Resultatlistan som PDF

  Resultat Örebro Indoor Games 9-10 jan 2010

    MÄN + P17 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Viktor Söderberg -87KFUM Örebro FI7,43Final
2Jonathan Waern -86KFUM Örebro FI7,56Final
3Alexander Larsson -94Karlskoga FIF7,60Final
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF7,74
5Johannes Hilding -94Motala AIF8,27
6Per-Jonas Trollsås -65Danderyds SK8,34

    MÄN + P17 60 M  HEAT 2    
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7,38Final
2Robert Filipsson -92KFUM Örebro7,46Final
3Filip Gärdefors -93KFUM Örebro FI7,60Final
4Oskar Norström -93Stocksäters IF7,64Final
5Jacob Rahn -94Glanshammars IF7,84

    MÄN + P17 60 M  HEAT 3    
1Niclas Rickardsson -93Gefle IF7,71Final
2Hampus Larsson -93Katrineholms SK7,97

    MÄN + P17 60 M  FINAL    2010-01-09
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF7,30
2Viktor Söderberg -87KFUM Örebro FI7,38
3Robert Filipsson -92KFUM Örebro7,48
4Jonathan Waern -86KFUM Örebro FI7,57
5Filip Gärdefors -93KFUM Örebro FI7,60
6Alexander Larsson -94Karlskoga FIF7,62
7Oskar Norström -93Stocksäters IF7,63
8Niclas Rickardsson -93Gefle IF7,74

    MÄN 400 M  HEAT 1    2010-01-09
1Anssi Lehtevä -66Huddinge AIS60,92
2Per-Jonas Trollsås -65Danderyds SK62,08
3Jan Lindh -65Huddinge AIS68,20

    MÄN 400 M  HEAT 2    
1Andreas Karlsson -92IF Göta55,48

    MÄN 400 M  HEAT 3    
1Johan Svensson -89Spårvägens FK51,56
2Robin Forsell -94KFUM Örebro FI52,53
3Albin Axelsson -92IF Göta54,38

    MÄN 400 M  SAMLAD LISTA    
1Johan Svensson -89Spårvägens FK51,56
2Robin Forsell -94KFUM Örebro FI52,53
3Albin Axelsson -92IF Göta54,38
4Andreas Karlsson -92IF Göta55,48
5Anssi Lehtevä -66Huddinge AIS60,92
6Per-Jonas Trollsås -65Danderyds SK62,08
7Jan Lindh -65Huddinge AIS68,20

    MÄN 800 M      2010-01-10
1Petter Åström -90KFUM Örebro FI2.08,17
2Emil Pettersson -92Högby IF2.15,89

    MÄN 1500 M      2010-01-09
1Patrik Persson -83KFUM Örebro FI4.21,96
2André Rangelind -91IF Göta4.22,54
3Mohammed Abdullahi -90KFUM Örebro FI4.28,42
4Lukas Melander -90KFUM Örebro FI4.33,56
5Emil Pettersson -92Högby IF4.48,41

    MÄN 3000 M      2010-01-10
1Patrik Persson -83KFUM Örebro FI9.28,33
2Daniel Brånn -82Kumla SF9.42,95
3Lukas Melander -90KFUM Örebro FI10.06,17

    MÄN 60 M HÄCK      2010-01-10
1Joakim Blaschke -77Spårvägens FK8,27

    MÄN HÖJD      2010-01-10
1Jerker Porat -78KFUM Örebro FI1,75

    MÄN STAV      2010-01-09
1Jonathan Jansson -91Östhammar FI4,32
2David Carlsson -90Östhammar FI3,92
3Klas Tauberman -92IF Göta3,62
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF3,42

    MÄN LÄNGD      2010-01-09
1Hugo Jansson -92Glanshammars IF6,72
2Erik Henrysson -79KFUM Örebro FI6,56
3Gabriel Berg -82KFUM Örebro FI6,16
4Joakim Andersson -90Wedevågs IF5,98
5Håkan Edman -69Huddinge AIS5,09

Gabriel Berg
Joakim Andersson
Håkan Edman
Erik Henrysson
Hugo Jansson
601  616   x    x    x   613
597   x   593  588  569  598
508  509  475  490  452  498
616   x   642   x   638  656
658  661  642  642  672  667
    MÄN KULA    
1Per-Hoffa Karlsson -71Huddinge AIS11,40
2Hampus Bergman -87KFUM Örebro FI10,71
3Joakim Andersson -90Wedevågs IF9,51

    P17 1500 M      2010-01-09
1Benjamin Ahlbäck -94IF Göta4.19,40
2Alfred Wreeby -93Mosjö FK4.34,56
3Jacob Hjalmarsson -94Hovslätts IK4.50,38

    P17 3000 M      2010-01-10
1Alfred Wreeby -93Mosjö FK10.12,34

    P17 60 M HÄCK      2010-01-10
1Niclas Rickardsson -93Gefle IF8,69
2Filip Gärdefors -93KFUM Örebro FI8,72
3Jonne Hautala -93Västerås FK9,16
4Jacob Hjalmarsson -94Hovslätts IK9,30

    P17 HÖJD      2010-01-10
1Oskar Norström -93Stocksäters IF1,81
2Johannes Hilding -94Motala AIF1,72
3Hampus Larsson -93Katrineholms SK1,72
4Jacob Hjalmarsson -94Hovslätts IK1,72
5Jakob Rhan -94Glanshammars IF1,62

    P17 STAV      2010-01-09
1Oskar Norström -93Stocksäters IF4,42
2Axel Frisén -93Stocksäters IF4,12

    P17 LÄNGD      2010-01-09
1Niclas Rickardsson -93Gefle IF6,03
2Hampus Larsson -93Katrineholms SK5,37
3Johannes Hilding -94Motala AIF4,80

Niclas Rickardsson
Hampus Larsson
Johannes Hilding
603  592  547  429  587  595
530  528  527  533  537   x 
475  480   x   453   -    - 
    P17 KULA 5,0    
1Niclas Rickardsson -93Gefle IF14,99
2Hampus Larsson -93Katrineholms SK10,83
3Johannes Hilding -94Motala AIF10,31

    P15 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Isac Enetjärn -95Ume FI7,77Final
2Henrik Hultgren -95KFUM Örebro FI8,03Final
3Marcus Rostmark -96IFK Märsta8,19Final
4Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF8,73Final
5Jens Roslund -96Stocksäters IF8,93
6Adrian Källmén -96KFUM Örebro FI9,82

    P15 60 M  HEAT 2    
1Eddy Meyerdierks -95IF Hagen FIK7,75Final
2Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK8,42Final
3Cail Wahlstedt -96Huddinge AIS8,63Final
4Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro FI8,75Final
5Adam Filmby -95Glanshammars IF8,85

    P15 60 M  FINAL    2010-01-09
1Eddy Meyerdierks -95IF Hagen FIK7,69
2Isac Enetjärn -95Ume FI7,76
3Henrik Hultgren -95KFUM Örebro FI7,98
4Marcus Rostmark -96IFK Märsta8,21
5Nicklas Karlsson -96Finspångs AIK8,51
6Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF8,62
7Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro FI8,96
8Cail Wahlstedt -96Huddinge AIS9,15

    P15 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Albin Lager -96KFUM Örebro FI26,39
2Nils Jarlöw -96Huddinge AIS29,57

    P15 200 M  HEAT 2    
1Isac Enetjärn -95Ume FI25,21
2Eddy Meyerdierks -95IF Hagen FIK25,92

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Isac Enetjärn -95Ume FI25,21
2Eddy Meyerdierks -95IF Hagen FIK25,92
3Albin Lager -96KFUM Örebro FI26,39
4Nils Jarlöw -96Huddinge AIS29,57

    P15 1000 M      2010-01-10
1Oscar Öholm -95KFUM Örebro FI3.05,56
2Nils Jarlöw -96Huddinge AIS3.10,95
3Carl Valjus -96Glanshammars IF3.19,95

    P15 60 M HÄCK      2010-01-10
1Cail Wahlstedt -96Huddinge AIS12,94

    P15 HÖJD      2010-01-10
1Isac Enetjärn -95Ume FI1,80
2Albin Lager -96KFUM Örebro FI1,62
3Philip Capobianco -95KFUM Örebro FI1,59
4Hampus Edqvist -96KFUM Örebro FI1,56
5Carl-Johan Renberg -95KFUM Örebro FI1,53
6André Zune -96Motala AIF1,47
7Emil Fridh -96Motala AIF1,42
8Cail Wahlstedt -96Huddinge AIS1,32

    P15 STAV      2010-01-09
1Jens Roslund -96Stocksäters IF3,25
2Mikael Pettersson -93Östhammar FI2,62
3Emil Fridh -96Motala AIF2,62
4Sebastian Ruthström -97Danderyds SK2,52
5André Zune -96Motala AIF2,32
6Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF2,22

    P15 LÄNGD      2010-01-09
1Isac Enetjärn -95Ume FI5,74
2Albin Lager -96KFUM Örebro FI5,54
3William Bergenarp -96Glanshammars IF4,89
4Jesper Frykholm -96Glanshammars IF4,62
5Emil Fridh -96Motala AIF4,59
6Adam Filmby -95Glanshammars IF4,54
7Jens Roslund -96Stocksäters IF4,49
8Sebastian Ruthström -97Danderyds SK4,13
9Nils Jarlöw -96Huddinge AIS4,00
10Cail Wahlstedt -96Huddinge AIS3,73
-Emil Nordin-Jansson -95Glanshammars IF0,00

Jesper Frykholm
Adam Filmby
Sebastian Ruthström
Isac Enetjärn
Cail Wahlstedt
Albin Lager
William Bergenarp
Jens Roslund
Nils Jarlöw
Emil Nordin-Jansson
Emil Fridh
429  462  438   x    -   431
454   x    x    x   400  447
403  413  397   -    -    - 
574  569  548   -    -    - 
363  373   - 
554  539  518  525  517   x 
 x   485  485   x    -   489
 x   449  449  436   -    - 
390  400  388
 x    x    x 
430  432  448  437  459  438
    P15 KULA 4,0    
1Albin Lager -96KFUM Örebro FI13,03
2André Zune -96Motala AIF8,73
3Emil Fridh -96Motala AIF8,38
4Cail Wahlstedt -96Huddinge AIS7,94

    P13 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8,28Final
2Erik Andersson -97Wedevågs IF8,61Final
3Sixten Sedin -97Huddinge AIS8,83Final
4Max Nero -98IF Göta9,28
5Douglas Sjöberg -97Huddinge AIS9,45
6Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF9,73
7Martin Askengren -98KFUM Örebro FI9,98
8Viktor Andreasson -98IF Göta11,16

    P13 60 M  HEAT 2    
1Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,72Final
2Jesper Arbinge -97Huddinge AIS9,01Final
3Gustav Söderström -97Huddinge AIS9,34
4Gustav Svedberg- 98Karlskoga FIF9,45
5Andreas Djuvfeldt -98IF Göta9,62
6Joakim Karlsson -97Finspångs AIK9,89
7Albin Hård -98Karlskoga FIF9,92
8Jakob Eriksson -98IF Göta10,33

    P13 60 M  HEAT 3    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro FI8,66Final
2Oscar Hjerm -97Västerås FK8,83Final
3Gustav Montin -98KFUM Örebro FI8,95Final
4Tobias Söderberg -98IF Göta9,37
5Simon Hector -97Huddinge AIS9,44
6Andreas Fuhr -98KFUM Örebro FI9,45
7Anton Roos -97Huddinge AIS9,53
8Tobias Djuvfeldt -98IF Göta9,62

    P13 60 M  FINAL    2010-01-09
1Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn8,32
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF8,55
3Erik Andersson -97Wedevågs IF8,58
4William Gunnarsson -97KFUM Örebro FI8,59
5Oscar Hjerm -97Västerås FK8,81
6Sixten Sedin -97Huddinge AIS8,85
7Gustav Montin -98KFUM Örebro FI9,02
-Jesper Arbinge -97Huddinge AISej start

    P13 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Jonatan Angergård -98KFUM Örebro FI33,02
2Viktor Andreasson -98IF Göta37,89

    P13 200 M  HEAT 2    
1Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF30,65
2Simon Persson -98KFUM Örebro FI35,37

    P13 200 M  HEAT 3    
1Gustav Svedberg- 98Karlskoga FIF31,99
2Tobias Djuvfeldt -98IF Göta33,92
3Andreas Djuvfeldt -98IF Göta33,94

    P13 200 M  HEAT 4    
1Anton Roos -97Huddinge AIS31,05
2Tobias Söderberg -98IF Göta32,08
3Albin Hård -98Karlskoga FIF33,07

    P13 200 M  HEAT 5    
1Gustav Söderström -97Huddinge AIS29,87
2Peter Heen -97Huddinge AIS30,70
-Sebastian Ruthström -97Danderyds SKej start

    P13 200 M  HEAT 6    
1Erik Andersson -97Wedevågs IF29,35
2Simon Hector -97Huddinge AIS30,43
3Oscar Hjerm -97Västerås FK30,72

    P13 200 M  HEAT 7    
1Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS29,22
2Pontus Jansson -98Wedevågs IF29,33
3Sixten Sedin -97Huddinge AIS30,94

    P13 200 M  HEAT 8    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro FI27,86
2Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn28,27
-Jesper Arbinge -97Huddinge AISej start

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1William Gunnarsson -97KFUM Örebro FI27,86
2Oscar Jansson -97IFK Kristinehamn28,27
3Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS29,22
4Pontus Jansson -98Wedevågs IF29,33
5Erik Andersson -97Wedevågs IF29,35
6Gustav Söderström -97Huddinge AIS29,87
7Simon Hector -97Huddinge AIS30,43
8Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF30,65
9Peter Heen -97Huddinge AIS30,70
10Oscar Hjerm -97Västerås FK30,72
11Sixten Sedin -97Huddinge AIS30,94
12Anton Roos -97Huddinge AIS31,05
13Gustav Svedberg- 98Karlskoga FIF31,99
14Tobias Söderberg -98IF Göta32,08
15Jonatan Angergård -98KFUM Örebro FI33,02
16Albin Hård -98Karlskoga FIF33,07
17Tobias Djuvfeldt -98IF Göta33,92
18Andreas Djuvfeldt -98IF Göta33,94
19Simon Persson -98KFUM Örebro FI35,37
20Viktor Andreasson -98IF Göta37,89

    P13 600 M      2010-01-10
1Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF1.48,72
2Simon Hector -97Huddinge AIS1.49,12
3Anton Roos -97Huddinge AIS1.50,37
4Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS1.52,78
5Gustav Montin -98KFUM Örebro FI1.54,08
6Sixten Sedin -97Huddinge AIS2.01,98
7Jonatan Angergård -98KFUM Örebro FI2.05,21
8Pontus Grandelius -98KFUM Örebro FI2.07,60
9Tobias Djuvfeldt -98IF Göta2.11,85
10Simon Persson -98KFUM Örebro FI2.14,94
11Viktor Andreasson -98IF Göta2.23,38

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    2010-01-10
1Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS10,81Final
2Erik Andersson -97Wedevågs IF11,37Final
3Douglas Sjöberg -97Huddinge AIS11,97
4Tobias Söderberg -98IF Göta12,09
5Jonatan Angergård -98KFUM Örebro FI12,76
6Viktor Andreasson -98IF Göta15,87

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Oscar Hjerm -97Västerås FK10,06Final
2Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIF10,67Final
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF10,92Final
4Peter Heen -97Huddinge AIS11,08Final
-Pontus Grandelius -98KFUM Örebro FIej start

    P13 60 M HÄCK  FINAL    2010-01-10
1Oscar Hjerm -97Västerås FK10,27
2Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS10,34
3Pontus Jansson -98Wedevågs IF10,71
4Peter Heen -97Huddinge AIS11,18
5Erik Andersson -97Wedevågs IF11,30
-Edwin Sahlin -97Råby-Rekarne FIFej start

    P13 HÖJD      2010-01-09
1Oscar Hjerm -97Västerås FK1,48
2Sixten Sedin -97Huddinge AIS1,35
3Douglas Sjöberg -97Huddinge AIS1,32
4Gustav Montin -98KFUM Örebro FI1,27
5Peter Heen -97Huddinge AIS1,27
6Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF1,22
7Tobias Söderberg -98IF Göta1,17
8Andreas Fuhr -98KFUM Örebro FI1,12

    P13 LÄNGD ZON      2010-01-10
1Oscar Hjerm -97Västerås FK4,64
2Sixten Sedin -97Huddinge AIS4,56
3Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS4,44
4Gustav Söderström -97Huddinge AIS4,31
5Simon Hector -97Huddinge AIS4,30
6Douglas Sjöberg -97Huddinge AIS4,28
7Peter Heen -97Huddinge AIS4,27
8Max Nero -98IF Göta4,23
9Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF4,11
10Gustav Montin -98KFUM Örebro FI4,05
11Henrik Gunnarsson -98Wedevågs IF4,03
12Anton Roos -97Huddinge AIS4,00
13Filip Jacobsson -97Karlskoga FIF3,95
14Tobias Söderberg -98IF Göta3,90
15Jonatan Angergård -98KFUM Örebro FI3,61
16Martin Askengren -98KFUM Örebro FI3,56
17Pontus Grandelius -98KFUM Örebro FI3,51
18Andreas Holm -98KFUM Örebro FI3,35
19Simon Persson -98KFUM Örebro FI3,26
20Viktor Andreasson -98IF Göta2,66

Gustav Montin
Tobias Söderberg
Oscar Hjelm
Ludvig Hillenfjärd
Martin Askengren
Filip Jacobsson
Peter Heen
Henrik Gunnarsson
Anton Roos
Jonatan Angergård
Simon Hector
Andreas Holm
Max Nero
Gustav Söderström
Viktor Andreasson
Simon Persson
Sixten Sedin
Mateusz Ostrowski
Douglas Sjöberg
Pontus Grandelius
 x   405  376
380  376  390
464  449  452  452  459  457
434  421  412  424  411  444
356  343  327
370  395  290
416  410  421  404  427  405
403  402  399
360  390  400
361  350  351
420  423  430  420  418  405
335  317  317
423  416  384  396  392  394
420  421  426  405  428  431
266  264  239
326  322  323
435  417  436  448   x   456
392  411  407
428  414  401  420  421   x 
351  335  333
    P13 KULA 3,0    
1Sebastian Ruthström -97Danderyds SK11,15
2Douglas Sjöberg -97Huddinge AIS9,01
3Oliver Karlsson -97Motala AIF8,61
4Jakob Eriksson -98IF Göta8,02
5Peter Heen -97Huddinge AIS7,96
6Pontus Jansson -98Wedevågs IF7,80
7Max Nero -98IF Göta7,71
8Oscar Hjerm -97Västerås FK7,32
9Sebastian C Larson -98Råby-Rekarne FIF7,29
10Mateusz Ostrowski -98Wedevågs IF7,28
11Rasmus Blomstrand -98Åsbro GoIF6,35
12Andreas Fuhr -98KFUM Örebro FI5,68
13Viktor Andreasson -98IF Göta3,35

    P11 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI9,39Final
2Gustav Fälldin -99Ludvika FFI9,48Final
3Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn10,56Final
4Emil Alpberg -99KFUM Örebro FI11,48

    P11 60 M  HEAT 2    
1Henrik Larsson -99IF Göta8,85Final
2Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro FI9,51Final
3August Mollén -99IK Norrköping FI9,91Final
4Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI10,39Final
5Matthias Hertzman -99IFK Kristinehamn11,32Final

    P11 60 M  FINAL    2010-01-09
1Henrik Larsson -99IF Göta8,87
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI9,27
3Gustav Fälldin -99Ludvika FFI9,49
4Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro FI9,58
5August Mollén -99IK Norrköping FI9,99
6Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn10,25
7Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI10,38
8Matthias Hertzman -99IFK Kristinehamn11,71

    P11 200 M  HEAT 1    2010-01-10
1Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro FI34,16
2Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn34,37

    P11 200 M  HEAT 2    
1Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro FI32,73
2Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI34,71

    P11 200 M  HEAT 3    
1Henrik Larsson -99IF Göta29,68
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI31,78
-Gustav Fälldin -99Ludvika FFIej start

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta29,68
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI31,78
3Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro FI32,73
4Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro FI34,16
5Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn34,37
6Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI34,71

    P11 600 M      2010-01-09
1August Mollén -99IK Norrköping FI1.50,62
2Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI1.59,60
3Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro FI2.04,67
4Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn2.10,82
5Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro FI2.11,06
6Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI2.11,34
7Emil Alpberg -99KFUM Örebro FI2.27,25
8Matthias Hertzman -99IFK Kristinehamn2.49,18

    P11 HÖJD      2010-01-09
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro FI1,42
2Henrik Larsson -99IF Göta1,33
3Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro FI1,33
4Gustav Fälldin -99Ludvika FFI1,27
5Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI1,15
6August Mollén -99IK Norrköping FI1,02
7Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn1,02

    P11 LÄNGD ZON      2010-01-10
1Henrik Larsson -99IF Göta4,15
2Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro FI4,14
3Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI3,87
4Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro FI3,86
5Gustav Fälldin -99Ludvika FFI3,82
6Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro FI3,68
7Daniel Gustavsson -99KFUM Örebro FI3,40
8Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn3,38
9Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI3,29

Gustaf Ivarsson
Jack Karlsson
Gustav Fälldin
Ludvig Widarsson
Johan Wahlgren
Daniel Gustavsson
Henrik Larsson
Tobias Traderyd
Jonatan Gustavsson
347  355  351   x    x   368
357  373  387  377  376  373
374  382  347  379  372  376
376  362  403  414  391  402
315  338  324  306  300  299
 x   336  340  321  326   x 
414  415  369  398  395  406
290  311  329  306  302  298
370  371  375  384  377  386
    P11 KULA 2,0    
1Robin Edqvist -99KFUM Örebro FI9,54
2Henrik Larsson -99IF Göta9,08
3Ludvig Widarsson -99KFUM Örebro FI7,97
4Gustaf Ivarsson -99KFUM Örebro FI7,00
5Jack Karlsson -99KFUM Örebro FI6,45
6Johan Wahlgren -99IFK Kristinehamn5,79
7Tobias Traderyd -99KFUM Örebro FI5,75

    P10 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Anton Larsson -00KFUM Örebro FI9,33Final
2Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,81Final
3Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro FI10,24Final
4John Enberg -00Stocksäters IF10,56
5Hilding Anger -00KFUM Örebro FI10,95

    P10 60 M  HEAT 2    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro FI9,41Final
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI9,57Final
3Simon Björkengren -00IF Göta9,88Final
4Eric Hjerm -00Västerås FK10,06Final
5Joel Thyberg -00KFUM Örebro FI10,32Final

    P10 60 M  FINAL    2010-01-09
1Anton Larsson -00KFUM Örebro FI9,23
2Jonathan Granath -00KFUM Örebro FI9,26
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI9,55
4Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF9,79
5Simon Björkengren -00IF Göta10,07
6Eric Hjerm -00Västerås FK10,22
7Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro FI10,37
8Joel Thyberg -00KFUM Örebro FI10,91

    P10 200 M  HEAT 1    2010-01-10
1Eric Valjus -00Glanshammars IF36,48
2Simon Jonsson -00Lidköping IS36,49
-Eric Hjerm -00Västerås FKej start

    P10 200 M  HEAT 2    
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF31,74
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI32,96
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF33,32

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF31,74
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI32,96
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF33,32
4Eric Valjus -00Glanshammars IF36,48
5Simon Jonsson -00Lidköping IS36,49

    P10 600 M      2010-01-09
1Joakim King -00Danderyds SK1.53,17
2Gustav Zetterlund -00Glanshammars IF1.58,29
3Jonathan Mattsson -01IK Orient2.14,07
4Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro FI2.14,69
5Hilding Anger -00KFUM Örebro FI2.29,19
-Eric Hjerm -00Västerås FKej start

    P10 HÖJD      2010-01-09
1Anton Larsson -00KFUM Örebro FI1,22
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI1,19
3Simon Johansson -00Lidköping IS1,16
4Eric Valjus -00Glanshammars IF1,13
5Eric Hjerm -00Västerås FK1,10
6Jonathan Mattsson -01IK Orient1,07
7John Enberg -00Stocksäters IF1,02
8Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro FI1,02

    P10 LÄNGD ZON      2010-01-10
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro FI3,97
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI3,75
3Rikard Bergenarp -00Glanshammars IF3,39
4Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro FI3,27
5Simon Johansson -00Lidköping IS3,25
6Eric Hjerm -00Västerås FK2,97
7Hilding Anger -00KFUM Örebro FI2,38

Gustav Karlsson
Rikard Bergenarp
Jonathan Granath
Eric Hjelm
Sebastian Erlandh
Simon Johansson
Hilding Anger
356  375  333  368  355  348
335  318  338  308  338  339
380  381  379  388  397  393
276  297  276  266  250   - 
308  322  325  327  272  326
315  297  313  312  309  325
221  236  235  237  233  238
    P10 KULA 2,0    
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro FI7,40
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro FI7,17
3Eric Valjus -00Glanshammars IF6,68
4Eric Hjerm -00Västerås FK6,03

    P9 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Hampus Alkgård -01Huddinge AIS10,12Final
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro FI10,47Final
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro FI10,58Final
4Johan Ivarsson -01KFUM Örebro FI11,21
5Johan Alpberg -01Almby IK11,33
6Alfred Collin -01KFUM Örebro FI11,43
7Samuel Lindén -01KFUM Örebro FI11,47

    P9 60 M  HEAT 2    
1Jonathan Mattsson -01IK Orient9,90Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro FI10,00Final
3Olle Melberg -01KFUM Örebro FI10,78Final
4Elliott Stenström -01Huddinge AIS10,83Final
5Oscar Persson -01Frövi IK10,88Final
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro FI11,44
7Benjamin Kadic -01KFUM Örebro FI11,50
8Karl Johansson -01Stocksäters IF11,65

    P9 60 M  FINAL    2010-01-09
1Amir Musa -01KFUM Örebro FI9,76
2Jonathan Mattsson -01IK Orient9,88
3Hampus Alkgård -01Huddinge AIS10,33
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro FI10,54
5Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro FI10,55
6Elliott Stenström -01Huddinge AIS10,95
7Oscar Persson -01Frövi IK10,95
8Olle Melberg -01KFUM Örebro FI11,18

    P9 200 M  HEAT 1    2010-01-10
1Karl Johansson -01Stocksäters IF43,64
2Wiliam Sundell -01KFUM Örebro FI44,07

    P9 200 M  HEAT 2    
1Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro FI38,85
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro FI41,68

    P9 200 M  HEAT 3    
1Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF38,04
2Elliott Stenström -01Huddinge AIS38,27
3Johan Ivarsson -01KFUM Örebro FI40,33

    P9 200 M  HEAT 4    
1Melker Karlsson -01KFUM Örebro FI35,81
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro FI36,35
3Olle Melberg -01KFUM Örebro FI37,37

    P9 200 M  HEAT 5    
1Jonathan Mattsson -01IK Orient33,77
2Amir Musa -01KFUM Örebro FI34,41
3Hampus Alkgård -01Huddinge AIS35,37

    P9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Mattsson -01IK Orient33,77
2Amir Musa -01KFUM Örebro FI34,41
3Hampus Alkgård -01Huddinge AIS35,37
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro FI35,81
5Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro FI36,35
6Olle Melberg -01KFUM Örebro FI37,37
7Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF38,04
8Elliott Stenström -01Huddinge AIS38,27
9Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro FI38,85
10Johan Ivarsson -01KFUM Örebro FI40,33
11Benjamin Kadic -01KFUM Örebro FI41,68
12Karl Johansson -01Stocksäters IF43,64
13Wiliam Sundell -01KFUM Örebro FI44,07

    P9 LÄNGD ZON      2010-01-09
1Jonathan Mattsson -01IK Orient3,58
2Amir Musa -01KFUM Örebro FI3,43
3Hampus Alkgård -01Huddinge AIS3,26
4Olle Melberg -01KFUM Örebro FI3,15
5Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro FI3,13
6Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,04
7Oscar Persson -01Frövi IK2,92
8Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro FI2,85
9Benjamin Kadic -01KFUM Örebro FI2,82
10Elliott Stenström -01Huddinge AIS2,81
11William Lindblom-Wictorsson -01Götlunda IF2,69
12Samuel Lindén -01KFUM Örebro FI2,66
13Karl Johansson -01Stocksäters IF2,58
14Ruben Sandén Alin -01Stocksäters IF2,57
15Johan Ivarsson -01KFUM Örebro FI2,55
16Johan Alpberg -01Almby IK2,52
17Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro FI2,45

Oscar Persson
Amir Musa
Olle Melberg
Samuel Lindén
Benjamin Kadic
William Lindblom-Wictorsson
Ruben Sandén Alin
Karl Johansson
Hampus Alkgård
Rasmus Hugosson
Elliott Stenström
Johan Alpberg
Gustaf Otterhed
Hugo Karlsson
Philip Wilhelmsson
Johan Ivarsson
Jonathan Mattsson
292  254  266  286   x   292
333  343  337  327  341  343
 x   288  295  273  301  315
266  257  237
263  278  282
265  267  269
257  251  233
 x   258  257
297  307  326  316  325  309
284  307  300  294  292  313
281  258  236
252  245  251
279  242  285  262  228  244
297  276  296  302  288  304
240  245  216
245  255   x 
345  358  354  352  334  336
    P9 KULA 2,0    
1Olle Melberg -01KFUM Örebro FI6,47
2Hampus Alkgård -01Huddinge AIS6,34
3Elliott Stenström -01Huddinge AIS5,37
4Melker Karlsson -01KFUM Örebro FI5,19
5Måns Wahlstedt -01KFUM Örebro FI5,05
6Karl Johansson -01Stocksäters IF4,93
7Johan Ivarsson -01KFUM Örebro FI4,72
8Wiliam Sundell -01KFUM Örebro FI4,33

    P8 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn11,0mFinal
2Arnes Kahvic -02Wedevågs IF11,3mFinal
3Noha Olsson -02KFUM Örebro FI11,4mFinal
4Victor Leylin -02KFUM Örebro FI11,6mFinal

    P8 60 M  HEAT 2    
1Johannes Jansson -02Östhammar FI10,34Final
2Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro FI10,99Final
3Rasmus Karlsson -02Wedevågs IF11,41Final
4Jacob Thyberg -02KFUM Örebro FI11,43Final
5Elias Skoglund -02Frövi IK11,83

    P8 60 M  FINAL    2010-01-09
1Johannes Jansson -02Östhammar FI10,30
2Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn10,68
3Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro FI10,73
4Jacob Thyberg -02KFUM Örebro FI11,34
5Arnes Kahvic -02Wedevågs IF11,39
6Noha Olsson -02KFUM Örebro FI11,53
7Rasmus Karlsson -02Wedevågs IF11,58
8Victor Leylin -02KFUM Örebro FI11,88

    P8 200 M  HEAT 1    2010-01-10
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro FI38,88
2Victor Leylin -02KFUM Örebro FI39,63

    P8 200 M  HEAT 2    
1Noha Olsson -02KFUM Örebro FI40,80
2Axel Holmquist -02KFUM Örebro FI43,67

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro FI38,88
2Victor Leylin -02KFUM Örebro FI39,63
3Noha Olsson -02KFUM Örebro FI40,80
4Axel Holmquist -02KFUM Örebro FI43,67

    P8 LÄNGD ZON      2010-01-09
1Johannes Jansson -02Östhammar FI3,32
2Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro FI2,99
3Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn2,76
4Rasmus Karlsson -02Wedevågs IF2,75
5Jacob Thyberg -02KFUM Örebro FI2,67
6Noha Olsson -02KFUM Örebro FI2,59
7Elias Skoglund -02Frövi IK2,44
8Axel Holmquist -02KFUM Örebro FI2,37
9Victor Leylin -02KFUM Örebro FI2,24

Jacob Thyberg
Johannes Jansson
Victor Leylin
Wilhelm Bergentz
Ludwig Lill
Elias Skoglund
Noha Olsson
Axel Holmquist
Rasmus Karlsson
267  261   x   266   x   251
 x    x   305  299  301  332
210  224  212   x   223  215
299  286  287  256  256  245
267  274  263  268  274  276
244  235  241  232  211  200
246  246  259  233  249  235
218  237  225  214  234  226
261  240  215  261  268  275
    P8 KULA 2,0    
1Elias Skoglund -02Frövi IK5,22
2Noha Olsson -02KFUM Örebro FI2,49

    KVINNOR 60 M FÖRSÖK      2010-01-09
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7,65
2Ellen Sääw -90Falu IK7,73
3Erica Pettersson -90IF Göta7,96
4Kristin Franke Björkman -91IF Göta7,99
5Emilia Granqvist -90Östersunds GIF7,99
6Ellen Hjort -93KFUM Örebro FI8,16
7Caroline Ståhl -93KFUM Örebro FI8,24
8Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8,49

    KVINNOR 60 M FINAL      
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7,59
2Ellen Sääw -90Falu IK7,79
3Emilia Granqvist -90Östersunds GIF7,97
4Kristin Franke Björkman -91IF Göta7,98
5Erica Pettersson -90IF Göta8,03
6Ellen Hjort -93KFUM Örebro FI8,17
7Caroline Ståhl -93KFUM Örebro FI8,23
8Elin Hultgren -92Karlskoga FIF8,54

    KVINNOR 800 M      2010-01-10
1Yvonne Persson -88KFUM Örebro FI2.31,54

    KVINNOR 1500 M      2010-01-09
1Yvonne Persson -88KFUM Örebro FI5.17,42

    KVINNOR 3000 M      2010-01-10
1Hanna Keiser -89Enhörna IF11.35,51
2Cecilia Forsberg -80Vilsta IK12.13,92

    KVINNOR 60 M HÄCK FÖRSÖK      2010-01-10
1Ellen Sääw -90Falu IK8,85

    KVINNOR 60 M HÄCK FINAL      
1Ellen Sääw -90Falu IK8,75

    KVINNOR HÖJD      2010-01-10
1Anna Alexson -87Spårvägens FK1,80
2Johanna Alesmark -92KFUM Örebro FI1,42

    KVINNOR LÄNGD      2010-01-09
1Kristin Franke Björkman -91IF Göta5,80
2Elin Hultgren -92Karlskoga FIF4,66

Kristin Franke Björkman
Elin Hultgren
547  580  570   x    x   572
461  464  428  459  460  466
    KVINNOR KULA    
1Johanna Höglund -84Uppsala IF11,38
2Olivia Arle -91KFUM Örebro FI10,89
3Åsa Lundgren -82KFUM Örebro FI10,09

    F17 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Madeleine Eriksson -93Gefle IF8,20Final
2Louise Harker -94KFUM Örebro FI8,46Final
3Rebecca Andersson -93KFUM Örebro FI8,48Final
4Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8,54Final
5Angelica Öhrn -94KFUM Örebro FI9,08

    F17 60 M  HEAT 2    
1Sofia Sandgren -94KFUM Örebro FI8,37Final
2Malin Trollsås -93Danderyds SK8,48Final
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro FI8,53Final
4Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland8,68Final

    F17 60 M  FINAL    2010-01-09
1Madeleine Eriksson -93Gefle IF8,14
2Louise Harker -94KFUM Örebro FI8,41
3Sofia Sandgren -94KFUM Örebro FI8,44
4Ellen Mattsson -94Stocksäters IF8,49
5Malin Trollsås -93Danderyds SK8,50
6Rebecca Andersson -93KFUM Örebro FI8,55
7Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro FI8,57
8Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland8,69

    KVINNOR + F17 400 M  HEAT 1    2010-01-09
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland65,12
2Malin Lignell -92Stocksäters IF65,52

    KVINNOR + F17 400 M  HEAT 2    
1Ellen Mattsson -94Stocksäters IF61,34
2Hanna Engholm -94Kvarnsvedens FIK61,58
3Malin Trollsås -93Danderyds SK67,57

    KVINNOR + F17 400 M  HEAT 3    
1Emilia Granqvist -90Östersunds GIF57,76
2Emmy Bärjegård -93Kvarnsvedens FIK62,97

    KVINNOR + F17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Emilia Granqvist -90Östersunds GIF57,76
2Ellen Mattsson -94Stocksäters IF61,34
3Hanna Engholm -94Kvarnsvedens FIK61,58
4Emmy Bärjegård -93Kvarnsvedens FIK62,97
5Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland65,12
6Malin Lignell -92Stocksäters IF65,52
7Malin Trollsås -93Danderyds SK67,57

    F17 800 M      2010-01-10
1Filippa Afzelius -94Mosjö FK2.31,69
2Louise Sundström -94KFUM Örebro FI2.37,62

    F17 1500 M      2010-01-09
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia4.52,97
2Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK5.05,71
3Filippa Afzelius -94Mosjö FK5.31,49
4Caroline Hjalmarsson -93Hovslätts IK5.42,01

    F17 3000 M      2010-01-10
1Isabelle Carlsson-Pallin -94Mosjö FK11.43,03

    F17 60 M HÄCK FÖRSÖK      2010-01-10
1Ellen Hjort -93KFUM Örebro FI9,26
2Hanna Edvardsson -93Västerås FK9,29
3Madeleine Eriksson -93Gefle IF9,46
4Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland9,97
5Sara Angelmyr -94IFK Nora10,19
6Angelica Öhrn -94KFUM Örebro FI10,28
7Rebecca Andersson -93KFUM Örebro FI10,39

    F17 60 M HÄCK FINAL      
1Hanna Edvardsson -93Västerås FK9,17
2Ellen Hjort -93KFUM Örebro FI9,19
3Madeleine Eriksson -93Gefle IF9,51
4Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland9,77
5Rebecca Andersson -93KFUM Örebro FI10,12
6Angelica Öhrn -94KFUM Örebro FI10,24
-Sara Angelmyr -94IFK Noraej start

    F17 HÖJD      2010-01-10
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland1,58
2Sara Angelmyr -94IFK Nora1,42
3Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro FI1,42

    F17 STAV      2010-01-09
1Hanna Engholm -94Kvarnsvedens FIK2,92
2Malin Gillman -94Stocksäters IF2,92
3Emmy Bärjegård -93Kvarnsvedens FIK2,92
4Jenny Jansson -93Östhammar FI2,92
5Erika Nyström -93Motala AIF2,72
6Malin Linder -94Filipstads FIK2,32

    F17 LÄNGD      2010-01-09
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland5,26
2Madeleine Eriksson -93Gefle IF4,98
3Rebecca Andersson -93KFUM Örebro FI4,95
4Julia Gustafsson -94Frövi IK4,78
5Johanna Pettersson -94KFUM Örebro FI4,66
6Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro FI4,52
7Sara Angelmyr -94IFK Nora4,42
8Louise Harker -94KFUM Örebro FI3,98
9Sofia Sandgren -94KFUM Örebro FI3,79

Ellinor Sundstrand
Louise Harker
Madeleine Eriksson
Rebecca Andersson
Angelica Gelfgren
Sara Angelmyr
Julia Gustafsson
Johanna Pettersson
Sofia Sandgren
518   x   526  519  523  515
 x   390  398  362  392  395
462  488  479  473  487  498
 x   495  493  471  472  492
442  424  452  423  249  405
435  441  442  431  425  355
456  478  470  454  460  473
466  453   x    x    -    - 
 x   379   x    -    -    - 
    F17 KULA 3,0    
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland9,78
2Angelica Gelfgren -93KFUM Örebro FI9,15

    F15 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Susanne Schussler -95IF Göta7,92Final
2Betty Strandberg -95Gefle IF8,24Final
3Sofia Wickström -96Huddinge AIS8,35Final
4Matilde Andersson -96Östhammar FI8,61
5Joline Jansson -96Östhammar FI8,97
6Sara Derelöv -96Motala AIF9,16
7Louise Hellberg -96Huddinge AIS9,36

    F15 60 M  HEAT 2    
1Amanda Lindh -96Huddinge AIS8,27Final
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,35Final
3Matilda Matthys -95GoIF Tjalve8,48
4Amanda Karlsson -96Huddinge AIS8,65
5Matilda Gunnarsson -96Huddinge AIS9,75
6Cornelia Rosén -96Motala AIF10,03

    F15 60 M  HEAT 3    
1Frida Johansson -95IF Göta8,37Final
2Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8,57
3Sanna Jansson -95Wedevågs IF8,85
4Ylva Engdahl -96Danderyds SK8,90
5Matilda Tamm -96Huddinge AIS8,93
6Sofia Hjort -96KFUM Örebro FI9,29

    F15 60 M  HEAT 4    
1Emma Schagerström -95KFUM Örebro FI8,32Final
2Johanna Elfving -96KFUM Örebro FI8,38Final
3Angelika Karlsson-Theander -95GoIF Tjalve8,41
4Olivia Jurcola -96Huddinge AIS8,77
5Sarah Larsson -95IF Göta9,09
6Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro FI9,87

    F15 60 M  FINAL    2010-01-09
1Susanne Schussler -95IF Göta7,91
2Amanda Lindh -96Huddinge AIS8,15
3Betty Strandberg -95Gefle IF8,19
4Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,28
5Frida Johansson -95IF Göta8,37
6Sofia Wickström -96Huddinge AIS8,42
-Johanna Elfving -96KFUM Örebro FIej start
-Emma Schagerström -95KFUM Örebro FIej start

    F15 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Lina Hilding -96Motala AIF30,73
2Sanna Jansson -95Wedevågs IF33,09

    F15 200 M  HEAT 2    
1Matilda Tamm -96Huddinge AIS29,90
2Sarah Larsson -95IF Göta30,73

    F15 200 M  HEAT 3    
1Anna Hildingsson -96Glanshammars IF29,85
2Olivia Jurcola -96Huddinge AIS30,45
-Amanda Karlsson -96Huddinge AISej start

    F15 200 M  HEAT 4    
1Sophia Persson -95Huddinge AIS28,71
2Jacqueline Larsson -96IF Göta29,08
3Ylva Engdahl -96Danderyds SK29,63

    F15 200 M  HEAT 5    
1Sofia Wickström -96Huddinge AIS27,57
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF28,02
3Angelika Karlsson-Theander -95GoIF Tjalve29,06

    F15 200 M  HEAT 6    
1Betty Strandberg -95Gefle IF26,71
2Amanda Lindh -96Huddinge AIS26,82
3Susanne Schussler -95IF Göta26,93

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Betty Strandberg -95Gefle IF26,71
2Amanda Lindh -96Huddinge AIS26,82
3Susanne Schussler -95IF Göta26,93
4Sofia Wickström -96Huddinge AIS27,57
5Linnéa Hård -96Karlskoga FIF28,02
6Sophia Persson -95Huddinge AIS28,71
7Angelika Karlsson-Theander -95GoIF Tjalve29,06
8Jacqueline Larsson -96IF Göta29,08
9Ylva Engdahl -96Danderyds SK29,63
10Anna Hildingsson -96Glanshammars IF29,85
11Matilda Tamm -96Huddinge AIS29,90
12Olivia Jurcola -96Huddinge AIS30,45
13Lina Hilding -96Motala AIF30,73
14Sarah Larsson -95IF Göta30,73
15Sanna Jansson -95Wedevågs IF33,09

    F15 1000 M      2010-01-10
1Betty Strandberg -95Gefle IF3.07,73
2Sofia Persson -95Huddinge AIS3.10,45
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF3.11,96
4Jacqueline Larrsson -96IF Göta3.14,26
5Sofia Wickström -96Huddinge AIS3.18,34
6Julia Schüzer -95IF Göta3.22,84
7Hanne Gustafsson -95IF Göta3.31,44
-Nicole Sörensen -96Falu IKej start

    F15 60 M HÄCK FÖRSÖK      2010-01-10
1Frida Johansson -95IF Göta9,56
2Ylva Engdahl -96Danderyds SK10,06
3Hanna Österberg -95IF Göta10,19
4Sarah Larsson -95IF Göta10,73
5Matilda Tamm -96Huddinge AIS10,96
6Sara Derelöv -96Motala AIF11,27
7Lina Hilding -96Motala AIF11,32

    F15 60 M HÄCK FINAL      
1Frida Johansson -95IF Göta9,46
2Ylva Engdahl -96Danderyds SK10,07
3Hanna Österberg -95IF Göta10,15
4Sarah Larsson -95IF Göta10,59
5Matilda Tamm -96Huddinge AIS10,61
6Lina Hilding -96Motala AIF11,17
7Sara Derelöv -96Motala AIF11,66

    F15 HÖJD      2010-01-10
1Ylva Engdahl -96Danderyds SK1,60
2Hanna Österberg -95IF Göta1,51
3Malin Sahlmén -95Västerås FK1,48
4Amanda Karlsson -96Huddinge AIS1,48
5Julia Nygård -96IFK Nora1,48
6Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro FI1,42
7Frida Johansson -95IF Göta1,37
8Vendela Tegerstrand -95Västerås FK1,37
9Matilda Tamm -96Huddinge AIS1,37
10Sara Larsson -95IF Göta1,32
10Lisa Nilsson -96GoIF Tjalve1,32
12Emma Ronquist -95Glanshammars IF1,32
13Matilda Gunnarsson -96Huddinge AIS1,32
13Lina Hilding -96Motala AIF1,32
15Kayla Mokede -95KFUM Örebro1,27

    F15 STAV      2010-01-09
1Sandra Bergenulf -96Falu IK2,82
2Ylva Engdahl -96Danderyds SK2,52
3Emma Ronquist -95Glanshammars IF2,32
4Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo2,32
5Fanny Bergetoft -96KFUM Örebro FI2,12
6Joline Jansson -96Östhammar FI2,02
7Sara Larsson -95IF Göta2,02
8Erica Edström -97IFK Kristinehamn1,72
9Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1,72

    F15 LÄNGD      2010-01-09
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn5,25
2Matilda Matthys -95GoIF Tjalve4,94
3Lovisa Frykholm -95Glanshammars IF4,92
4Frida Johansson -95IF Göta4,87
5Susanne Schussler -95IF Göta4,81
6Matilde Andersson -96Östhammar FI4,75
7Sofia Wickström -96Huddinge AIS4,62
8Olivia Jurcola -96Huddinge AIS4,56
9Amanda Karlsson -96Huddinge AIS4,50
10Ylva Engdahl -96Danderyds SK4,43
11Joline Jansson -96Östhammar FI4,42
12Linnéa Hård -96Karlskoga FIF4,39
13Matilda Tamm -96Huddinge AIS4,34
14Anna Hildingsson -96Glanshammars IF4,23
15Lina Hilding -96Motala AIF4,14
16Matilda Gunnarsson -96Huddinge AIS3,96
17Sandra Bergenulf -96Falu IK3,88
18Sara Derelöv -96Motala AIF3,70
19Louise Hellberg -96Huddinge AIS3,69
20Sanna Jansson -95Wedevågs IF3,49
-Cornelia Rosén -96Motala AIF0,00

Louise Hellberg
Matilde Andersson
Ylva Engdahl
Susanne Schussler
Sofia Wickström
Sara Derelöv
Linnéa Hård
Matilda Tamm
Joline Jansson
Cornelia Rosén
Sandra Bergenulf
Matilda Gunnarsson
Lovisa Frykholm
Elvira Richardsson
Anna Hildingsson
Sanna Jansson
Frida Johansson
Matilda Matthys
Amanda Karlsson
Olivia Jurcola
Lina Hilding
 x   369   - 
464  475  466  466  465  457
443   x   427
481  473  461  459  358   x 
462  430  425  419  420  409
342  346  370
439  428  430
434  433  421
426  442  429
 x    x    x 
388  379  384
396  121  387
 x    x   492  476  482  457
274  487   x   463  455  525
405  409  423
 x   349   x 
487   x   338  473   x    x 
492  494  474  316  331   x 
415  450  431
456  446  453  441  440  423
414  384  396
    F15 KULA 3,0    
1Amanda Karlsson -96Huddinge AIS11,51
2Lisa Nilsson -96GoIF Tjalve11,43
3Frida Johansson -95IF Göta10,39
4Sara Larsson -95IF Göta9,18
5Julia Nygård -96IFK Nora9,07
6Olivia Jurcola -96Huddinge AIS8,66
7Ylva Engdahl -96Danderyds SK8,39
8Lina Hilding -96Motala AIF8,27
9Sarah Larsson -95IF Göta7,64
10Sandra Bergenulf -96Falu IK7,63
11Sara Derelöv -96Motala AIF7,45

    F13 60 M  HEAT 1    2010-01-09
1Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9,11Semi
2Ida Skoglund -97Frövi IK9,15Semi
3Linn Gustavsson -98IF Göta9,48Semi
4Stina Hägerdal -97IF Göta9,52Semi
5Ebba Karlsson -97Huddinge AIS9,55
6Linn Forsell -97Motala AIF9,96
7Lovisa Sällin -97Motala AIF10,41
-Agnes Larsson -97IF Götaej start

    F13 60 M  HEAT 2    
1Nicole Berner -97Huddinge AIS8,76Semi
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI8,99Semi
3Josefine Larsson -98Glanshammars IF9,26Semi
4Emma Skanvik -97Huddinge AIS9,41Semi
5Ida Langer -97IF Göta9,50Semi
6Elina Olsson -98Kils AIK9,76
7Erica Edström -97IFK Kristinehamn9,85
8Lina Roslund -97Stocksäters IF9,93

    F13 60 M  HEAT 3    
1Johanna Gustavsson -97Motala AIF8,60Semi
2Claudia Payton -98IF Göta8,87Semi
3Matilda Lindberg -97Huddinge AIS9,26Semi
4Emma Sahlström -97IF Göta9,48Semi
5Maja Hård -98Karlskoga FIF9,50Semi
6Sabine Steen -97IFK Kristinehamn9,99
7Rebecca Edberg -98IK Westmannia10,36

    F13 60 M  HEAT 4    
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI8,33Semi
2Matilda Grundström -97Huddinge AIS8,85Semi
3Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn9,30Semi
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro FI9,72
5Elin Johansson -98IFK Kristinehamn9,73
6Beatrice Larsson -98IF Göta9,79
7Frida Mattsson -98IF Göta10,03

    F13 60 M  HEAT 5    
1Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro FI8,56Semi
2Julia Björkengren -98IF Göta8,72Semi
3Anna Karlsson -98Motala AIF9,06Semi
4Hanna Johansson -97IF Göta9,13Semi
5Alva VanDoorn -98Motala AIF9,78
6Agnes Warg -97IF Göta10,06
7Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn10,93

    F13 60 M  HEAT 6    
1Olivia Björklund -97Huddinge AIS8,94Semi
2Frida Persson -98Huddinge AIS9,02Semi
3Lovisa Berglund -97KFUM Örebro FI9,45Semi
4Emelie Åslin -97Huddinge AIS9,60
5Ellem Abrahamsson -98Kils AIK9,67
6Kajsa Schöien Fritiofsson -98IF Göta9,89
7Victoria Sandsjoe -98IF Göta9,93
8Elsa Frisén -97Stocksäters IF10,44

    F13 60 M  SEMIFINAL 1    2010-01-09
1Johanna Gustavsson -97Motala AIF8,53Final
2Claudia Payton -98IF Göta8,72Final
3Nicole Berner -97Huddinge AIS8,84Final
4Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI8,978,968
5Matilda Lindberg -97Huddinge AIS9,21
6Ida Langer -97IF Göta9,24
7Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn9,29
8Emma Sahlström -97IF Göta9,57

    F13 60 M  SEMIFINAL 2    
1Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro FI8,64Final
2Olivia Björklund -97Huddinge AIS8,95Final
3Frida Persson -98Huddinge AIS9,01
4Josefine Larsson -98Glanshammars IF9,48
5Lovisa Berglund -97KFUM Örebro FI9,49
6Emma Skanvik -97Huddinge AIS9,51
7Maja Hård -98Karlskoga FIF9,54
-Matilda Grundström -97Huddinge AISej start

    F13 60 M  SEMIFINAL 3    
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI8,32Final
2Julia Björkengren -98IF Göta8,77Final
3Anna Karlsson -98Motala AIF8,97Final8,962
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF9,04
5Hanna Johansson -97IF Göta9,18
6Ida Skoglund -97Frövi IK9,22
7Stina Hägerdal -97IF Göta9,55
8Linn Gustavsson -98IF Göta9,58

    F13 60 M  FINAL    2010-01-09
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI8,24
2Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro FI8,47
3Johanna Gustavsson -97Motala AIF8,48
4Nicole Berner -97Huddinge AIS8,81
5Claudia Payton -98IF Göta8,84
6Julia Björkengren -98IF Göta8,96
7Olivia Björklund -97Huddinge AIS8,97
8Anna Karlsson -98Motala AIF9,02

    F13 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Victoria Sandsjoe -98IF Göta34,89
2Frida Mattsson -98IF Göta36,18
3Sabine Steen -97IFK Kristinehamn36,97

    F13 200 M  HEAT 2    
1Alva VanDoorn -98Motala AIF32,42
2Beatrice Larsson -98IF Göta34,13
3Ellen Abrahamsson -98Kils AIK34,64

    F13 200 M  HEAT 3    
1Ida Langer -97IF Göta32,58
2Elina Olsson -98Kils AIK33,17
3Kajsa Schöien Fritiofsson -98IF Göta35,74

    F13 200 M  HEAT 4    
1Sanna Lindström -97Glanshammars IF31,45
2Emelie Åslin -97Huddinge AIS31,78
3Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn32,17

    F13 200 M  HEAT 5    
1Emma Skanvik -97Huddinge AIS31,77
2Maja Hård -98Karlskoga FIF32,04
3Linn Gustavsson -98IF Göta34,37

    F13 200 M  HEAT 6    
1Hanna Johansson -97IF Göta31,02
2Claudia Payton -98IF Göta31,32
-Matilda Grundström -97Huddinge AISej start

    F13 200 M  HEAT 7    
1Frida Persson -98Huddinge AIS29,85
2Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI30,02
3Fanny Ernestam -98KFUM Örebro FI30,98

    F13 200 M  HEAT 8    
1Julia Björkengren -98IF Göta30,69
2Rebecca Edberg -98IK Westmannia34,70

    F13 200 M  HEAT 9    
1Nicole Berner -97Huddinge AIS29,42
2Emilia Stenström -97Huddinge AIS30,22
3Olivia Björklund -97Huddinge AIS30,64

    F13 200 M  HEAT 10    
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI27,70
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF28,69
3Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro FI30,32

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI27,70
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF28,69
3Nicole Berner -97Huddinge AIS29,42
4Frida Persson -98Huddinge AIS29,85
5Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI30,02
6Emilia Stenström -97Huddinge AIS30,22
7Matina Atti-Danka -97KFUM Örebro FI30,32
8Olivia Björklund -97Huddinge AIS30,64
9Julia Björkengren -98IF Göta30,69
10Fanny Ernestam -98KFUM Örebro FI30,98
11Hanna Johansson -97IF Göta31,02
12Claudia Payton -98IF Göta31,32
13Sanna Lindström -97Glanshammars IF31,45
14Emma Skanvik -97Huddinge AIS31,77
15Emelie Åslin -97Huddinge AIS31,78
16Maja Hård -98Karlskoga FIF32,04
17Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn32,17
18Alva VanDoorn -98Motala AIF32,42
19Ida Langer -97IF Göta32,58
20Elina Olsson -98Kils AIK33,17
21Beatrice Larsson -98IF Göta34,13
22Linn Gustavsson -98IF Göta34,37
23Ellen Abrahamsson -98Kils AIK34,64
24Rebecca Edberg -98IK Westmannia34,70
25Victoria Sandsjoe -98IF Göta34,89
26Kajsa Schöien Fritiofsson -98IF Göta35,74
27Frida Mattsson -98IF Göta36,18
28Sabine Steen -97IFK Kristinehamn36,97

    F13 600 M  HEAT 1    2010-01-10
1Rebecca Rulander -98Råby-Rekarne FIF1.57,32
2Lovisa Martinsson -98IF Göta1.57,48
3Frida Persson -98Huddinge AIS1.58,65
4Nelly Dahlgren -97Filipstads FIK1.59,39
5Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK2.02,92
6Beatrice Larsson -98IF Göta2.03,22
7Emelie Åslin -97Huddinge AIS2.04,20
8Emelina Schützer -97IF Göta2.10,84

    F13 600 M  HEAT 2    
1Ella Sjödin -97IF Göta1.47,87
2Emilia Stenström -97Huddinge AIS1.48,50
3Anna Westher -97KFUM Örebro FI1.49,86
4Emma Gustafsson -97Uppsala IF1.53,57
5Elina Andersson -97Frövi IK1.58,33
6Linnea Quist -97IF Göta1.58,57
7Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1.58,72
8Nicole Berner -97Huddinge AIS2.01,44

    F13 600 M  SAMLAD LISTA    
1Ella Sjödin -97IF Göta1.47,87
2Emilia Stenström -97Huddinge AIS1.48,50
3Anna Westher -97KFUM Örebro FI1.49,86
4Emma Gustafsson -97Uppsala IF1.53,57
5Rebecca Rulander -98Råby-Rekarne FIF1.57,32
6Lovisa Martinsson -98IF Göta1.57,48
7Elina Andersson -97Frövi IK1.58,33
8Linnea Quist -97IF Göta1.58,57
9Frida Persson -98Huddinge AIS1.58,65
10Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1.58,72
11Nelly Dahlgren -97Filipstads FIK1.59,39
12Nicole Berner -97Huddinge AIS2.01,44
13Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK2.02,92
14Beatrice Larsson -98IF Göta2.03,22
15Emelie Åslin -97Huddinge AIS2.04,20
16Emelina Schützer -97IF Göta2.10,84

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2010-01-10
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI10,20Final
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF10,52Final
3Ebba Gustavsson -98Motala AIF11,35
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI11,68
5Rebecca Rulander -98Råby-Rekarne FIF12,43

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Nicole Berner -97Huddinge AIS11,05Final
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro FI11,51
3Ebba Karlsson -97Huddinge AIS11,92
4Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn12,35
5Linnea Quist -97IF Göta13,00

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Emilia Stenström -97Huddinge AIS10,67Final
2Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK10,77Final
3Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI11,15Final
4Elin Domberg -98KFUM Örebro FI12,63
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro FI13,69

    F13 60 M HÄCK  FINAL    2010-01-10
1Anna Westher -97KFUM Örebro FI10,02
2Johanna Gustavsson -97Motala AIF10,28
3Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK10,63
4Emilia Stenström -97Huddinge AIS10,76
5Nicole Berner -97Huddinge AIS10,87
6Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI11,11

    F13 HÖJD      2010-01-09
1Emilia Stenström -97Huddinge AIS1,48
2Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro FI1,45
3Johanna Gustavsson -97Motala AIF1,42
4Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK1,36
4Ebba Gustavsson -98Motala AIF1,36
6Elin Johansson -98IFK Kristinehamn1,33
7Olivia Björklund -97Huddinge AIS1,33
8Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1,33
9Beatrice Larsson -98IF Göta1,30
10Anna Karlsson -98Motala AIF1,27
10Linn Gustavsson -98IF Göta1,27
12Emelie Åslin -97Huddinge AIS1,22
12Erica Edström -97IFK Kristinehamn1,22
14Elin Domberg -98KFUM Örebro FI1,22
14Ebba Karlsson -97Huddinge AIS1,22
16Sabine Steen -97IFK Kristinehamn1,22
16Klara Flygare -98Glanshammars IF1,22
16Josefine Larsson -98Glanshammars IF1,22
19Claudia Payton -98IF Göta1,22
19Emma Sahlström -97IF Göta1,22
20Ida Langer -97IF Göta1,22
21Ellen Abrahamsson -98Kils AIK1,17
22Matilda Lindberg -97Huddinge AIS1,17
23Kajsa Schöien Fritiofsson -98IF Göta1,12
-Julia Björkengren -98IF Göta0,00

    F13 LÄNGD ZON      2010-01-10
1Stina Rosenberg -97Huddinge AIS4,68
2Emilia Stenström -97Huddinge AIS4,62
3Johanna Gustavsson -97Motala AIF4,59
4Fanny Ernestam -98KFUM Örebro FI4,53
5Mattina Atti-Danka -97KFUM Örebro FI4,52
6Frida Persson -98Huddinge AIS4,52
7Olivia Björklund -97Huddinge AIS4,47
8Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK4,42
9Nicole Berner -97Huddinge AIS4,29
10Hanna Johansson -97IF Göta4,29
11Lovisa Martinsson -98IF Göta4,23
12Matilda Lindberg -97Huddinge AIS4,20
13Wilma Nilsagård -97KFUM Örebro FI4,13
14Beatrice Larsson -98IF Göta4,10
15Ebba Karlsson -97Huddinge AIS4,10
16Lovisa Berglund -97KFUM Örebro FI4,06
17Emelie Åslin -97Huddinge AIS4,04
18Ebba Gustavsson -98Motala AIF4,03
19Linnea Quist -97IF Göta4,00
20Ida Skoglund -97Frövi IK4,00
21Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn3,98
22Hanna Holmgren Karlsson -97KFUM Örebro FI3,95
23Emma Skanvik -97Huddinge AIS3,92
24Alva VanDoorn -98Motala AIF3,87
25Linn Forsell -97Motala AIF3,84
26Stina Hägerdal -97IF Göta3,83
27Josefine Larsson -98Glanshammars IF3,80
28Rebecca Rulander -98Råby-Rekarne FIF3,78
29Klara Flygare -98Glanshammars IF3,72
30Elin Domberg -98KFUM Örebro FI3,48
31Eunice Nilsson -98KFUM Örebro FI3,46
32Agnes Warg -97IF Göta3,26

Elin Domberg
Johanna Gustavsson
Lovisa Martinsson
Linn Forsell
Emma Skanvik
Amanda Hjalmarsson
Linnea Quist
Alva VanDoorn
Fanny Ernestam
Hanna Holmgren Karlsson
Lovisa Berglund
Stina Hägerdal
Rebecca Rulander
Hanna Johansson
Mattina Atti-Danka
Agnes Warg
Stina Rosenberg
Emelie Åslin
Ebba Karlsson
Frida  Persson
Eunice Nilsson
Lisa Piscator
Ida Skoglund
Beatrice Larsson
Josefine Larsson
Matilda Lindberg
Emilia Stenström
Klara Flygare
Olivia Björklund
Wilma Nilsagård
Ebba Gustavsson
Nicole Berner
348  339  339
430  437  449  431  447  459
423  404  421
382  384  374
359  374  392
437   x   433  420  442  429
400  395  395
362  384  387
440  435  444  446  453  446
373  376  395
391  391  406
383  351  354
376  378  366
429  408  414
422  408  432  426  450  452
320  323  326
456  468  463  458  388  451
404  381  400
377  370  410
430  435  438  427  452  440
337  346  326
393  398   x 
387  400  386
409  394  410
 x   380   x 
400  420  410
443  436  438  456  456  462
372  345  369
413  428  431  411  447  342
 x   387  413
389  403  397
415  429  421
    F13 KULA 2,0    
1Agnes Larsson -97IF Göta11,97
2Matilda Lindberg -97Huddinge AIS11,17
3Anna Karlsson -98Motala AIF10,90
4Ida Skoglund -97Frövi IK10,71
5Stina Rosenberg -97Huddinge AIS10,01
6Olivia Björklund -97Huddinge AIS9,97
7Mimmi Askild -97Huddinge AIS9,82
8Ebba Gustavsson -98Motala AIF9,37
9Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK8,99
10Lina Roslund -97Stocksäters IF8,54
11Linn Forsell -97Motala AIF8,36
12Elsa Frisén -97Stocksäters IF8,31
13Rebecca Edberg -98IK Westmannia8,11
14Beatrice Larsson -98IF Göta8,07
15Klara Flygare -98Glanshammars IF7,79
16Alva VanDoorn -98Motala AIF7,72
17Emma Skanvik -97Huddinge AIS7,62
18Elin Johansson -98IFK Kristinehamn7,56
19Julia Björkengren -98IF Göta7,50
20Elin Domberg -98KFUM Örebro FI7,36
21Ebba Karlsson -97Huddinge AIS7,16
22Victoria Sandsjoe -98IF Göta7,12
23Johanna Hertzman -97IFK Kristinehamn7,11
24Elina Olsson -98Kils AIK7,07
25Lovisa Sällin -97Motala AIF6,93
26Emma Sahlström -97IF Göta6,92
27Sabine Steen -97IFK Kristinehamn6,91
28Eunice Nilsson -98KFUM Örebro FI6,47
29Ellem Abrahamsson -98Kils AIK6,32
30Erica Edström -97IFK Kristinehamn6,14

    F11 60 M  HEAT 1    2010-01-10
1Alexandra Sörensen -99Falu IK9,29Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI9,43Final
3Karin Linderkers -99Leksands FIK9,71Final
4Julia Holmgren Karlsson -99KFUM Örebro FI9,91Final
5Filippa Söderholm -99KFUM Örebro FI10,09
6Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo10,10
7Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro FI11,29

    F11 60 M  HEAT 2    
1Ida Thunberg -99IK Stål9,20Final
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,37Final
3Louise Svensson -99Flens FS9,69Final
4Emmy Andersson -99Åsbro GoIF9,85Final
5Hanna Otterhed -99KFUM Örebro FI10,18
6Linn Fridh -99Motala AIF11,79

    F11 60 M  FINAL    2010-01-10
1Alexandra Sörensen -99Falu IK9,18
2Ida Thunberg -99IK Stål9,20
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,28
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI9,37
5Louise Svensson -99Flens FS9,69
6Karin Linderkers -99Leksands FIK9,82
7Emmy Andersson -99Åsbro GoIF9,85
8Julia Holmgren Karlsson -99KFUM Örebro FI9,97

    F11 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Eleonora Olsmats -99Danderyds SK36,24
2Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn37,94

    F11 200 M  HEAT 2    
1Louise Svensson -99Flens FS31,34
2Irma Comstedt -99KFUM Örebro FI32,39
3Cornelia Storm Karlén -99Lidköping IS34,31

    F11 200 M  HEAT 3    
1Karin Linderkers -99Leksands FIK33,02
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK33,71
3Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo34,19

    F11 200 M  HEAT 4    
1Ida Thunberg -99IK Stål31,45
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI32,15
3Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF32,66

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Louise Svensson -99Flens FS31,34
2Ida Thunberg -99IK Stål31,45
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI32,15
4Irma Comstedt -99KFUM Örebro FI32,39
5Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF32,66
6Karin Linderkers -99Leksands FIK33,02
7Elin Bärjegård -99Leksands FIK33,71
8Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo34,19
9Cornelia Storm Karlén -99Lidköping IS34,31
10Eleonora Olsmats -99Danderyds SK36,24
11Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn37,94

    F11 600 M      2010-01-10
1Ida Thunberg -99IK Stål1.56,14
2Anna Hallmén -99KFUM Örebro FI1.58,74
3Irma Comstedt -99KFUM Örebro FI1.58,81
4Cornelia Storm Karlén -99Lidköping IS1.59,35
5Louise Svensson -99Flens FS2.05,29
6Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo2.09,29

    F11 HÖJD      2010-01-10
1Alexandra Sörensen -99Falu IK1,33
2Karin Linderkers -99Leksands FIK1,33
3Hanna Högberg -99KFUM Örebro FI1,30
4Ida Thunberg -99IK Stål1,27
5Louise Svensson -99Flens FS1,27
6Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo1,21
7Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI1,21
8Filippa Söderholm -99KFUM Örebro FI1,21
9Cornelia Storm Karlén -99Lidköping IS1,18

    F11 LÄNGD ZON      2010-01-09
1Ida Thunberg -99IK Stål4,36
2Louise Svensson -99Flens FS4,09
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI4,06
4Karin Linderkers -99Leksands FIK3,96
5Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF3,88
6Irma Comstedt -99KFUM Örebro FI3,78
7Elin Bärjegård -99Leksands FIK3,69
8Hanna Högberg -99KFUM Örebro FI3,62
9Amanda Mattsson -99Stocksäters IF3,55
10Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo3,54
11Anna Hallmén -99KFUM Örebro FI3,47
12Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn3,46
13Cornelia Storm Karlén -99Lidköping IS3,41
14Eleonora Olsmats -99Danderyds SK3,36
15Hanna Otterhed -99KFUM Örebro FI3,21
16Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn3,10
17Elin Nyqvist -99KFUM Örebro FI3,08
18Emilia Johnsson -99Åsbro GoIF3,04
19Linn Fridh -99Motala AIF2,52
20Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro FI2,42

Ida Thunberg
Julia Thorstensson
Hanna Högberg
Suvi Aulavuo
Linn Fridh
Fanny Runheim
Louise Svensson
Irma Comstedt
Alexandra Lill
Anna Hallmén
Elin Nyqvist
Karin Linderkers
Eleonora Olsmats
Emilia Johnsson
Cornelia Storm Karlén
Wilma Hallqvist
Amanda Mattsson
Hanna Otterhed
Elin Bärjegård
Hanna Wahlström
436  423  435  430  429  435
302  307  310
345  333  362  354  356  358
 x   353  354
245  250  252
406  398  396  389  386  392
393  397  387  390  392  409
369  377  378  356  359  370
346  341   x 
347  340  314
306  308  296
364  374  396  388  393  386
330  323  336
279  287  304
323  312  341
242  209  235
355  339  345
315  321  321
369  262  349  359  354  353
352  363  355  367  365  388
    F11 KULA 2,0    
1Ida Thunberg -99IK Stål8,56
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro FI8,10
3Louise Svensson -99Flens FS7,65
4Suvi Aulavuo -99Hämeenlinnan Tarmo7,59
5Eleonora Olsmats -99Danderyds SK7,54
6Filippa Söderholm -99KFUM Örebro FI7,42
7Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF7,08
8Elin Bärjegård -99Leksands FIK6,75
9Anna Hallmén -99KFUM Örebro FI6,57
10Amanda Mattsson -99Stocksäters IF6,48
11Wilma Hallqvist -99KFUM Örebro FI5,18
12Linn Fridh -99Motala AIF4,73
13Julia Thorstensson -99IFK Kristinehamn4,36
14Hanna Otterhed -99KFUM Örebro FI4,29

    F10 60 M  HEAT 1    2010-01-10
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,84Final
2Arizona Eriksson -00KFUM Örebro FI10,08Final
3Andrea Bergenulf -00Falu IK10,18Final
4Jessica Persson -00KFUM Örebro FI10,25Final
5Alice Hillerström -00KFUM Örebro FI10,49
6Linnéa Bodin -00KFUM Örebro FI10,63
7Ebba Löfholm -00KFUM Örebro FI11,11
8Alice Nilsson -00KFUM Örebro FI11,89

    F10 60 M  HEAT 2    
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK9,12Final
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI10,02Final
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF10,38Final
4Hanna Strandahl -00KFUM Örebro FI10,41Final
5Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro FI10,57
6Tea Tagesson -00KFUM Örebro FI10,69
7Felicia Sandberg -00KFUM Örebro FI11,69
8Amanda Bollman -00KFUM Örebro FI12,51

    F10 60 M  FINAL    2010-01-10
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK9,14
2Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI9,85
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF9,92
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro FI10,17
5Andrea Bergenulf -00Falu IK10,23
6Jessica Persson -00KFUM Örebro FI10,26
7Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF10,45
8Hanna Strandahl -00KFUM Örebro FI10,49

    F10 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Alice Jarlöv -00Mälarhöjdens IK38,63
2Amanda Bollman -00KFUM Örebro FI44,27

    F10 200 M  HEAT 2    
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF35,36
2Jessica Persson -00KFUM Örebro FI35,43

    F10 200 M  HEAT 3    
1Caroline Olsmats -00Danderyds SK35,17
2Sara Pettersson -00Filipstads FIK35,42
3Maja Hagelvik -00KFUM Örebro FI35,62

    F10 200 M  HEAT 4    
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK31,74
2Arizona Eriksson -00KFUM Örebro FI34,98
3Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI36,34

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK31,74
2Arizona Eriksson -00KFUM Örebro FI34,98
3Caroline Olsmats -00Danderyds SK35,17
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF35,36
5Sara Pettersson -00Filipstads FIK35,42
6Jessica Persson -00KFUM Örebro FI35,43
7Maja Hagelvik -00KFUM Örebro FI35,62
8Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI36,34
9Alice Jarlöv -00Mälarhöjdens IK38,63
10Amanda Bollman -00KFUM Örebro FI44,27

    F10 600 M      2010-01-10
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF2.12,47
2Celine Allard-Forsberg -01Vilsta IK2.13,90
3Jessica Persson -00KFUM Örebro FI2.16,02
4Arizona Eriksson -00KFUM Örebro FI2.17,19
5Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI2.22,84
6Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro FI2.24,19
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro FI2.31,66

    F10 HÖJD      2010-01-10
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK1,38
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,22
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro FI1,16
4Hanna Strandahl -00KFUM Örebro FI1,13
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro FI1,10
6Jessica Persson -00KFUM Örebro FI1,07
7Andrea Bergenulf -00Falu IK1,07
8Ebba Löfholm -00KFUM Örebro FI0,97
9Tea Tagesson -00KFUM Örebro FI0,92
9Amanda Bollman -00KFUM Örebro FI0,92
11Alva Angergård -00KFUM Örebro FI0,92
12Felicia Sandberg -00KFUM Örebro FI0,87

    F10 LÄNGD ZON      2010-01-09
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK4,29
2Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF3,93
3Sara Pettersson -00Filipstads FIK3,71
4Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI3,59
5Maja Hagelvik -00KFUM Örebro FI3,51
6Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro FI3,51
7Andrea Bergenulf -00Falu IK3,46
8Caroline Olsmats -00Danderyds SK3,32
9Hanna Strandahl -00KFUM Örebro FI3,28
10Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3,18
11Linnéa Bodin -00KFUM Örebro FI3,15
12Alice Hillerström -00KFUM Örebro FI2,98
13Filippa Carenbäck -00KFUM Örebro FI2,83
14Alice Nilsson -00KFUM Örebro FI2,59
15Felicia Sandberg -00KFUM Örebro FI2,48
16Amanda Bollman -00KFUM Örebro FI2,34

Ingrid Holmquist
Felicia Sandberg
Alice Nilsson
Andrea Bergenulf
Ebba Blomstrand
Maja Hagelvik
Amanda Bollman
Caroline Olsmats
Sara Pettersson
Frida Grandelius
Esther Sandén Alin
Linnéa Bodin
Alice Hillerström
Hanna Strandahl
Hedvig Pettersson
Filippa Carenbäck
351  322  314  313  323  315
248  224  236
259  248  246
333  334  338  340  346  339
381  390  379  367  376  393
351  335  314  303  331  343
234  221   x 
322  332  269  318  302  323
367  371  342  368  366  359
359  355  343  344  337  338
284  299  318
314  301  315
289  298  267
327  311  328
 x   427  429  413  420  408
283  272  263
    F10 KULA 2,0    
1Frida Grandelius -00KFUM Örebro FI7,52
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK7,39
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF6,38
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro FI5,78
5Amanda Bollman -00KFUM Örebro FI4,68
6Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,60
7Caroline Olsmats -00Danderyds SK4,45
8Ebba Löfholm -00KFUM Örebro FI4,36
9Alice Nilsson -00KFUM Örebro FI4,34
10Felicia Sandberg -00KFUM Örebro FI3,99

    F9 60 M  HEAT 1    2010-01-10
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro FI10,09Final
2Karin Palmér -01KFUM Örebro FI10,61Final
3Amira Musa -01KFUM Örebro FI11,04Final
4Klara Wall -01KFUM Örebro FI11,15Final
5Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF11,44Final
6Clara Larsson -01KFUM Örebro FI11,62

    F9 60 M  HEAT 2    
1Filippa Nero -01IF Göta10,95Final
2Maja Hammarland -01KFUM Örebro FI10,99Final
3Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro FI11,28Final
4Madeleine Amnebratt -01KFUM Örebro FI11,53
5Linnea Holm -01KFUM Örebro FI11,87
6Daisy Axner -01KFUM Örebro FI12,83

    F9 60 M  FINAL    2010-01-10
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro FI10,04
2Karin Palmér -01KFUM Örebro FI10,69
3Amira Musa -01KFUM Örebro FI10,83
4Filippa Nero -01IF Göta10,96
5Maja Hammarland -01KFUM Örebro FI11,18
6Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro FI11,34
7Klara Wall -01KFUM Örebro FI11,39
7Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF11,39

    F9 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Karin Palmér -01KFUM Örebro FI38,01
2Klara Wall -01KFUM Örebro FI39,93
3Sara Nzau -01KFUM Örebro FI42,46

    F9 200 M  HEAT 2    
1Clara Larsson -01KFUM Örebro FI39,03
2Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro FI39,99
3Daisy Axner -01KFUM Örebro FI45,74

    F9 200 M  HEAT 3    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro FI35,64
2Amira Musa -01KFUM Örebro FI38,55
3Lisa Hallmén -01KFUM Örebro FI41,08

    F9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro FI35,64
2Karin Palmér -01KFUM Örebro FI38,01
3Amira Musa -01KFUM Örebro FI38,55
4Clara Larsson -01KFUM Örebro FI39,03
5Klara Wall -01KFUM Örebro FI39,93
6Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro FI39,99
7Lisa Hallmén -01KFUM Örebro FI41,08
8Sara Nzau -01KFUM Örebro FI42,46
9Daisy Axner -01KFUM Örebro FI45,74

    F9 LÄNGD ZON      2010-01-10
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro FI3,36
2Karin Palmér -01KFUM Örebro FI3,29
3Maja Hammarland -01KFUM Örebro FI2,91
4Zara Strandgren -01Kvismaredalens IF2,89
5Amira Musa -01KFUM Örebro FI2,79
6Filippa Nero -01IF Göta2,59
7Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro FI2,55
8Daisy Axner -01KFUM Örebro FI2,12
9Linnea Holm -01KFUM Örebro2,01
10Elin Norberg -01KFUM Örebro FI1,94

Daisy Axner
Ebba Löwenberg-Hammarström
Zara Strandgren
Amira Musa
Emily Capobianco
Linnea Holm
Elin Norberg
Karin Palmér
Maja Hammarland
Filippa Nero
210  199  212  210   x   205
246  228  254  244  223  255
289  281  282  268  263  243
251  262  258  279  269  275
297  336  271  305  309  333
201  184  181
189  179  194
308   x   318   x   307  329
257  259  261  275  273  291
233  191  259  258  248  235
    F9 KULA 2,0    
1Klara Wall -01KFUM Örebro FI4,91
2Lisa Hallmén -01KFUM Örebro FI4,55
3Ebba Löwenberg-Hammarström -01KFUM Örebro FI4,19
4Sara Nzau -01KFUM Örebro FI3,80
5Elin Norberg -01KFUM Örebro FI3,56
6Linnéa Holm -01KFUM Örebro FI3,50
7Daisy Axner -01KFUM Örebro FI2,52

    F8 60 M  HEAT 1    2010-01-10
1Jenny Jonsson -02Lidköping IS11,23Final
2Alva Pettersson -02Kils AIK11,25Final
3Emma Johansson -02Stocksäters IF11,49Final
4Lovisa Pettersson -03Lidköping IS11,79Final
5Julia Runesson -02KFUM Örebro FI12,83Final
6Julia Magnusson -02KFUM Örebro FI14,45

    F8 60 M  HEAT 2    
1Alva Hilding -02Motala AIF10,76Final
2Kerstin Nordquist -02KFUM Örebro FI11,43Final
3Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI11,56Final
4Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn12,98
5Felicia Storm-Karén -03Lidköping IS13,22

    F8 60 M  FINAL    2010-01-10
1Alva Hilding -02Motala AIF10,65
2Alva Pettersson -02Kils AIK10,91
3Jenny Jonsson -02Lidköping IS10,99
4Kerstin Nordquist -02KFUM Örebro FI11,38
5Emma Johansson -02Stocksäters IF11,56
6Lovisa Pettersson -03Lidköping IS11,82
7Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI11,85
8Julia Runesson -02KFUM Örebro FI12,81

    F8 200 M  HEAT 1    2010-01-09
1Lovisa Pettersson -03Lidköping IS42,96
2Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn46,35
3Felicia Storm-Karén -03Lidköping IS47,69

    F8 200 M  HEAT 2    
1Alva Hilding -02Motala AIF38,99
2Emma Johansson -02Stocksäters IF45,71
-Ida Pettersson -02KFUM Örebro FIej start

    F8 200 M  HEAT 3    
1Jenny Jonsson -02Lidköping IS38,54
2Alva Pettersson -02Kils AIK38,82
3Elin Lager -02KFUM Örebro FI42,96

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jenny Jonsson -02Lidköping IS38,54
2Alva Pettersson -02Kils AIK38,82
3Alva Hilding -02Motala AIF38,99
4Lovisa Pettersson -03Lidköping IS42,96
5Elin Lager -02KFUM Örebro FI42,96
6Emma Johansson -02Stocksäters IF45,71
7Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn46,35
8Felicia Storm-Karén -03Lidköping IS47,69

    F8 LÄNGD ZON      2010-01-10
1Alva Pettersson -02Kils AIK3,10
2Jenny Jonsson -02Lidköping IS2,85
3Elin Lager -02KFUM Örebro FI2,82
4Alva Hilding -02Motala AIF2,80
5Emma Johansson -02Stocksäters IF2,64
6Nellie Karlsson -02Motala AIF2,44
7Lovisa Pettersson -03Lidköping IS2,40
8Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn2,39
9Julia Magnusson -02KFUM Örebro FI2,09
10Julia Runesson -02KFUM Örebro FI2,05
11Kerstin Nordquist -02KFUM Örebro FI1,99
12Emma Stenman -02KFUM Örebro FI1,93
13Cecilia Fälldin -02Ludvika FFI1,91
14Felicia Storm-Karén -03Lidköping IS1,89

Alva Hilding
Julia Magnusson
Elin Lager
Emma Stenman
Jenny Jonsson
Alva Pettersson
Elin Wahlgren
Nellie Karlsson
Julia Runesson
Lovisa Pettersson
Felicia Storm-Karén
Emma Johansson
Kerstin Nordquist
Cecilia Fälldin
268  268  270  267  280  264
209  184   x 
270  249  253  240  282  259
193  175  185
266  260  249  277  269  285
 x   285  286  310  303  309
225  210  217  222  233  239
 x   216  214  232  241  244
198  205  204
232  240  226  232  228  209
189  178  181
 x   197  235  247  264  247
188  199  188
191  183   - 
    F8 KULA 2,0    
1Emma Johansson -02Stocksäters IF5,22
2Elin Lager -02KFUM Örebro FI4,78
3Alva Hilding -02Motala AIF3,95
4Jenny Jonsson -02Lidköping IS3,71
5Alva Pettersson -02Kils AIK3,54
6Nellie Karlsson -02Motala AIF3,25
7Lovisa Pettersson -03Lidköping IS2,50
8Felicia Storm-Karén -03Lidköping IS2,45
9Elin Wahlgren -02IFK Kristinehamn2,44

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram