.54,52

    P17 HÖJD    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1.83
2Hampus Larsson -93Katrineholms SK1.74

    P15 60 M  HEAT 1  
1Alexander Larsson -94Karlskoga FIF7.75Final
2Johannes Hilding -94Motala AIF8.19Final
3Jacob Rahn -94Glanshammars IF8.21Final
4Albin Strid -94IF Göta8.52Final
5Philip Franzon -94KFUM Örebro9.08Final

    P15 60 M  HEAT 2  
1Emil Thessén -94Västerås FK7.66Final
2Erik Annerfalk -94IF Hagen7.85Final
3Johan Nilsson -94Hulåns IF7.94Final
4Niclas Wallin -94KFUM Örebro9.14
5Johan Askmar -94IF Göta9.18

    P15 60 M  FINAL  
1Alexander Larsson -94Karlskoga FIF7.62
2Emil Thessén -94Västerås FK7.62
3Johan Nilsson -94Hulåns IF7.84
4Erik Annerfalk -94IF Hagen8.00
5Jacob Rahn -94Glanshammars IF8.30
6Johannes Hilding -94Motala AIF8.35
7Philip Franzon -94KFUM Örebro9.16
-Albin Strid -94IF Götadiskv F4.3.12

    P15 1000 M    
1Pontus Ahlstedt -94Lerum Friidrott2.54,09
2Petter Kroon -94KFUM Örebro2.54,21
3Robin Forsell -94KFUM Örebro3.12,52
4Emil Särnehed -94Motala AIF3.20,34
5Jacob Rahn -94Glanshammars IF3.22,33

    P15 HÖJD    
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1.77
2Viktor Eriksson -94Gillberga-Lista IF1.74
3Johannes Hilding -94Motala AIF1.71
4Albin Strid -94IF Göta1.61
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF1.51
6Niclas Wallin -94KFUM Örebro1.36

    P15 KULA 4,0    
1Simon Karlén -94KFUM Arvika15.51
2Emil Thessén -94Västerås FK12.29
3Johan Nilsson -94Hulåns IF10.84
4Johan Askmar -94IF Göta9.75
5Johannes Hilding -94Motala AIF9.39

    P14 60 M    
1Eddy Meyerdierks -95IF Hagen8.00
2Johan Larsson -95Säters IF8.11
3Fredrik Lindseth-Winje -95Säters IF8.22
4Noak Ringman -95IK Norrköping FI8.29
5Anton Lindblad -95SOK Träff8.45
6Oscar Öholm -95KFUM Örebro9.03
7Samuel Spjut -95Frövi IK9.48

    P14 800 M    
1Anton Lindblad -95SOK Träff2.27,63
2Johan Larsson -95Säters IF2.31,10
3Oscar Öholm -95KFUM Örebro2.36,83
4Samuel Spjut -95Frövi IK2.49,29

    P14 HÖJD    
1Fredrik Lindseth-Winje -95Säters IF1.62
2Eddy Meyerdierks -95IF Hagen1.53
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro1.47
4Philip Capobianco -95KFUM Örebro1.37

    P14 KULA 4,0    
1Johan Larsson -95Säters IF6.81

    P13 60 M    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro8.36
2Alexander Thunberg -96IK Stål8.59
3Philip Granath -96Mosjö FK8.80
4André Zune -96Motala AIF8.85
5Daniel Nordberg -96Wedevågs IF9.14
6William Bergenarp -96Glanshammars IF9.18
7Joel Sandell -96Motala AIF9.60

    P13 600 M    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro1.48,14
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF1.53,09
3Joel Sandell -96Motala AIF1.58,88
4Carl Valjus -96Glanshammars IF2.05,80

    P13 HÖJD    
1Albin Lager -96KFUM Örebro1.56
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK1.37
3André Zune -96Motala AIF1.27

    P13 KULA 3,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro12.17
2Anton Johansson -96KFUM Örebro11.21
3Hampus Edqvist -96Mosjö FK9.94
4Alexander Thunberg -96IK Stål9.52
5André Zune -96Motala AIF8.15

    P12 60 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro8.83
2Nils Klasson -97IK Wilske9.01
3Lucas Rådström -97Kils AIK9.21
4Marcus Strickert -97Motala AIF9.33
5Oscar Ronquist -97Glanshammars IF9.70

    P12 600 M    
1Kristoffer Andersson -97Frövi IK1.57,48
2Nils Klasson -97IK Wilske1.58,98

    P12 HÖJD    
1Lucas Rådström -97Kils AIK1.32
2Kristoffer Andersson -97Frövi IK1.27
3Oliver Karlsson -97Motala AIF1.22
4Marcus Strickert -97Motala AIF1.17
4Nils Klasson -97IK Wilske1.17

    P12 KULA 3,0    
1Linus Lindkvist -97Wedevågs IF8.96
2Lucas Rådström -97Kils AIK7.61
3Oliver Karlsson -97Motala AIF7.14
4Marcus Strickert -97Motala AIF6.80

    P11 60 M    
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF9.19
2Albin Hård -98Karlskoga FIF9.26
3Pontus Grandelius -98Mosjö FK9.44
4Andreas Fuhr -98KFUM Örebro10.02
5Jonatan Angergård -98KFUM Örebro10.03
6Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF10.08
7Andreas Holm -98KFUM Örebro10.31

    P11 600 M    
1Pontus Grandelius -98Mosjö FK2.02,87
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2.07,56
3Jonatan Angergård -98KFUM Örebro2.13,65
4Tim Gustavsson -98Motala AIF2.16,62

    P11 HÖJD    
1Albin Hård -98Karlskoga FIF1.25
2Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF1.17
3Jonatan Angergård -98KFUM Örebro1.14
4Pontus Grandelius -98Mosjö FK1.14
5Andreas Fuhr -98KFUM Örebro1.04

    P10 60 M  HEAT 1  
1Henrik Larsson -99IF Göta9.19Final
2Jonathan Granath -00Mosjö FK9.73Final
3Leo Hanff -99KFUM Örebro9.74Final
4Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9.86Final
5Simon Wiklund -99IK Wilske10.10Final
6Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro10.68

    P10 60 M  HEAT 2  
1Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9.81Final
2Petter Jörnlind -99Falu IK10.11Final
3August Mollén -99IK Norrköping FI10.17Final
4Tom Johansson -99KFUM Örebro10.57
5Erik Wirén -99IF Spartacus10.84
6Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro11.09

    P10 60 M  FINAL  
1Henrik Larsson -99IF Göta9.39
2Jonathan Granath -00Mosjö FK9.57
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro9.70
4Leo Hanff -99KFUM Örebro9.76
5Gustav Karlsson -00KFUM Örebro9.87
6August Mollén -99IK Norrköping FI10.16
7Simon Wiklund -99IK Wilske10.17
8Petter Jörnlind -99Falu IK10.25

    P10 600 M    
1August Mollén -99IK Norrköping FI1.56,37
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro2.01,06
3Henrik Larsson -99IF Göta2.08,91
4Simon Wiklund -99IK Wilske2.09,32
5Jonatan Gustafsson -99KFUM Örebro2.12,78
6Eric Valjus -00Glanshammars IF2.15,60
7Erik Wirén -99IF Spartacus2.16,85
8Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.20,79
9Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro2.21,43
10Anton Andersson -99Frövi IK2.31,85

    P10 HÖJD    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK1.30
2Simon Wiklund -99IK Wilske1.27
3Jonathan Granath -00Mosjö FK1.21
4Tom Johansson -99KFUM Örebro1.18
5Henrik Larsson -99IF Göta1.09
6Jack Karlsson -99KFUM Örebro1.04
6Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1.04
6Petter Jörnlind -99Falu IK1.04
9Anton Larsson -00KFUM Örebro1.04
10Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro1.04
11August Mollén -99IK Norrköping FI0.94
12Eric Valjus -00Glanshammars IF0.94
12Patrik Lindskog -99KFUM Örebro0.94
12Anton Andersson -99Frövi IK0.94

    M VET 60 M  HEAT 1  
1Anders Johansson -66Karlskoga FIF8.10Final
2Stefan Fredin -69IF Friskis8.44Final
3Lars Andersson -56KFUM Örebro8.59Final
4Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF8.61Final
5Lars Erlandh -73KFUM Örebro8.70Final

    M VET 60 M  HEAT 2  
1Anders Ringman -66IK Norrköping FI8.05Final
2Leif Johansson -50Kils AIK8.69Final
3Walter Seidl -54Gillberga-Lista IF8.78Final
4Mats Eliasson -64Katrineholms SK9.15
5Frank Canderskog -54Katrineholms SK9.15

    M VET 60 M  FINAL  
1Anders Ringman -66IK Norrköping FI7.92
2Anders Johansson -66Karlskoga FIF7.97
3Stefan Fredin -69IF Friskis8.40
4Lars Andersson -56KFUM Örebro8.54
5Torgny Lindkvist -62Wedevågs IF8.59
6Lars Erlandh -73KFUM Örebro8.65
7Leif Johansson -50Kils AIK8.72
8Walter Seidl -54Gillberga-Lista IF8.95

    M VET 1500 M    
1Fredrick Djupström -68Glanshammars IF4.32,73
2Claes Runheim -67KFUM Örebro4.41,69
3Sören Forsberg -63IF Start4.41,87
4Lennart Björkman -59Håfreströms IF4.49,57
5Tauno Mertala -53IF Start4.51,19
6Lars Olsson -60IF Hagen5.12,75
7Stefan Fredin -69IF Friskis5.25,28

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  
1Emmy Bärjegård -93Leksands FIK28.36
2Rebecca Andersson -93IFK Nora28.66
3Louise Thudén -91Motala AIF29.65

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  
1Ida Hansen -93KFUM Arvika27.31
2Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.43
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.80

    KVINNOR 200 M  HEAT 3  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro26.73
2Helena Karlsson -92KFUM Örebro26.96
3Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.41

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro26.73
2Helena Karlsson -92KFUM Örebro26.96
3Ida Hansen -93KFUM Arvika27.31
4Emmy Bärjegård -93Leksands FIK28.36
5Elin Kindberg -90KFUM Örebro28.41
6Emelie Forsell -91KFUM Örebro28.43
7Rebecca Andersson -93IFK Nora28.66
8Ellen Hjort -93KFUM Örebro28.80
9Louise Thudén -91Motala AIF29.65

    KVINNOR TRESTEG    
1Sofie Lindesten -88SoIK Hellas11.45
2Sarah Vickman -89KFUM Örebro11.04
3Lisa Wiik -83Västerås FK10.43

    KVINNOR KULA    
1Mari Kogstad -89KFUM Örebro10.95
2Natalie Magnusson -90Tibro AIK10.08

    F19 TRESTEG    
1Kristin Franke-Björkman -91IF Göta12.30
2Louise Thudén -91Motala AIF10.15

    F19 KULA 4,0    
1Natalie Magnusson -90Tibro AIK9.73
2Jennie Larsson -91Säters IF8.28

    F17 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Hanna Hultqvist -92Motala AIF9.51Final
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro9.59Final
3Julia Wigren -93Gefle IF9.70Final
4Helena Karlsson -92KFUM Örebro10.34
5Alexandra By -92Kils AIK12.35

    F17 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Ida Hansen -93KFUM Arvika8.84Final
2Madeleine Eriksson -93Gefle IF9.50Final
3Emmy Bärjegård -93Leksands FIK9.93Final
4Josefin Edwall -93Bromma IF10.00Final
5Erika Nyström -93Motala AIF10.16Final

    F17 60 M HÄCK  FINAL  
1Ida Hansen -93KFUM Arvika9.01
2Madeleine Eriksson -93Gefle IF9.55
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro9.58
4Julia Wigren -93Gefle IF9.82
5Hanna Hultqvist -92Motala AIF9.90
6Emmy Bärjegård -93Leksands FIK9.90
7Josefin Edwall -93Bromma IF10.06
8Erika Nyström -93Motala AIF10.46

    F17 TRESTEG    
1Caroline Hjalmarsson -93Hovslätts IK10.10
2Alexandra By -92Kils AIK9.78
3Rebecca Andersson -93IFK Nora9.57
4Linnea Ahlstedt -96Lerum Friidrott9.54
5Julia Nygård -96IFK Nora8.58

    F17 KULA 3,0    
1Vendela Strömbäck -93Motala AIF11.39
2Hanna Hultqvist -92Motala AIF10.99
3Rebecca Karlsson -92Åsbro GoIF10.58
4Erika Nyström -93Motala AIF9.77

    F15 200 M  HEAT 1  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro28.92
2Julia Hammarberg -94KFUM Örebro29.66
3Sara Angelmyr -94IFK Nora30.56

    F15 200 M  HEAT 2  
1Lisa Grönlund -94IK Norrköping FI28.44
2Stina Jansson -94Gefle IF28.53
3Sofia Granander -94Kils AIK28.88

    F15 200 M  HEAT 3  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.34
2Alice Andersson -94IK Ymer28.92
3Emma Olsson -94Kils AIK29.42

    F15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF27.34
2Lisa Grönlund -94IK Norrköping FI28.44
3Stina Jansson -94Gefle IF28.53
4Sofia Granander -94Kils AIK28.88
5Sofia Sandgren -94KFUM Örebro28.92
6Alice Andersson -94IK Ymer28.92
7Emma Olsson -94Kils AIK29.42
8Julia Hammarberg -94KFUM Örebro29.66
9Sara Angelmyr -94IFK Nora30.56

    F15 60 M HÄCK    
1Josefine Palm -94Gefle IF9.13
2Anna Birgersson -94Karlskoga FIF9.52
3Sofia Granander -94Kils AIK9.75
4Evelina Johansson -94IK Norrköping FI9.80
5Madelen Östblom -94Gefle IF10.10
6Julia Gustafsson -94Frövi IK10.23
7Sara Angelmyr -94IFK Nora10.65
8Sofia Sandgren -94KFUM Örebro10.70

    F15 LÄNGD    
1Julia Gustafsson -94Frövi IK4.91
2Evelina Johansson -94IK Norrköping FI4.90
3Denise Sandell -94Wedevågs IF4.68
4Lisa Grönlund -94IK Norrköping FI4.64
5Emma Olsson -94Kils AIK4.63
6Sofia Granander -94Kils AIK4.59
7Anna Birgersson -94Karlskoga FIF4.57
8Johanna Pettersson -94KFUM Örebro4.56
9Freja Liljedahl -94Gefle IF4.35
10Sara Angelmyr -94IFK Nora4.05
11Madelen Östblom -94Gefle IF3.95

    F14 200 M  HEAT 1  
1Fatou Gassama -95KFUM Örebro30.25
2Sarah Larsson -95IF Göta32.13

    F14 200 M  HEAT 2  
1Angelika Karlsson -95GoIF Tjalve29.05
2Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF29.70
3Emma Nordlund -95IFK Nora30.84

    F14 200 M  HEAT 3  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK27.35
2Frida Johansson -95IF Göta27.65
3Betty Strandberg -95Gefle IF27.81

    F14 200 M  SAMLAD LISTA  
1Hanna Hermansson -95Kils AIK27.35
2Frida Johansson -95IF Göta27.65
3Betty Strandberg -95Gefle IF27.81
4Angelika Karlsson -95GoIF Tjalve29.05
5Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF29.70
6Fatou Gassama -95KFUM Örebro30.25
7Emma Nordlund -95IFK Nora30.84
8Sarah Larsson -95IF Göta32.13

    F14 60 M HÄCK    
1Frida Johansson -95IF Göta9.72
2Hanna Hermansson -95Kils AIK9.84
3Sarah Larsson -95IF Göta11.94

    F14 LÄNGD    
1Frida Johansson -95IF Göta4.87
2Hanna Hermansson -95Kils AIK4.67
3Angelika Karlsson -95GoIF Tjalve4.57
4Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF4.44
5Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4.42
6Hanna Johansson -95Säters IF4.23
7Emma Nordlund -95IFK Nora4.20
8Josefine Saari -95Frövi IK3.42

    F13 200 M  HEAT 1  
1Alexandra Lind -96Säters IF30.57
2Sofia Hjort -96KFUM Örebro32.85
3Emma Bergkvist -96Säters IF34.76

    F13 200 M  HEAT 2  
1Fanny Torsberg -96Säters IF31.06
2Lina Hilding -96Motala AIF31.99
3Ida Wiik -96Säters IF32.76

    F13 200 M  HEAT 3  
1Elinor Englundh -96Säters IF31.02
2Hanna Gustavsson -96Motala AIF31.25
-Matilda Andersson -96IK Ymerdiskv F4.2.9

    F13 200 M  HEAT 4  
1Julia Nygård -96IFK Nora29.18
2Signe Flygare -96Glanshammars IF29.47
3Anna Hildingsson -96Glanshammars IF30.85

    F13 200 M  HEAT 5  
1Nicole Sörensen -96Falu IK29.24
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro29.62
3Linnea Ahlstedt -96Lerum Friidrott29.87

    F13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Julia Nygård -96IFK Nora29.18
2Nicole Sörensen -96Falu IK29.24
3Signe Flygare -96Glanshammars IF29.47
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro29.62
5Linnea Ahlstedt -96Lerum Friidrott29.87
6Alexandra Lind -96Säters IF30.57
7Anna Hildingsson -96Glanshammars IF30.85
8Elinor Englundh -96Säters IF31.02
9Fanny Torsberg -96Säters IF31.06
10Hanna Gustavsson -96Motala AIF31.25
11Lina Hilding -96Motala AIF31.99
12Ida Wiik -96Säters IF32.76
13Sofia Hjort -96KFUM Örebro32.85
14Emma Bergkvist -96Säters IF34.76

    F13 60 M HÄCK    
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF10.11
2Nicole Sörensen -96Falu IK10.43
3Julia Nygård -96IFK Nora11.19
4Lina Hilding -96Motala AIF11.38
5Ida Wiik -96Säters IF11.81
6Sandra Bergenulf -96Falu IK11.96
7Anna Hildingsson -96Glanshammars IF13.24

    F13 LÄNGD ZON    
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF4.88
2Julia Nygård -96IFK Nora4.44
3Fanny Torsberg -96Säters IF4.304.29
4Elinor Englundh -96Säters IF4.304.27
5Hanna Gustavsson -96Motala AIF4.304.26
6Johanna Elfving -96KFUM Örebro4.304.25
7Anna Hildingsson -96Glanshammars IF4.25
8Sandra Bergenulf -96Falu IK4.06
9Alexandra Lind -96Säters IF4.02
10Lina Hildning -96Motala AIF4.00
11Emma Bergkvist -96Säters IF3.60
12Ida Wiik -96Säters IF3.55
13Elvira Lindén -96IFK Nora3.51

    F12 200 M  HEAT 1  
1Frida Drakes -97Säters IF35.28
2Lova Bergelin -97Stocksäters IF35.80

    F12 200 M  HEAT 2  
1Kajsa Sagebrand -97IK Wilske31.44
2Hanna Johansson -97IF Göta32.26

    F12 200 M  HEAT 3  
1Lovisa Östervall -97IFK Tumba31.40
2Agnes Larsson -97IF Göta31.65
3Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro32.77

    F12 200 M  HEAT 4  
1Anna Westher -97KFUM Örebro28.45
2Irene Ekelund -97Kils AIK28.71
3Johanna Gustafsson -97Motala AIF30.19

    F12 200 M  SAMLAD LISTA  
1Anna Westher -97KFUM Örebro28.45
2Irene Ekelund -97Kils AIK28.71
3Johanna Gustafsson -97Motala AIF30.19
4Lovisa Östervall -97IFK Tumba31.40
5Kajsa Sagebrand -97IK Wilske31.44
6Agnes Larsson -97IF Göta31.65
7Hanna Johansson -97IF Göta32.26
8Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro32.77
9Frida Drakes -97Säters IF35.28
10Lova Bergelin -97Stocksäters IF35.80

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1  
1Anna Westher -97KFUM Örebro11.23Final
2Lovisa Östervall -97IFK Tumba11.62Final
3Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro12.33Final
4Kajsa Sagebrand -97IK Wilske12.82Final
5Hanna Johansson -97IF Göta12.91
6Alva VanDoorn -98Motala AIF13.70

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2  
1Irene Ekelund -97Kils AIK10.69Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro11.89Final
3Ebba Gustafsson -98Motala AIF11.94Final
4Minna Svärd -98Kils AIK12.43Final
5Agnes Larsson -97IF Göta12.94
-Elsa Frisén -97Stocksäters IFbröt

    F12 60 M HÄCK  FINAL  
1Irene Ekelund -97Kils AIK10.83
2Anna Westher -97KFUM Örebro11.33
3Lovisa Östervall -97IFK Tumba11.61
4Ebba Gustafsson -98Motala AIF12.27
5Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro12.48
6Kajsa Sagebrand -97IK Wilske12.70
-Minna Svärd -98Kils AIKej start
-Fanny Runheim -99KFUM Örebroej start

    F12 LÄNGD ZON    
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF4.40
2Irene Ekelund -97Kils AIK4.36
3Hanna Johansson -97IF Göta4.30
4Lovisa Östervall -97IFK Tumba4.26
5Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro4.25
6Julia Ryhed -97KFUM Örebro4.18
7Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro3.97
8Kajsa Sagebrand -97IK Wilske3.83
9Lovisa Berglund -97KFUM Örebro3.77
10Linnea Andersson -97Glanshammars IF3.77
11Frida Drakes -97Säters IF3.66
12Elvira Carlsson -97KFUM Örebro3.46
13Elsa Frisén -97Stocksäters IF3.41
14Lova Bergelin -97Stocksäters IF2.92

    F11 200 M  HEAT 1  
1Klara Pallin -98Karlskoga FIF34.65
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia35.39
3Wilma Almqvist -98Säters IF36.65

    F11 200 M  HEAT 2  
1Alva VanDoorn -98Motala AIF33.04
2Alva Lund -98Motala AIF35.54
3Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF39.52

    F11 200 M  HEAT 3  
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF33.25
2Victoria Sandsjoe -98IF Göta34.26
3Grete Wahl -98KFUM Örebro34.64

    F11 200 M  HEAT 4  
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF32.67
2Anna Karlsson -98Motala AIF32.94
3Maja Hård -98Karlskoga FIF33.08

    F11 200 M  HEAT 5  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba31.44
2Emilia Bäckström -98KFUM Örebro31.56
3Elin Blomquist -98IFK Tumba34.43

    F11 200 M  SAMLAD LISTA  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba31.44
2Emilia Bäckström -98KFUM Örebro31.56
3Ebba Gustafsson -98Motala AIF32.67
4Anna Karlsson -98Motala AIF32.94
5Alva VanDoorn -98Motala AIF33.04
6Maja Hård -98Karlskoga FIF33.08
7Sabina Forsberg -98Glanshammars IF33.25
8Victoria Sandsjoe -98IF Göta34.26
9Elin Blomquist -98IFK Tumba34.43
10Grete Wahl -98KFUM Örebro34.64
11Klara Pallin -98Karlskoga FIF34.65
12Rebecca Edberg -98IK Westmannia35.39
13Alva Lund -98Motala AIF35.54
14Wilma Almqvist -98Säters IF36.65
15Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF39.52

    F11 LÄNGD ZON    
1Kajsa Karlén -98KFUM Arvika4.77
2Hedda Ringman -98IK Norrköping FI4.08
3Alva VanDoorn -98Motala AIF4.06
4Anna Karlsson -98Motala AIF4.01
5Elin Blomquist -98IFK Tumba3.94
6Ebba Gustafsson -98Motala AIF3.89
7Klara Pallin -98Karlskoga FIF3.84
8Mathilda Eriksson -98IFK Tumba3.84
9Elin Domberg -98KFUM Örebro3.80
10Emilia Andersson -98Stocksäters IF3.65
11Elina Olsson -98Kils AIK3.59
12Klara Flygare -98Glanshammars IF3.59
13Maja Hård -98Karlskoga FIF3.56
14Rebecca Edberg -98IK Westmannia3.39
15Victoria Sandsjoe -98IF Göta3.37
16Wilma Toivola -98KFUM Örebro3.33
17Wilma Almqvist -98Säters IF3.33
18Alva Lund -98Motala AIF3.21
19Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF2.77

    F11 KULA 2,0    
1Anna Karlsson -98Motala AIF8.37
2Ebba Gustafsson -98Motala AIF8.35
3Elin Blomquist -98IFK Tumba8.31
4Mathilda Eriksson -98IFK Tumba8.29
5Klara Flygare -98Glanshammars IF7.48
6Grete Wahl -98KFUM Örebro7.28
7Rebecca Edberg -98IK Westmannia7.19
8Sabina Forsberg -98Glanshammars IF7.11
9Victoria Sandsjoe -98IF Göta6.80
10Wilma Toivola -98KFUM Örebro6.80
11Elina Olsson -98Kils AIK6.71
12Emilia Andersson -98Stocksäters IF6.67
13Wilma Almqvist -98Säters IF6.18
14Alva VanDoorn -98Motala AIF6.03
15Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF5.26
16Alva Lund -98Motala AIF4.73

    F10 200 M  HEAT 1  
1Arizona Eriksson -00KFUM Örebro37.64
2Hanna Otterhed KFUM Örebro40.97

    F10 200 M  HEAT 2  
1Ellen Lindh -00KFUM Örebro36.05
2Hanna Högberg -99Mosjö FK36.15
3Amanda Bollman -00KFUM Örebro45.55

    F10 200 M  HEAT 3  
1Maja Hagelvik -00KFUM Örebro36.80
2Frida Grandelius -00Mosjö FK38.10
3Linnea Bodin -00KFUM Örebro38.21

    F10 200 M  HEAT 4  
1Ida Olsson -99IF Hagen35.07
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK35.28
3Anna Hallmén -99KFUM Örebro36.27

    F10 200 M  HEAT 5  
1Ida Thunberg -99IK Stål33.01
2Louise Svensson -99Flens FS35.04

    F10 200 M  HEAT 6  
1Sandra Vestlund -99Kils AIK31.66
2Alexandra Sörensen -99Falu IK32.56
3Johanna Furhoff -99IF Hagen32.69

    F10 200 M  SAMLAD LISTA  
1Sandra Vestlund -99Kils AIK31.66
2Alexandra Sörensen -99Falu IK32.56
3Johanna Furhoff -99IF Hagen32.69
4Ida Thunberg -99IK Stål33.01
5Louise Svensson -99Flens FS35.04
6Ida Olsson -99IF Hagen35.07
7Elin Bärjegård -99Leksands FIK35.28
8Ellen Lindh -00KFUM Örebro36.05
9Hanna Högberg -99Mosjö FK36.15
10Anna Hallmén -99KFUM Örebro36.27
11Maja Hagelvik -00KFUM Örebro36.80
12Arizona Eriksson -00KFUM Örebro37.64
13Frida Grandelius -00Mosjö FK38.10
14Linnea Bodin -00KFUM Örebro38.21
15Hanna Otterhed KFUM Örebro40.97
16Amanda Bollman -00KFUM Örebro45.55

    F10 LÄNGD ZON    
1Ida Thunberg -99IK Stål4.16
2Alexandra Sörensen -99Falu IK4.07
3Louise Svensson -99Flens FS3.93
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro3.90
5Sandra Vestlund -99Kils AIK3.88
6Johanna Furhoff -99IF Hagen3.60
7Melina Holse -99Linköpings GIF3.45
8Linnea Johansson IK Norrköping FI3.44
9Ida Olsson -99IF Hagen3.41
10Josefin Edström -99Stocksäters IF3.22
11Elin Bärjegård -99Leksands FIK3.20
12Ebba Zetterström -99KFUM Örebro3.17
13Emma WidénGötlunda IF3.15
14Filippa Söderholm -99KFUM Örebro3.15
15Evelina Seidl -99Gillberga-Lista IF3.14
16Anna Hallmén -99KFUM Örebro3.03
17Frida Grandelius -00Mosjö FK3.02
18Hanna Högberg -99Mosjö FK3.02
19Ellen Lindh -00KFUM Örebro3.00
20Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.95
21Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro2.94
22Linnea Bodin -00KFUM Örebro2.91
23Ebba Löfholm -00KFUM Örebro2.84
24Andrea Bergenulf -00Falu IK2.77
25Arizona Eriksson -00KFUM Örebro2.69
26Hanna Strandahl -00KFUM Örebro2.60
27Alva Angergård -00KFUM Örebro2.57
28Julia Avonds -00KFUM Örebro2.53
29Amanda Bollman -00KFUM Örebro2.50
30Hanna Otterhed KFUM Örebro2.43
31Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro2.28
32Felicia Sandberg -00KFUM Örebro2.17

    F10 KULA 2,0    
1Ida Thunberg -99IK Stål7.35
2Sandra Vestlund -99Kils AIK7.17
3Ida Olsson -99IF Hagen6.62
4Filippa Söderholm -99KFUM Örebro6.54
5Alexandra Sörensen -99Falu IK6.45
6Louise Svensson -99Flens FS6.07
7Elin Bärjegård -99Leksands FIK5.98
8Frida Grandelius -00Mosjö FK5.55
9Melina Holse -99Linköpings GIF5.32
10Hanna Hoonk -99Götlunda IF5.20
11Ellen Lindh -00KFUM Örebro5.18
12Emma WidénGötlunda IF5.07
13Karin Linderkers Leksands FIK4.81
14Linnea Bodin -00KFUM Örebro4.66
15Anna Hallmén -99KFUM Örebro4.65
16Amanda Bollman -00KFUM Örebro4.05
17Felicia Sandberg -00KFUM Örebro3.51
18Hanna Strandahl -00KFUM Örebro3.43
19Julia Avonds -00KFUM Örebro3.28

    K VET 60 M    
1Anneli Seidl -63Gillberga-Lista IF8.80

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram