Örebro Indoor Games 10-11 jan 2009, resultat dag 2   till dag 1   pdf-resultat

  KFUM Örebro Fridrott arrangerade i Mässhallen, Örebro
 
    MÄN 3000 M    
1Per Sjögren -79KFUM Örebro8.58,44
2Patrik Persson -83KFUM Örebro9.14,68
3Stefan Olars -84Kumla SF9.27,61
4Johan Jendeberg -72Örebro AIK9.33,03
5Lars Drageryd -89KFUM Örebro9.35,62
6Lukas Melander -90KFUM Örebro10.10,95
7Johan Nilsson -80IF Start10.16,97
8Fredrik Ekenberg -92KFUM Örebro10.21,16
9Christer Johansson -63Glanshammars IF10.24,54
10Tauno Mertala -53IF Start10.29,83

    MÄN KULA    
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF13.51
2Erik Henrysson -79KFUM Örebro11.06
3Gabriel Berg -82KFUM Örebro10.42
4Johan Stjernqvist -89KFUM Örebro9.24

    P19 60 M HÄCK    
1Erik Ehrlin -90Ärla IF9.02
2Joakim Andersson -90Wedevågs IF9.70

    P19 STAV    
1Per Drageryd -91KFUM Örebro4.35
2Björn Andersson -91Bålsta IK3.81

    P19 LÄNGD    
1Joakim Andersson -90Wedevågs IF6.32
2Erik Ehrlin -90Ärla IF6.23
3Kawar Abdullah -90Motala AIF4.69

    P17 60 M HÄCK    
1Filip Lööv -92Kils AIK8.10
2Niklas Rickardsson -93Gefle IF8.94
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro9.00
4Oskar Norström -93Stocksäters IF9.31

    P17 STAV    
1Oskar Norström -93Stocksäters IF4.01
2Axel Frisén -93Stocksäters IF3.61
3Klas Tauberman -92IF Göta3.51
4Hampus Larsson -93Katrineholms SK2.31

    P17 LÄNGD    
1Niklas Rickardsson -93Gefle IF5.98
2Hampus Larsson -93Katrineholms SK4.66

    P15 200 M  HEAT 1  
1Jesper Svensson -94Tibro AIK27.09
2Johannes Hilding -94Motala AIF27.17

    P15 200 M  HEAT 2  
1Robin Forsell -94KFUM Örebro26.32
2Petter Kroon -94KFUM Örebro26.67
3Jacob Rahn -94Glanshammars IF26.90

    P15 200 M  HEAT 3  
1Alexander Larsson -94Karlskoga FIF25.25
2Pontus Ahlstedt -94Lerum Friidrott25.37
3Gustav Schölin -94Finspångs AIK25.40

    P15 200 M  SAMLAD LISTA  
1Alexander Larsson -94Karlskoga FIF25.25
2Pontus Ahlstedt -94Lerum Friidrott25.37
3Gustav Schölin -94Finspångs AIK25.40
4Robin Forsell -94KFUM Örebro26.32
5Petter Kroon -94KFUM Örebro26.67
6Jacob Rahn -94Glanshammars IF26.90
7Jesper Svensson -94Tibro AIK27.09
8Johannes Hilding -94Motala AIF27.17

    P15 60 M HÄCK    
1Anton Nordback -94Upsala IF9.00
2Ayad Shaker -94Eskilstuna FI9.12
3Gustav Schölin -94Finspångs AIK9.50

    P15 LÄNGD    
1Simon Karlén -94KFUM Arvika6.45
2Robin Forsell -94KFUM Örebro5.50
3Jesper Svensson -94Tibro AIK5.37
4Johannes Hilding -94Motala AIF5.10
5Robin Gustavsson -94Fjugesta IF4.56
6Niclas Wallin -94KFUM Örebro4.33
7Philip Franzon -94KFUM Örebro4.12

    P14 200 M  HEAT 1  
1Oscar Öholm -95KFUM Örebro30.32
2Samuel Spjut -95Frövi IK32.55

    P14 200 M  HEAT 2  
1Johan Larsson -95Säters IF26.79
2Eddy Meyerdierks -95IF Hagen27.01

    P14 200 M  SAMLAD LISTA  
1Johan Larsson -95Säters IF26.79
2Eddy Meyerdierks -95IF Hagen27.01
3Oscar Öholm -95KFUM Örebro30.32
4Samuel Spjut -95Frövi IK32.55

    P14 60 M HÄCK    
1Noak Ringman -95IK Norrköping FI9.99
2Adam Filmby -95Glanshammars IF11.20
3Fredrik Lindseth-Winje -95Säters IF11.32

    P14 LÄNGD    
1Johan Larsson -95Säters IF4.96
2Eddy Meyerdierks -95IF Hagen4.87
3Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro4.23
4Adam Filmby -95Glanshammars IF4.21
5Samuel Spjut -95Frövi IK3.67

    P13 200 M  HEAT 1  
1Joel Sandell -96Motala AIF32.79
2Christian Edström -96Stocksäters IF35.13

    P13 200 M  HEAT 2  
1Emil Nordback -96Upsala IF29.24
2Daniel Nordberg -96Wedevågs IF30.69

    P13 200 M  HEAT 3  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro27.73
2Albin Lager -96KFUM Örebro28.92
3Philip Granath -96Mosjö FK29.53

    P13 200 M  SAMLAD LISTA  
1Anton Johansson -96KFUM Örebro27.73
2Albin Lager -96KFUM Örebro28.92
3Emil Nordback -96Upsala IF29.24
4Philip Granath -96Mosjö FK29.53
5Daniel Nordberg -96Wedevågs IF30.69
6Joel Sandell -96Motala AIF32.79
7Christian Edström -96Stocksäters IF35.13

    P13 60 M HÄCK    
1Alexander Thunberg -96IK Stål10.13
2Hampus Edqvist -96Mosjö FK11.64
3Daniel Nordberg -96Wedevågs IF12.06
4Jens Roslund -96Mosjö FK13.12

    P13 STAV    
1André Zune -96Motala AIF2.21
2Jens Roslund -96Mosjö FK2.21

    P13 LÄNGD ZON    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro5.06
2Alexander Thunberg -96IK Stål4.91
3Albin Lager -96KFUM Örebro4.88
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4.72
5Philip Granath -96Mosjö FK4.50
6Daniel Nordberg -96Wedevågs IF4.45
7Hampus Edqvist -96Mosjö FK4.45
8André Zune -96Motala AIF4.41
9Jens Roslund -96Mosjö FK4.21
10William Bergenarp -96Glanshammars IF4.20
11Joel Sandell -96Motala AIF3.75

    P12 200 M    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro29.39
2Nils Klasson -97IK Wilske31.15
3Marcus Strickert -97Motala AIF33.32

    P12 60 M HÄCK    
1Marcus Strickert -97Motala AIF11.98
2Nils Klasson -97IK Wilske13.44

    P12 STAV    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro1.71

    P12 LÄNGD ZON    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro4.66
2Nils Klasson -97IK Wilske4.29
3Marcus Strickert -97Motala AIF4.17

    P11 200 M  HEAT 1  
1Ludwig Ersson -98Mosjö FK35.03
2William Lannhard -98Stocksäters IF38.73

    P11 200 M  HEAT 2  
1Jonatan Angergård -98KFUM Örebro34.64
2Erik Högberg -98Mosjö FK36.49
3Tim Gustavsson -98Motala AIF37.34

    P11 200 M  HEAT 3  
1David Svensson -98IFK Tumba30.66
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF31.04
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF34.75

    P11 200 M  SAMLAD LISTA  
1David Svensson -98IFK Tumba30.66
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF31.04
3Jonatan Angergård -98KFUM Örebro34.64
4Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF34.75
5Ludwig Ersson -98Mosjö FK35.03
6Erik Högberg -98Mosjö FK36.49
7Tim Gustavsson -98Motala AIF37.34
8William Lannhard -98Stocksäters IF38.73

    P11 LÄNGD    
1David Svensson -98IFK Tumba4.15
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF3.84
3Jonatan Angergård -98KFUM Örebro3.71
4Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF3.68
5Martin Askegren -98KFUM Örebro3.51
6Andreas Fuhr -98KFUM Örebro3.44
7Andreas Holm -98KFUM Örebro3.38
8William Lannhard -98Stocksäters IF3.12

    P11 KULA 2,0    
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF7.79
2David Svensson -98IFK Tumba7.50
3Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF7.34
4Tim Gustavsson -98Motala AIF6.87
5William Lannhard -98Stocksäters IF6.61

    P10 200 M  HEAT 1  
1Erik Axling -99Mosjö FK37.62
2Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF38.64

    P10 200 M  HEAT 2  
1Patrik Lindskog -99KFUM Örebro36.55
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro37.29
3Malcolm Öholm -99Stocksäters IF39.02

    P10 200 M  HEAT 3  
1Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro35.14
2Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro36.16
3Tom Johansson -99KFUM Örebro37.32

    P10 200 M  HEAT 4  
1Edvin Schölin -00Finspångs AIK35.08
2Simon Wiklund -99IK Wilske35.13
3Oliver Svensson -99Tibro AIK35.21

    P10 200 M  HEAT 5  
1Henrik Larsson -99IF Göta32.21
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro33.41
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro33.90

    P10 200 M  SAMLAD LISTA  
1Henrik Larsson -99IF Göta32.21
2Ludvig Renberg -99KFUM Örebro33.41
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro33.90
4Edvin Schölin -00Finspångs AIK35.08
5Simon Wiklund -99IK Wilske35.13
6Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro35.14
7Oliver Svensson -99Tibro AIK35.21
8Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro36.16
9Patrik Lindskog -99KFUM Örebro36.55
10Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro37.29
11Tom Johansson -99KFUM Örebro37.32
12Erik Axling -99Mosjö FK37.62
13Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF38.64
14Malcolm Öholm -99Stocksäters IF39.02

    P10 LÄNGD ZON    
1Jonathan Granath -00Mosjö FK3.90
2Henrik Larsson -99IF Göta3.863.84
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro3.863.79
4Robin Edqvist -99Mosjö FK3.85
5Gustav Karlsson -00KFUM Örebro3.79
6Leo Hanff -99KFUM Örebro3.67
7Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro3.65
8Simon Wiklund -99IK Wilske3.48
9Tom Johansson -99KFUM Örebro3.26
10Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3.23
11Edvin Schölin -00Finspångs AIK3.08
12Erik Axling -99Mosjö FK3.07
13Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3.00
14Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF2.98
15Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro2.98
16Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.93
17Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro2.88
18Malcolm Öholm -99Stocksäters IF2.84
19Emil Helgstrand -99KFUM Örebro2.50
20Rickard Johansson -01Stocksäters IF2.01

    P10 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99Mosjö FK8.33
2Henrik Larsson -99IF Göta8.03
3Ludvig Renberg -99KFUM Örebro7.72
4Tom Johansson -99KFUM Örebro7.10
5Fredrik Lannhard -99Stocksäters IF6.71
6Oliver Svensson -99Tibro AIK6.41
7Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro6.54
8Malcolm Öholm -99Stocksäters IF6.06
9Eric Valjus -00Glanshammars IF5.97
10Simon Wiklund -99IK Wilske5.87
11Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro5.55
12Jack Karlsson -99KFUM Örebro5.27
13Emil Helgstrand -99KFUM Örebro4.72
14Rickard Johansson -01Stocksäters IF3.08

    M VET LÄNGD    
1Mats Eliasson -64Katrineholms SK4.65

    M VET KULA 6,0    
1Börje Nordin -50Åsbro GoIF10.91

    KVINNOR 60 M    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7.56

    KVINNOR 3000 M    
1Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK11.50,02

    KVINNOR LÄNGD    
1Sofie Sandberg -85KFUM Örebro5.55
2Sandra Sääw -87KFUM Örebro5.06

    F19 60 M    
1Stina Larsson -90Katrineholms SK8.19
2Malin Brattström -91IF Göta8.50

    F19 HÖJD    
1Jennie Larsson -91Säters IF1.42

    F19 STAV    
1Sofia Oskarsson -91Finspångs AIK2.41

    F19 LÄNGD    
1Anna Svensson -90Stocksäters IF5.06
2Malin Brattström -91IF Göta4.98

    F17 60 M  HEAT 1  
1Madeleine Eriksson -93Gefle IF8.28Final
2Helena Karlsson -92KFUM Örebro8.34Final
3Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.37Final
4Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.44Final
5Emmy Bärjegård -93Leksands FIK8.56
6Sara Eklund -92Karlskoga FIF8.69

    F17 60 M  HEAT 2  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.20Final
2Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8.26Final
3Julia Wigren -93Gefle IF8.31Final
4Sofie Pettersson -92Katrineholms SK8.48Final
5Hanna Nilsson -93KFUM Örebro8.88
6Anna Sundström -93KFUM Örebro9.45

    F17 60 M  FINAL  
1Sara Jernfält -93KFUM Örebro8.12
2Madeleine Eriksson -93Gefle IF8.25
3Caroline Ståhl -93KFUM Örebro8.29
4Julia Wigren -93Gefle IF8.30
5Helena Karlsson -92KFUM Örebro8.36
6Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8.39
7Ellen Hjort -93KFUM Örebro8.41
8Sofie Pettersson -92Katrineholms SK8.44

    F17 1500 M    
1Johanna Nissén-Karlsson -93Lidköpings IS5.12,53
2Caroline Hjalmarsson -93Hovslätts IK5.46,38
-Carina Persson -87Sävedalens AIK5.02,11ut tävl
-Yvonne Persson -88KFUM Örebro5.32,39ut tävl

    F17 HÖJD    
1Caroline Andersson -93Gefle IF1.61
2Julia Wigren -93Gefle IF1.61
3Hanna Hultqvist -92Motala AIF1.55
4Josefin Eliasson -93Katrineholms SK1.52
5Sofie Pettersson -92Katrineholms SK1.47
6Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro1.37
7Rebecca Andersson -93IFK Nora1.37

    F17 STAV    
1Emmy Bärjegård -93Leksands FIK2.81
2Erika Nyström -93Motala AIF2.51
3Caroline Andersson -93Gefle IF2.21

    F17 LÄNGD    
1Emma Ehrlin -93Ärla IF4.87
2Sofie Pettersson -92Katrineholms SK4.84
3Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4.83
4Madeleine Eriksson -93Gefle IF4.82
5Rebecca Andersson -93IFK Nora4.75
6Hanna Hultqvist -92Motala AIF4.73
7Caroline Hjalmarsson -93Hovslätts IK4.73
8Erika Nyström -93Motala AIF4.72
9Emmy Bärjegård -93Leksands FIK4.53
10Johanna Nissén-Karlsson -93Lidköpings IS4.40
11Julia Wigren -93Gefle IF4.29
12Caroline Andersson -93Gefle IF4.14
13Sofia Brus -93KFUM Örebro3.82
14Anna Sundström -93KFUM Örebro3.70

    F15 60 M  HEAT 1  
1Josefin Palm -94Gefle IF8.21Final
2Cecilia Furhoff -94IF Hagen8.38Final
3Lisa Engman -94Kils AIK8.46Final
4Sofia Granander -94Kils AIK8.88Final
5Stina Jansson -94Gefle IF9.00
6Johanna Pettersson -94KFUM Örebro9.02
7Sara Angelmyr -94IFK Nora9.09
8Tove Hedberg -94Västerås FK9.55

    F15 60 M  HEAT 2  
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.48Final
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8.55Final
3Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.66Final
4Madelen Östblom -94Gefle IF8.76Final
5Sara Kristersson -94Tibro AIK8.90
6Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK9.21
7Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.38

    F15 60 M  FINAL  
1Josefin Palm -94Gefle IF8.14
2Lisa Engman -94Kils AIK8.43
3Cecilia Furhoff -94IF Hagen8.48
4Sofia Sandgren -94KFUM Örebro8.50
5Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8.53
6Anna Birgersson -94Karlskoga FIF8.58
7Madelen Östblom -94Gefle IF8.82
8Sofia Granander -94Kils AIK8.94

    F15 1000 M    
1Alice Andersson -94IK Ymer3.26,05
2Julia Blomberg -94Mosjö FK3.26,09
3Sofia Granander -94Kils AIK3.27,39
4Stina Jansson -94Gefle IF3.27,52
5Louise Sundström -94KFUM Örebro3.27,67
6Jacqueline Karlsson -94Katrineholms SK4.17,00

    F15 HÖJD    
1Lisa Engman -94Kils AIK1.54
2Petra Levtshuk -94Mosjö FK1.51
3Madelen Östblom -94Gefle IF1.45
4Freja Liljedahl -94Gefle IF1.42
5Sara Kristersson -94Tibro AIK1.27

    F15 STAV    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF2.51
2=Tove Hedberg -94Västerås FK2.51
2=Jessica Nilsson -94Stocksäters IF2.51
4Freja Liljedahl -94Gefle IF2.11
5Malin Linder -94IFK Kristinehamn2.01

    F15 KULA 3,0    
1Malin Gillman -94Stocksäters IF10.59
2Rebecka Karlsson -94Motala AIF10.18
3Frida Borén -94Motala AIF10.12
4Sandra Larsson -94Ludvika FFI9.79
5Freja Liljedahl -94Gefle IF9.72
6Malin Linder -94IFK Kristinehamn9.26

    F14 60 M  HEAT 1  
1Betty Strandberg -95Gefle IF8.67Final
2Clara Bideby -95Glanshammars IF8.81Final
3Fatou Gassama -95KFUM Örebro8.90Final
4Hanna Johansson -95Säters IF8.98Final
5Sandra Pettersson -95Katrineholms SK9.25
6Sanna Jansson -95Wedevågs IF9.46

    F14 60 M  HEAT 2  
1Susanne Schussler -95IFK Sunne8.24Final
2Hanna Orre -95Säters IF8.64Final
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.66Final
4Emma Nordlund -95IFK Nora9.00Final
5Sarah Larsson -95IF Göta9.57

    F14 60 M  FINAL  
1Susanne Schussler -95IFK Sunne8.25
2Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF8.63
3Betty Strandberg -95Gefle IF8.63
4Hanna Orre -95Säters IF8.68
5Clara Bideby -95Glanshammars IF8.88
6Fatou Gassama -95KFUM Örebro8.91
7Emma Nordlund -95IFK Nora8.92
8Hanna Johansson -95Säters IF8.93

    F14 800 M    
1Betty Strandberg -95Gefle IF2.27,76
2Hanna Hermansson -95Kils AIK2.30,78
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.33,45

    F14 HÖJD    
1Elsa Ericsson -95Västerås FK1.51
2Hanna Hermansson -95Kils AIK1.48
3Josefin Hoonk -95Götlunda IF1.42

    F14 STAV    
1Hanna Johansson -95Säters IF2.41
2Emma Ronquist -95Glanshammars IF1.91

    F14 KULA 3,0    
1Hanna Orre -95Säters IF9.92
2Hanna Hermansson -95Kils AIK9.11
3Josefin Hoonk -95Götlunda IF8.09
4Fanny Hjort -95Säters IF7.80
5Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF7.68
6Hanna Johansson -95Säters IF7.10
7Sarah Larsson -95IF Göta5.89

    F13 60 M  HEAT 1  
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF8.43Final
2Elinor Englundh -96Säters IF9.09Final
3Ida Wiik -96Säters IF9.32Final
4Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro9.85Final

    F13 60 M  HEAT 2  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro8.73Final
2Alexandra Lind -96Säters IF9.02Final
3Fanny Torsberg -96Säters IF9.12Final
4Sofia Hjort -96KFUM Örebro9.68Final
5Emma Bergkvist -96Säters IF10.19

    F13 60 M  FINAL  
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF8.37
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro8.75
3Alexandra Lind -96Säters IF9.07
4Fanny Torsberg -96Säters IF9.11
5Ida Wiik -96Säters IF9.33
6Elinor Englundh -96Säters IF9.36
7Sofia Hjort -96KFUM Örebro9.72
8Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro9.95

    F13 600 M    
1Nicole Sörensen -96Falu IK1.49,29
2Matilda Andersson -96IK Ymer1.50,46
3Jaqueline Larsson -96IF Göta1.51,91
4Linnea Ahlstedt -96Lerum Friidrott1.52,71
5Alexandra Lind -96Säters IF2.03,23
6Sandra Bergenulf -96Falu IK2.05,42
7Lina Hilding -96Motala AIF2.08,92
8Emma Bergkvist -96Säters IF2.25,67

    F13 HÖJD    
1Izabell Kjellberg -96IF Göta1.52
2Amanda Gabrielsson -96Wärnamo SK1.47
3Julia Nygård -96IFK Nora1.41
4Nicole Sörensen -96Falu IK1.41
5Linnea Hård -96Karlskoga FIF1.41
6Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro1.38
7Fanny Torsberg -96Säters IF1.38
8Johanna Elfving -96KFUM Örebro1.35
9Lina Hilding -96Motala AIF1.35
10Julia Marklund -96SK Bore1.32

    F13 STAV    
1Sandra Bergenulf -96Falu IK2.71
2Amanda Gabrielsson -96Wärnamo SK2.11

    F13 KULA 2,0    
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF11.70
2Julia Marklund -96SK Bore11.09
3Jenny Nilsson -96Fjugesta IF10.91
4Elinor Englundh -96Säters IF10.21
5Julia Nygård -96IFK Nora9.97
6Frida Pettersson -96Stocksäters IF9.92
7Elvira Lindén -96IFK Nora8.95
8Fanny Torsberg -96Säters IF8.71
9Sandra Bergenulf -96Falu IK7.86
10Alexandra Lind -96Säters IF7.83
11Astrid Arle -96KFUM Örebro7.54
12Emma Bergkvist -96Säters IF6.70

    F12 60 M  HEAT 1  
1Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro8.85Final
2Johanna Gustafsson -97Motala AIF8.97Final
3Beatrice Karlsson -97Katrineholms SK9.53Final
4Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro9.58Final
5Lova Bergelin -97Stocksäters IF10.11
6Frida Drakes -97Säters IF10.20
7Elvira Carlsson -97KFUM Örebro10.32

    F12 60 M  HEAT 2  
1Anna Westher -97KFUM Örebro8.66Final
2Julia Ryhed -97KFUM Örebro9.09Final
3Kajsa Sagebrand -97IK Wilske9.33Final
4Ida Skoglund -97Frövi IK9.74Final
5Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.79
6Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro9.81
7Lina Roslund -97Mosjö FK10.24

    F12 60 M  FINAL  
1Anna Westher -97KFUM Örebro8.51
2Johanna Gustafsson -97Motala AIF8.74
3Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro9.03
4Julia Ryhed -97KFUM Örebro9.09
5Kajsa Sagebrand -97IK Wilske9.35
6Beatrice Karlsson -97Katrineholms SK9.55
7Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro9.72
8Ida Skoglund -97Frövi IK9.86

    F12 600 M    
1Anna Westher -97KFUM Örebro1.55,99
2Beatrice Karlsson -97Katrineholms SK1.59,87
3Elina Andersson -97Frövi IK2.02,09
4Kajsa Sagebrand -97IK Wilske2.05,49
5Johanna Saari -97Frövi IK2.12,78
6Frida Drakes -97Säters IF2.25,01

    F12 HÖJD    
1Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro1.42
2Johanna Gustafsson -97Motala AIF1.36
3Julia Ryhed -97KFUM Örebro1.30
4Frida Drakes -97Säters IF1.27
5Hanna Holmgren-Karlsson -97KFUM Örebro1.24

    F12 STAV    
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF1.71

    F12 KULA 2,0    
1Ida Skoglund -97Frövi IK9.65
2Agnes Larsson -97IF Göta9.42
3Lina Gustavsson -97Fjugesta IF9.19
4Johanna Gustafsson -97Motala AIF9.04
5Mathilda Eriksson -98IFK Tumba8.49
6Frida Drakes -97Säters IF8.26
7Elsa Frisén -97Stocksäters IF6.98
8Lina Roslund -97Mosjö FK6.66

    F11 60 M  HEAT 1  
1Mathilda Eriksson -98IFK Tumba9.37Final
2Alva VanDoorn -98Motala AIF9.76Final
3Maja Hård -98Karlskoga FIF9.77Final
4Klara Pallin -98Karlskoga FIF10.00Final
5Klara Flygare -98Glanshammars IF10.03
6Grete Wahl -98KFUM Örebro10.10
7Emelie Johansson -98Stocksäters IF10.55

    F11 60 M  HEAT 2  
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF9.39Final
2Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.51Final
3Elin Blomquist -98IFK Tumba9.67Final
4Alva Lund -98Motala AIF9.99Final
5Rebecca Edberg -98IK Westmannia10.25
6Wilma Almqvist -98Säters IF10.52
7Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF10.85

    F11 60 M  FINAL  
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF9.32
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba9.36
3Emilia Bäckström -98KFUM Örebro9.47
4Alva VanDoorn -98Motala AIF9.71
5Elin Blomquist -98IFK Tumba9.72
6Maja Hård -98Karlskoga FIF9.79
7Klara Pallin -98Karlskoga FIF10.00
8Alva Lund -98Motala AIF10.05

    F11 600 M    
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF2.06,82
2Mathilda Eriksson -98IFK Tumba2.08,24
3Beatrice Larsson -98IF Göta2.08,55
4Emilia Bäckström -98KFUM Örebro2.09,00
5Rebecca Edberg -98IK Westmannia2.18,25

    F11 HÖJD    
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF1.27
2Elin Domberg -98KFUM Örebro1.24
3Mathilda Eriksson -98IFK Tumba1.21
4Alva VanDoorn -98Motala AIF1.21
5Maja Hård -98Karlskoga FIF1.18
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1.18
7Klara Pallin -98Karlskoga FIF1.15
7Klara Flygare -98Glanshammars IF1.15
9Alva Lund -98Motala AIF1.15
10Rebecca Edberg -98IK Westmannia1.12
11Elin Blomquist -98IFK Tumba1.09
12Wilma Almqvist -98Säters IF1.09
13Emelie Johansson -98Stocksäters IF1.04
14Lovisa Berglund -98Karlskoga FIF1.04

    F10 60 M  HEAT 1  
1Sandra Vestlund -99Kils AIK9.44Final
2Ida Thunberg -99IK Stål9.55Final
3Linnea Nordlund -99IFK Nora10.39
4Julia Holmgren-Karlsson -99KFUM Örebro10.42
5Kajsa Gelin -99KFUM Örebro10.76
6Ebba Löfholm -00KFUM Örebro11.42
7Amanda Bollman -00KFUM Örebro12.77
8Maria Karlsson -99Stocksäters IF12.92

    F10 60 M  HEAT 2  
1Johanna Furhoff -99IF Hagen9.65Final
2Louise Svensson -99Flens FS9.87Final
3Ida Olsson -99IF Hagen10.27Final
4Ebba Zetterström -99KFUM Örebro10.28
5Ellen Lindh -00KFUM Örebro10.42
6Hanna Högberg -99Mosjö FK10.44
7Maja Hagelvik -00KFUM Örebro10.45

    F10 60 M  HEAT 3  
1Alexandra Sörensen -99Falu IK9.54Final
2Maria Husby -99KFUM Örebro9.94Final
3Elin Bärjegård -99Leksands FIK10.12Final
4Amanda Mattsson -99Stocksäters IF10.58
5Arizona Eriksson -00KFUM Örebro10.69
6Linnea Bodin -00KFUM Örebro10.91
7Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro11.61
8Julia Avonds -00KFUM Örebro11.65

    F10 60 M  FINAL  
1Sandra Vestlund -99Kils AIK9.23
2Johanna Furhoff -99IF Hagen9.31
3Alexandra Sörensen -99Falu IK9.59
4Ida Thunberg -99IK Stål9.64
5Maria Husby -99KFUM Örebro9.81
6Louise Svensson -99Flens FS10.02
7Elin Bärjegård -99Leksands FIK10.03
8Ida Olsson -99IF Hagen10.18

    F10 600 M    
1Ida Thunberg -99IK Stål2.01,11
2Alexandra Sörensen -99Falu IK2.03,92
3Anna Hallmén -99KFUM Örebro2.05,57
4Louise Svensson -99Flens FS2.08,07
5Sandra Vestlund -99Kils AIK2.11,05
6Johanna Furhoff -99IF Hagen2.12,73
7Arizona Eriksson -00KFUM Örebro2.15,96
8Linnea Nordlund -99IFK Nora2.22,58
9Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.26,10
10Kajsa Gelin -99KFUM Örebro2.27,29
11Celine Allard-Forsberg -01Vilsta IK2.27,66

    F10 HÖJD    
1Ida Thunberg -99IK Stål1.18
2Karin Linderkers Leksands FIK1.15
3Alexandra Sörensen -99Falu IK1.15
4Hanna Högberg -99Mosjö FK1.15
5Filippa Söderholm -99KFUM Örebro1.12
5Maria Husby -99KFUM Örebro1.12
7Louise Svensson -99Flens FS1.12
8Ida Olsson -99IF Hagen1.09
9Julia Holmgren-Karlsson -99KFUM Örebro1.04
10Josefin Edström -99Stocksäters IF1.04
10Elin Bärjegård -99Leksands FIK1.04
12Amanda Mattsson -99Stocksäters IF0.99
13Kajsa Gelin -99KFUM Örebro0.99
14Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro0.99
15Arizona Eriksson -00KFUM Örebro0.94
15Linnea Bodin -00KFUM Örebro0.94
15Ellen Lindh -00KFUM Örebro0.94
18Maja Hagelvik -00KFUM Örebro0.94
19Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro0.89
20Julia Avonds -00KFUM Örebro0.84
21Alva Angergård -00KFUM Örebro0.84
22Felicia Sandberg -00KFUM Örebro0.79

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram